POMOC-PC nenabíhá

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

POMOC-PC nenabíhá

Příspěvekod jkmaxfli » 02 lis 2007 21:19

Zdravím,tak jsem si liboval,že mám PC v pohodě a najednou velký problém,PC jednou naběhne,jednou nee,někdy při bootování restartuje,takto to dělá několikrát za sebou až nakonec naběhne,nevíte co stím mám?Nevím kde začít,akorát to,že jsem vypojoval HDD a grafiku a pak zase zpět tak jak to bylo,kabely jsou v pořádku. :o :o :o :o :o
► Zobrazit spoiler

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 02 lis 2007 21:51

Jaký máš zdroj?Ve správci zařízení není žádný vykřičník, nebo otazník? Doporučuji kontrolu pamětí programem Memtest, alespoň 2 x celý průběh všech testů a musí to být bez chyby.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 02 lis 2007 22:22

Zdroj AC 400 W,paměti otestuju,stačil jsem i systém reinstal a je to pařád stejný,jednou naběhne celý systém,jednou to restartuje při bootování,jednou ani nenaběhne bootování jen černá obrazovka. :-( :-( :-(

Ve správci žádné vykřičníky ani otazníky.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pozdrav

Příspěvekod memphisto » 02 lis 2007 22:28

neodpálil jsi grafiku statickou elektřinou?
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 02 lis 2007 23:03

Je to zdroj koupený s bednou, nebo koupený zvlášť a jaké značky? Mohl by to být on, kdo způsobuje tyto problémy. Máš správné ovladače, není někde ve správci zařízení otazník, nebo vykřičník? Sedí grafická karta dobře ve slotu?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 02 lis 2007 23:29

Zdroj byl koupený s bednou jak už jsem psal značka AC 400w,na statickou elektřinu dávám bacha,ve správci zařízení není žádný otazník ani vykřičník.PC pokud naběhne,tak je absolutně v pohodě,momentálně provádím MemTest,akorát nevím jak dlouho má běžet,při kolika procentech co tam nabíhají bude memtest u konce?
:roll:,ovladače mám bezproblémové,karta sedí dobře ve slotu,i hry si normálně spustím a šlapou,ale jen když my naběhne systém jak už jsem psal.Občas my při bootování naběhne(problikne)modrá obrazovka,která je celá popsaná,ale zmizí tak rychle,že není možné to přečíst a pc jde hned do restartu,to je ale jen někdy,jinak jsou ty restarty klasické bez modré obrazovky.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod peta501 » 02 lis 2007 23:52

tendle problem mam taky

doufam ze je to ram mam jednenkrat 1x GB od kingstone a 1x od geila

a obcas pc nabehne ja vyberu uzivatele a po chvili to spadne ... tak doufam ze je to ram :bigups:
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 03 lis 2007 00:29

Test paměti nechat proběhnout celý 2x. K přečtení chybové zprávy je třeba: Ovládací panely - Systém - Záložka Upřesnit - Spuštění a zotavení systému - Nastavení a u Selhání systému zrušit zaškrtnutí "Automaticky restartovat". Výpis pak zůstane na monitoru k pohodlnému přečtení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 03 lis 2007 06:26

Pic píše:Test paměti nechat proběhnout celý 2x. K přečtení chybové zprávy je třeba: Ovládací panely - Systém - Záložka Upřesnit - Spuštění a zotavení systému - Nastavení a u Selhání systému zrušit zaškrtnutí "Automaticky restartovat". Výpis pak zůstane na monitoru k pohodlnému přečtení.

Tak jsem ve výpisu událostí zjistil,že se včera večer když to začalo(nenabíhání)objevila modrá obrazovka smrti,ale jen jednou.(BSOD)Nastavil jsem zobrazení BSOD,ale od té doby se neobjevila.

Tak memtest běží celou noc,je to na 1000% ještě pořád běží a ani jedna chyba,Mem test vypnut 0 chyb.
Ještě se stala taková věc,po restartu nyní po memtestu my zobrazil při bootování,automatickou kontrolu disku a mazal a obnovoval automaticky nějaké chyby,nevím jaké,ale v systému a i knihovny .dll jsem zahlídnul.Ještě maličkost,při jednom ze startů my po naběhnutí systému (to už byla zobrazená plocha)dvakrát pípnula deska,pípnutí byli 2 a v rozmezí půl sekundy.Teploty mám v pořádku.Jak už jsem psal:začalo to dělat po tom,co jsem měl venku HDD(ten jsem jen odpojil od napájení+sata kabel a vyndal ho na dřevěný stůl,takže static.elektřina nehrozila.A ještě jsem vyndal grafiku ze slotu a opět položil na dřevěnou podlahu,takže opět žádná statická elektřina.PC projeté NODem32,AD-AWARE,SYSTEM CLEANER 5+registry vyčištěné.Na šmejda to netipuju,jinak jsem reinstal systém jak už jsem psal.PC když najede a nezobrazí žádnou hlášku,tak šlape jako hodinky. :-( :-( :-(


Tak jsem dal restart a opět druhá BSOD,ale mám chybu k přečtení:
STOP:0x0000007E(0xC0000005,0xBA252184,0xBAD06D44,0xBAD06A40)
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 03 lis 2007 08:09

zruš přetaktování
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 03 lis 2007 09:35

Weslo píše:zruš přetaktování


Já mám nataktováno pomocí biosu,kde je přednastavení automatického taktování(turbo,sport,full throtlle,atd.)a problémy mi to nikdy nedělalo,zkoušel jsem to na normal a restarty jsou pořád.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 03 lis 2007 09:40

Tak jsem zkusil odinstalovat ovladače GPUčka,hodil jsem tam poslední 169.04 forceware,udělal jsem 5 vypnutí,10 restartů a PC nabíhá v pohodě.Tak nevím. :smile: :-( :-( :-( :? :? :? :shock:
► Zobrazit spoiler


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • notebook - po zapnutí občas nenabíhá displej
    od maiki » 10 kvě 2023 14:40 » v Problémy s hardwarem
    2
    1041
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    10 kvě 2023 16:46
  • Pomoc se sestavením PC 45-50K
    od Kvp2 » 03 lis 2023 23:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2788
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    12 lis 2023 20:39
  • pomoc v oblasti grafiky
    od showpayne » 07 srp 2023 19:08 » v Vše ostatní (Off topic)
    0
    1486
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 19:08
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1591
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    4286
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů