Přehřívání PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Coco_donut
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přehřívání PC  Vyřešeno

Příspěvekod Coco_donut » 13 dub 2018 09:35

Ahoj chlapi ,
mám tu menší problém. Všiml jsem si že můj procesor extrémně topí při maximální zátěži . Viz obrázek .

https://imgur.com/U8PeiZV

Moje sestava -
CASE : Fractal Design Define R5 Blackout Edition
Deska : Asrock Z370 Extreme4
CPU : I7 8700K
Chladič : Be quiet Dark Rock PRO 3
Paměti : Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3000
GPU : SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 OC 8G

Všiml jsem si toho po tom co jsem začal hrát předevčírem Far cry 5 , hra mi jednou spadla tak jsem koukal proč . Občas mi to takhle vylítne na sto stupnu a pak zas normální teploty kolem 75-80 % při zátěži ale nechápu ty teplotní skoky. Co jsem koukal na testy a četl všemožné teploty na i7 8700K bez delidu tak nikde jsem neviděl že by to někomu jelo na 100 stupnu , max jsem videl 90 v plném zatížení .
Nejsem zas takový odborník a proto už se zde obracím s tímto blbým dotazem .

Proto jsem zkoušel testy jako Cinebench (viz. obrázek) pak ještě OCCT , tam mi zátěžový test vydržel 11sec a pak to spadlo .

Jediné co jsem zatím zkoušel flashovat bios na nejnovější verzi a dělá to to samé . Co se týká teplot GK tam jsou v normálu.

Nevím jestli mám opět štěstí na vadný kus bo nevím co už. Děkuji za každou radu .

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod xbs » 13 dub 2018 09:45

procesor je přetaktovanej? komp si sestavoval sám?

Coco_donut
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Coco_donut » 13 dub 2018 09:51

PC mi bylo stavěno od známého který má pc servis a obchod v jednom . U stavění jsem byl přítomen. Postavil bych to i sám ale nemám doma ani kus nářadí a díly mi přišli stejně k němu ale to není podstatné . Před testy jsem vypnul XMP profil i Boost CPU. Prostě nechal jsem ho v základu . I aplikace a podobné ptákoviny byly vypnuty .

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod xbs » 13 dub 2018 10:01

takže špatný přepastování a uchycení do socketu bys asi vyloučil... ale možná bych mu to přecejen vzal na překontrolování, nebo na to mrkni sám, třeba přepravou se moh ten chladič mírně uvolnit, přecejenom je to kusanec...

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod SpaceExplo » 13 dub 2018 10:38

Pokud se CPU prehriva, znamena to, ze spravne nechladi. Moznosti jsou 3:
- problem s pastou mezi CPU kremikem i IHS - pravdepodobnost tak +/- 1% - reseni delid
- problem s pastou mezi IHS a chladicem - pravdepodobnost tak +/- 60% - reseni oddelat chladic, prepastovat a znovu pridelat
- problem s prenosem tepla mezi chladicem a okolnim prostredim - pravdepodobnost tak 35% - reseni zkontrolovat zda se toci vsechny vetraky ve skrini, jaky je tam airflow a jestli to neni zaneseny prachem
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Karrex » 13 dub 2018 10:42

Vidím to na chlazení, osazení chladiče. Vadný kus by neměl mít 33°C bez zátěže. Aspoň jedno takové Pentium se chovalo tak, že mělo 100°C i bez zátěže.

Oddělej chladič a klidně to vyfoť :-P
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Coco_donut
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Coco_donut » 13 dub 2018 10:47

SpaceExplo píše:Pokud se CPU prehriva, znamena to, ze spravne nechladi. Moznosti jsou 3:
- problem s pastou mezi CPU kremikem i IHS - pravdepodobnost tak +/- 1% - reseni delid
- problem s pastou mezi IHS a chladicem - pravdepodobnost tak +/- 60% - reseni oddelat chladic, prepastovat a znovu pridelat
- problem s prenosem tepla mezi chladicem a okolnim prostredim - pravdepodobnost tak 35% - reseni zkontrolovat zda se toci vsechny vetraky ve skrini, jaky je tam airflow a jestli to neni zaneseny prachem



Zapomněl jsem dodat že PC mám složené od Vánoc . Case a větráky jsou čisté , včera jsem kontroloval jestli větráky jedou a je správně udělaná air flow , dovnitř a ven . To je v cajku . Pak jsem updatoval Bios , ( napadlo mě jestli nevyndat ještě baterku , že by senzory teplot byly vyhaluzený nebo nevím ) Pak mi nezbyde než se podívat prostě na CPU a pastu . Děkuji za tipy .

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod vuLva » 13 dub 2018 11:11

Jaký máš napětí v zátěži?

Udělej screen z CPU-Z a vlož sem do přílohy.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Coco_donut
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Coco_donut » 13 dub 2018 12:31

Jakmile dojdu domů , což bude cca v pul 2 pošlu další screen.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 12 minutách 18 vteřinách:
vuLva píše:Jaký máš napětí v zátěži?

Udělej screen z CPU-Z a vlož sem do přílohy.


Omlouvám se že se zeptám jako lama ale co přesně mám z CPU - Z screenovat ?

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod vuLva » 13 dub 2018 15:24

Kartu CPU - zajímá nás Core Voltage.

Nezapomeň u toho zapnout nějakou zátěž např. Prime95, OCCT, Realbench,...

Z370 Extreme4 tam ráda pouští na default vysoký napětí.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Coco_donut
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Coco_donut » 13 dub 2018 17:03

Chlapi děkuji za tipy. Nakonec jsem sundal chladič , prepastoval. Znova usadil a najednou teploty v zátěži 60° . Problém byl buď v pastě a blbě usazenem chladiči a nebo jsem haluzak. Teď už vše jede v normálu. Jsem happy jak dva grepy a vám přeji pěkný propařeny víkend ;)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů