Špatný ZVUK - praskání v notebooku Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod xbs » 14 črc 2018 09:14

tak to jo no, dyš se to projevuje pořád, ale v případě tazatelky by to nepochybně pomohlo...

Reklama
vena1980
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod vena1980 » 14 črc 2018 09:39

No nepomohlo. Preinstalovani pocitace neopravy spatnou aktualizaci od dellu. Dela to vice lidem, ptal jsem se primo techniku. Musi vydat opravnou aktualizaci, ale zatim asi sami nevedi co to presne zpusobuje. Zatim pomuze dat do tovarniho a neaktualizovat. V pondeli dostanu oficialni vyjadreni od dellu a prijede to poresit technik, tak budu vedet vic.

kaomanaka
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod kaomanaka » 14 črc 2018 14:49

No já to ani celé přeinstalovat neumím, mám tam spoustu programů, rozdělanou práci... a projevuje se to pořád, ve střižně i na internetu, cokoliv pustím... Ten počítač je zatížený, ale zlobí to i když mám puštěný jenom internet.

Zkusila jsem zatím vyměnit ten ovladač za High Definition Audio Device a teda nějak podivně to v něm občas rupne, i když není puštěného vůbec nic... nicméně zat na něm opatrně pracuji a jde to... Doufám, že to brzo opraví.

Děkuji moc za info :)

jirak
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod jirak » 17 črc 2018 20:23

Mám Inspiron 15 Gaming 7566 a řeším od včerejšího dne. Pokud zapnu jakoukoliv hudbu apod., tak z notebooku vychází praskání a to i ze sluchátek.

Zkoušel někdo připojit přes HDMI třeba k televizi? Tam se mi to neděje. Co vám?

Jinak dal už Dell nějaký řešení a někdo z vás vyřešil? Koukám, že to řeší více lidí zároveň ve stejný čas, takže bych to možná viděl na nějakou nepovedenou aktualizaci?

Dodatečně přidáno po 45 minutách 43 vteřinách:
Tak nejspíš problém vyřešen!

https://www.youtube.com/watch?v=HB3lbTm3PYc

Nejdříve jsem odinstaloval, padla modrá smrt a restart. Druhá odinstalace už proběhla OK a notebook "hraje" jak má.

kaomanaka
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod kaomanaka » 18 črc 2018 13:00

Zkusila jsem odinstalovat ten SmartByte podle toho videa, tak snad už to bude ok... :)

DĚKUJI za info a video :)))

Včera jsem mluvila asi hoďku s dell podporou a nic nového... Není to hardwareová chyba, ale je to způsobené novou aktualizací windows, že se nějakým způsobem tluče s realtekem. Prý jim tam každý den někdo volá a snad se to tedy snaží řešit... Zatím radí změnu toho ovladače za High Definition Audio Device. To jsem udělala a zvuk sice šel v pohodě, ale zase mi v tom tak divně rupalo i když nebylo puštěného nic. Jinak mi také radil, že to můžu zkusit celé přeinstalovat a nenainstalovat tu poslední aktualizaci, že by to třeba pomohlo... no ale to neumím... Nicméně taky říkal, že to je chyba jen nějaké části té aktualizace nebo toho programu, takže by to mohlo být tím SmartBytem. Říkal mi, že nejlepší je počkat na novou aktualizaci windows nebo realteku a nebo zavolat později, že třeba toho budou vědět víc. Taky, že se můžu podívat na stránky windows a realteku... Dělal se mnou nějaký test, díky kterému se dalo zjistit, že to není hardwarová chyba.

Nevím jestli pak není lepší ty aktualizace zakázat, jenomže se pak zase bojím, že mi nebudou fungovat další ovladače, no i když tentokrát je to teda naopak. Vlastně ani nechápu, proč se ty windows tak často aktualizují... někdo říkal, že to dělají jen proto, aby měl klient pocit, že se o něj starají... Je lepší nechat windows ať se aktualizují nebo je lepší to zakázat? A dá se vůbec od toho odpojit, aby se mi to pořád neaktualizovalo?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod zeus » 18 črc 2018 14:29

Automaticke auktualizace zakazes ztuha, tobe by mohlo stacit zakazat aktualizace HW ovladacu.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod RIKI22 » 18 črc 2018 15:08

To už ste skúsili aj tie posledné ovládače Realtek 6.0.1.8470 - 6.0.1.8475 - 6.0.1.8480 ?

kaomanaka
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod kaomanaka » 18 črc 2018 15:38

Ne a na dell support mi to žádný nový neukazuje... mám tam tento:
Verze: 6.0.1.8142 ,A04
Datum vydání: 13 Jun 2017
Název souboru: Realtek-High-Definition-Audio-Driver_8WWJK_WIN_6.0.1.8142_A04.EXE

Dodatečně přidáno po 52 vteřinách:
co jsou HW ovladače?

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod RIKI22 » 18 črc 2018 16:12

Tak im treba napísať ,nech sa tam zobudia , že je rok 2018 a nech rýchlejšie reagujú na nové vydania Win10.Tak skús tým prvým.
Stiahni, rozbaľ si to do nejakej zložky a aktualizuj cez Správcu zariadení :

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=6.0.1.8470

vena1980
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod vena1980 » 20 črc 2018 20:07

Z Dellu mi napsali tohle:
Doporucuji novou cistou instalaci windows,na nasich strankach je verze 17 09.Pokud u teto verze bude vse vporadku je to softwerem a je treba pockat na novy ovladac.Pokud to bude stejne.Je treba vyslat technika.
A když jsem jim volal, jak bude dlouho trvat, než vyjde oprava, tak mi řekli, že dřív než do měsíce ať s tím nepočítám. Takže se teď jdu s nima hádat o prodloužení záruky o dobu, co je software poškozen.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod RIKI22 » 20 črc 2018 20:44

Čo tak skúsiť novšíe ovládače a nečakať na Dell.

kaomanaka
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Špatný ZVUK - praskání v notebooku

Příspěvekod kaomanaka » 21 črc 2018 12:10

...já se bojím si tam nainstalovat ty nové ovladače... protože, jak jsem odinstalovala ten smartByte, tak mi to teď funguje... Tak trochu čekám, jestli to někdo vyzkouší a napíše...

Nechtělo se mi už volat na Dell a ptát se, jestli jsou ty nové ovladače pro tento typ notebooku ok a proč je nenabízejí na stránkách, tak jsem poslala dotaz na jejich facebook, ale odkázali mě zpátky na ten telefon podpory... mám trochu pocit, že to tam moc nikoho nezajímá... Poprvé jsem s nimi mluvila hodinu, byl tam špatný signál a nic nového jsem se nedozvěděla...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Soundbar "Samsung HW-S40T" - praskání v obou reproduktorech
    od Zabral68 » 05 pro 2023 16:31 » v Vše ostatní (hw)
    6
    1125
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 18:40
  • PDF spatny text Příloha(y)
    od eipa » 18 pro 2023 15:14 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1201
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 11:00
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1476
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1370
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42
  • Přehrání videa nejde zvuk. Příloha(y)
    od liborek » 03 čer 2023 20:37 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1161
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 19:01

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 21 hostů