Sekaní počítače ( může za to CPU nebo RAMky? )

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sekaní počítače ( může za to CPU nebo RAMky? )

Příspěvekod Blue-Rider » 07 říj 2007 16:33

Všechny zdravím,

moje mladá má DUAL CORE Athlona 4200+, Ramky 512+512 667MHz Kingstony. Grafika ATIna ( nevzpomenu si řadu ) 256MB. Harddisky 80 GB ( systém a programy ) klasika na IDE a 320 GB SATA. Oba Seagaty. Deska je MSI a zdroj 550W. Není to serstava, bylo to poskládáno ode mě.

Tak a teďak problém. V poslední době ( asi 14 dní ) se jí začal divně sekat komp ( má ho od června tohoto roku ). Sekne se ji absolutně vše. Nelze pohybovat s myší, nejde nahodit Správce aplikací, nic. Svítí jenom světýlko u Harddisku na bedně a to je vše. Prostě jakoby se tam zastavil čas. :evil: :lol: Mno. Tak jsem přeinstaloval klasicky systém a doufal, že to bude dobrý. Ale nebylo. Objevilo se to zase a tak jsme to přeinstalovali znova. Zhruba za den, dva se to objevilo znovu. Napře málo a potom častěji a častěji za den. A dneska ( 7.října ) se jí to seká čím dál častěji.

Zkoušeli jsme co nás napadlo. Netestovali jsme ještě paměti pomocí memtestu a gold memory, to až zítra, ale mám vážně pocit, že to asi budu paměti nebo procesor. Před chvilkou si tam dala Speed FAn aplikaci, abychom zjistli teploty u všeho. A jak to spustila, zasekl se ji počítač. Tak nic. Podruhý, zase zásek. Potřetí se jí to seklo zase. Při spuštění té aplikace. Mno nevím. Buď procesor nebo paměti a taky třeba to může být vadný třeba slot na paměti na desce.

Poradí někdo? Musíem mít trošku jistotu, abychom mohli případně něco reklamovat.

Pavel a Jana :wink:

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 07 říj 2007 18:48

Doporučuji otestovat systémový disk utilitou stáhnutou ze stránek výrobce disku. Pokud svítí trvale led dioda signalizující práci disku, může to být problém disku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Blue-Rider » 07 říj 2007 19:20

Jo. Dobře. Zítra jej stáhnu a zkusíme to. Zase ale když se ten program seknul pokaždý a 3x za sebou? Mno nevím jestli za ty seky může hadr. Ale možné je vše. Ve světě kompů :evil: :lol: Díky za radu. Otestujeme to a napíšu jak to dopadlo ( ale neznamená o, že nepřijímám dlaší rady. :P )

Pavel

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 07 říj 2007 21:22

Použij opravnou konzoli a příkaz chkdsk /r
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Blue-Rider » 08 říj 2007 09:16

Ahoj,

tak včera si ještě otestvoala oba disky aplikací HD Tune. SeaTools ( origoš od Seagatu ) ji tam sice šel nainstalovat, ale nenašlo ji to harddisky. odilo to spoustu chyb. Nevím co to je. ASi nějakej bug v rpogramu ( mně to ale jede dobře. ) Nevadí. Tak to zkusila tím HD tune a oba harddisky naprosto zdravý. Ještě to zkusím tou opravnou konzolí jak tady říkáte a uvidíme co dále. Dneska budu testovat ještě paměti a znovu harddsiky pomocí SeaTools ( ale pomocí Bootable CD ). Držte nám palce. :twisted:

Pavlis :roll:

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Blue-Rider » 08 říj 2007 17:58

Opět zdravím,

dneska jsme 2 zkontrolovali oba disky aplikací SeaTools ( rychlý a pomalý test ) a nic to nenašlo. Před tím ale jsem spustil, podle Diabla, ten scandisk z konzole a na konci mi to řeklo, že systém bla bla opravil jednu nebo více chyb. Tak snad asi by to možná mohl být harddisk. Dále jsem taky kontroloval paměti pomocí memtestu86+ a nenašlo to opět nic. Běželo to třikrát za sebou ( celkově bylo 8 testů ). Když jsem to ale spouštěl doma, bylo tam 10 testů a nevím proč to vynechalo ty dva. Je to chybka nebo ne?

Potom jsem spustil aplikaci Speed Fan ( to se mladé kousalo vždy, když se načítayl údaje o druhém disku ) a kouslo se to znova. Ten první, 320gb harddisk se načte v pohodě, ale jak se má načítat ten druhý, rozsvítíse dole na bedně červené světlo, objeví se přesýpací hodiny ( kurzor ) a systém se zastaví. :evil: :wink:

Tak co radíte? :D

Díky za odpovědi. 8)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • RAMky
    od Lebedil » 25 zář 2023 20:50 » v Problémy s hardwarem
    5
    1280
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 15:49
  • RAMky do pc Příloha(y)
    od Kohus » 29 čer 2023 11:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    885
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    30 čer 2023 08:10
  • Nová GPU - větší sekání her
    od lakcod » 23 úno 2024 18:26 » v Problémy s hardwarem
    9
    1073
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 16:54
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1250
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2254
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů