stav disku SSD Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: stav disku SSD

Příspěvekod X » 28 říj 2017 00:00

Za zápis můžeš sám, třeba neodpovědným chováním a "získáním" virů, takže nechápu co chceš reklamovat?

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod zeus » 28 říj 2017 15:03

TBW je zkratka Total Bytes Written a urcuje objem dat, po kterem prestava platit zaruka.
Pro tvoji 240GB 535ku neni urcena absolutni hodnotou, ale spocitat si ji muzes sam, protoze Intel v datasheetu uvadi
The SSD will have a minimum of five years of useful life under client workloads with up to 40 GB of host writes per day.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod symetrala » 28 říj 2017 21:29

aha, no chtel bych to reklamovat jako vadu disku, kamarad má 100% a zapis ma jeste vyšší...takze to muze byt i diskem..
X: už to, ze mam zapis 91TB mi prijde dost divný, když jsem pouze na netu a vyuzivam par aplikací...a instalace win10 + aktualizací pochybuju, že by zabralo tolik....třeba to nebyl uplne nový SSD, ale jen znova naformátovany a pretoceny data..nevim, pry se to taky dělá, tak nevím co je pravda?

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2446
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod Zivan » 29 říj 2017 10:32

Ono 10GB/den umi udelat i Firefox jen spusteny, podobne i dalsi prohlizece:
https://www.cnews.cz/webove-prohlizece- ... ych-disku/

Spotify toho taky umel hodne zapsat:
https://www.cnews.cz/dalsi-program-nebe ... stovky-gb/

Nebo Onedrive:
https://www.cnews.cz/windows-10-zlobi-c ... -na-disku/

...a takovych programu a chyb muze byt vice.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod nations112 » 29 říj 2017 11:20

Nevím co furt řešíš. Disk normálně funguje, není ve 100% stavu vlivem používání. S tím prostě nic neuděláš. Tvůj celkový zápis je sice docela extrémní, ale není to nic nereálného. Pokud máš v systému bordel, zaseknutou nějakou službu, nebo používáš programy, které rádi zapisují obrovské množství dat, dá se to zvládnout. Pokud ne, měl sis disk zkontrolovat hned po převzetí, jestli tam už náhodou někdo před tebou neudělal zápisy a ne to řešit rok po koupi, když už to nebude absolutně nikoho zajímat.

A informace, že tvůj kámoš má 100% je zcela zbytečná. Každý kus se chová jinak, každý má jinou životnost ;-)

Já mám na svém SSD 99% už 3 roky a objevilo se to snad půl roku po koupi - umřely 2 buňky. Taky to neřeším a disk bude s největší pravděpodobností fungovat dalších 10 let a i kdyby ne. Cena dnešních SSD je tak nízko, že to ani neřeším...

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod symetrala » 29 říj 2017 14:55

zivan: je pravda, ze firefox a chrome mam spusteny temer stále...tam bude asi problém.
nations112: V systému bordel nemám, ale spíš mě udivuje ta velikost zápisu, po koupi jsem ho samozrejme zkontroloval a bylo tam 100% a ostatní hodnoty byly na nule, ale to nemusí znamenat, že je disk ok.
No to, že každý kus se chová jinak je pravda, proto jsem reklamoval i před lety HDD, který ukazoval po půl roce 3 chybné sektory a uspesne ho reklamoval :). Mohu se zeptat, jak si zjistil, že ti umřely 2 buňky? To je ta kolonka počet neopravitelných sektorů? Díky.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod nations112 » 30 říj 2017 18:59

Jo, mám tam 2 mrtvé sektory, které dokonce občas spouštěly CHKDSK ve Windows. Neřešil jsem to a do dneška bez nejmenšího problému funguje.

Co se týče reklamace, záleží na prodejci a výrobci. Některým se to nechce řešit a vymění kus za kus, jiní jen resetujou SMART hodnoty a dělají, že to opravili (ano, to se skutečně děje) a jiní to neřeší vůbec a rovnou ti to zamítnou. Pokud tě to opravdu tak trápí, že ti ubylo % na stavu disku a jsi schopný díky tomu být měsíc bez disku a projít si znovu celou instalaci OS, prosím :D Já vím, že by mi to za to nestálo a proto takové blbosti neřeším a spíš bych se zaměřil, co mi tolik na SSD zapisuje. Jen tak si to ten disk nevymyslí.

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod symetrala » 30 říj 2017 19:41

Přesně to jsem myslel, ten podvod s tim přepisováním SMART hodnot. Jo máš pravdu, že se to ted asi nevyplatí, pokud s tím nejsou viditelne problemy, ale počítám s tím, že se neco pomalu ukáže, jak s tim už mam zkusenosti. Hlavně, když píšou u Intelu 5 let záruky tzn. že to např. u alzy, kde jsem ssd koupil, muzu reklamovat v teto dobe, nebo se to pak řeší uz jen s INTELem?
Nevíš jeste o nejake dobré utilite, kde se dá zjistit, co nejvíce zapisuje na disk? díky :)

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD  Vyřešeno

Příspěvekod nations112 » 30 říj 2017 22:51

Při koupi si tam ale měl normální hodnoty, takže se něco muselo stát v době, kdy jsi SSD používal. Zejména některé aplikace dokáží při zaseknutí zapisovat desítky GB dat za den.
Nejlépe se to kontroluje ve "sledování prostředků" přímo ve Windows.

Pokud máš W10, tak zkontroluj, jestli nemáš seknutou Windows update službu společně s OneDrive. Zrovna nedávno jsem řešil, že na počítači to denně zapisovalo snad 50-70GB.

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod symetrala » 30 říj 2017 23:05

onedrive jsem odinstaloval, no v tom sledovani to vypada takto, takze mi neprijde, ze by win update byla zasekla
shot_171030_230252.png


shot_171030_230203.png

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod SpaceExplo » 31 říj 2017 00:06

symetrala píše:aha, no chtel bych to reklamovat jako vadu disku, kamarad má 100% a zapis ma jeste vyšší...takze to muze byt i diskem..
X: už to, ze mam zapis 91TB mi prijde dost divný, když jsem pouze na netu a vyuzivam par aplikací...a instalace win10 + aktualizací pochybuju, že by zabralo tolik....třeba to nebyl uplne nový SSD, ale jen znova naformátovany a pretoceny data..nevim, pry se to taky dělá, tak nevím co je pravda?

Kdyz si budes stale razit svoji "pravdu" a nebudes respektovat rady, o ktery jsi sam zadal, tak tu prestan zabirat cas a bez to reklamovat.

Opotrebovani SSD disku neni chyba, ale vlastnost.
Pokud nejsi schopen si uhlidat/zjistit, ktere aplikace ti na nej zapisuji, je to tvoje chyba, nikoli chyba vyrobce nebo prodejce (nastesti nejsme v americe, aby jsi mohl zalovat vyrobce mikrovlnky, ze te nevaroval, ze pokud v ni budes susit kocku, ze umre).
Pokud ti prodejce prodal opotrebovane SSD jako nove, tezko to ted po roce (!) budes reklamovat na zaklade informace "ze kamos ma na Samsungu porad 100%".

Jestli ti za 1 rok ubylo 6%, tak schvalne, jak dlouho to bude trvat, ze se to opotrebuje? Napovim ti: https://www.google.cz/search?q=100+%2F+6
A doplnujici otazka - jaka byla poskytnuta zaruka na zbozi, ktere jsi si zakoupil? Resp. je predpokladana doba opotrebovani delsi nez zaruka??
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stav disku SSD

Příspěvekod symetrala » 31 říj 2017 00:46

SpaceExplo: Nejde o to, kolik mi ubylo, ale o princip ;) A tady jsem zistil, že to bude jak vysokym zapisem tak mozna necim dalsim co nejde prokazat- Pokud ti zabiram cas, tak mi neodpovidej.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • 100% využitie disku Příloha(y)
    od krakenus600 » 10 zář 2023 19:47 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2847
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 11:26
  • Automatizování zálohy USB disku
    od Martab » 31 bře 2024 11:17 » v Vše ostatní (sw)
    15
    1713
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2024 18:40
  • Pomoc s výběrem SSD disku
    od eli125 » 25 dub 2023 12:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1272
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 15:07
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků Příloha(y)
    od xDwery » 24 kvě 2023 14:57 » v Problémy s hardwarem
    2
    703
    od xDwery Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:09
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků.
    od xDwery » 24 kvě 2023 06:05 » v Problémy s hardwarem
    1
    595
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 06:26

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů