Restartování pc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

riki
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Restartování pc

Příspěvekod riki » 03 lis 2007 14:19

Ahoj,poslední dobou se mi sám testartuje pc několikrát deně a nebo jen tak divně zešedne monitor,pc jakoby běží,ale nic nepomáhá a musím ho na tvrdo restartovat.Stává se to bez nějakých příznaků,ať je pc v klidu nebo jsem na netu.Různá havěť tam není,mám Noda aj. a nechal jsem si log z HiJackThis zkontrolovat na viry.cz.Pc jsem rozebral a vyčistil a pomohlo to akorát v tom že mi klesla teplota disků-teď 33°C.Mám windows XP,nevíte v čem by mohl být problém??Je to windousama nebo něco odchází na pc?Není nějakej soft na zjištění takových problémů?Teplota všeho podle Everestu je více méně stejná.Akorát když tam kliknu na DMI,tak je tam žlutý trojůhelník a napsáno-Varování-Přesnost DMI dat nelze zaručit.Tak to vůbec nevím co to je a jestli to náhodou nějak nesouvisí.A na víc jsem ve správci zařízení našel vykřičník v systémovém zařízení-PnP BIOS Extension-nebude v tomhle ten problém?A co to znamená?? Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
qfwfq
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod qfwfq » 03 lis 2007 17:01

Skontroluj si elektolytické kondenzátory na M/B okolo CPU, či nie sú vyduté. Ak máš možnosť, skús vymeniť aj napájací zdroj.
Keď to nerozchodíš, tak to rozšľap.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 03 lis 2007 18:17

Doporučuji zkontrolovat grafickou kartu, zda má dostatečné chlazení a zda se nepřehřívá. Zkontroluj disk a to buď z Windows, nebo prográmkem staženým ze stránek výrobce disku.Na škodu není i kontrola paměti programem Memtest.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

riki
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod riki » 04 lis 2007 21:50

Ahoj,ty kondenzátory vypadají dobře a bohužel možnost vyměnit zdroj nemám.Karta je poměrně nová a chladí to dobře.Z windows mi to zkontrolovat nejde,vždycky to napíše -nelze pokračovat a na stránce výrobce,jsem nic nenašel,anglicky moc neumím.Je pravda,že ten disk už je starší a mé windousy už budou mít 4 narozeniny/a to s pc dělám deně dost věcí a pohybuju se i na dost nebezpečných stránkách/,ale snažím se ho udržovat.No ale k věci.Mohl by ty mé problémy způsobovat nějaký soft??Protože za celou sobotu a neděli to neudělalo ani jednou a dost se tomu divím.V sobotu ráno jsem přeinstaloval verzi Skype-z nejnovější na v.3.00 a měl jsem i dohromady spuštěné programy-Rapget a USDownloader-Rapget jsem vůbec nepouštěl a zatím je klid,tak vůbec nevím čím to bylo,ale dva dny je klid,tak uvidím.

killl
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod killl » 04 lis 2007 22:15

Znamému podobné problémy dělala grafická karta. Vždy na chvíli jakoby pomohlo naistalování novějších ovladačů, ale za pár dní to začlo zase. Pomohla až výměna grafické karty. Měl tam původně Ati a teď tam má nějakou Nvidiu...

riki
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod riki » 05 lis 2007 16:35

Jo já mám taky Nvidii a dneska jsem ještě dával nejnovější ovladače.A zajímavé je,že už to nedělá,tak to muselo být softe,asi.Nesmím to zakřiknout.Jinak snad :evil:


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů