Stránka 1 z 2
NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 02 srp 2018 19:46
od rolnicka
Dobrý podvečer,
přejdu rovnou k věci. Spadl mi windows, do toho jsem si rozbila lcd u notebooku. Jak mám nainstalovat win 10 když nemám lcd? NTB jsem měla pripojeny prez hdmi k TV. Bohužel když zapojil kabel hdmi do NTB tak je chvíli černý obraz na TV a potom se zobrazí Žádný signál. Jak nainstalují na hdd win10? Prosim o pomoc, už jsem zkoušela dát hdd kamarádovi ten mi nainstaloval na něj win10 ale stejně furt nejde obraz. Podle mě se totiž nainstalovali ovladače pro kamarádku pc a proto to nejde. Prosim o radu :(

Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 02 srp 2018 19:57
od petr22
Odpojit LCD panel ze zakladni desky notebooku.
Pokud ani pak nebude fungovat externi vystup, tak nezbyva nez koupit novy LCD panel.
WIN+P by melo prepinat vystupy, pokud bezi Windows.
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 02 srp 2018 20:26
od rolnicka
Instalace z druheho notebooku nejde?
Prosim vas poraďte mi jsem vyřízena
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 03 srp 2018 09:50
od zeus
Ve druhem notebooku si sice tu instalaci muzes pripravit, sysprepnout a pak disk vlozit od sveho vadneho, ale pak ti probiha ta cast, kdy vytvaris ucet a heslo k nemu - a tam jeste nemuzes prepnout na jiny monitor.
Reseni ti psal petr22 - odpojit LCD z desky a zkusit to.
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 03 srp 2018 10:41
od Zivan
Nebo to donest nekomu, kdo to vyzkousi (kdyz uvedes bydliste, tak se nabidne treba nekdo z fora), podle videa to vypada jednoduse, sundat 3 spodni podlozky, odsroubovat sroubky pod nimi, sundat spodni kryt a pak vytahnout kabel od LCD (na videu od 3 minuty).
https://www.youtube.com/watch?v=1sGwQBiGw-Y
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 04 srp 2018 04:39
od rolnicka
Lcd panel odpojen, notebook jede ale obraz stále žádný, možná vadný hdd?
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 04 srp 2018 10:17
od Zivan
A víš vůbec, že je vadný jen display? Jak došlo k rozbití?
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 04 srp 2018 14:18
od rolnicka
To je právě na tom nejvíc směšné, hrála jsem hru jako vždy, pak jsem zjistila že není zapnutý coolingfan podložku na notebooku jsem měla odpojen displej a prej hdmi do TV připojený obraz. Nevím jestli jsem odstartovala natvrdo notebook ale vím že po tom začal pipat/ houkat, tak jsem ho vypla poté zapnula a už nešel obraz. Jednou se mi stalo ne o podobného s tim ze spadly windowsi takže jsem musela připojit lcd k notebooku a přeinstalovat win10 pak to zase šlo. ( to lcd mi musel držet přítel v zajímavé poloze aby nepreskakoval obraz na tom lcd takže cca 2 hodiny pokoušejí se k přeinstalování win10. Zvládli jsme to a ntbook fungoval dál, do té doby než se stalo to co popisují začátku.
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 04 srp 2018 14:24
od petr22
Takhle se projevuje upecena graficka karta, nejcastejsi pricina
umrti vsech notebooku......
Notebook na prvni pohled bezi, ale zadny obraz na monitoru je vysledek.
Ve skutecnosti samozrejmne nebezi vubec nic, jen se toci disk a ventilatory.
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 05 srp 2018 00:33
od rolnicka
Parada odepisuji preh telefon cca 5000 slov a telefon se vypne parada

a to jsem si na těch otázkách dala tak záležet, takže se omlouvám že ti ted tak odflaknu. Takže po zapnutí NTB diody svìtì, jedna bliká druhà svìtì ( podle toho si myslím že ten NTB něco dělá, bohužel ani novej flex kabel do lcd nevyřešil NO IMAGE problem.
1 otázka je, po cca ani ne minutě je integrovaná grafika chip horkej, když NTB fungoval tak byl taky horky ale to mi normálně sel obraz prej HDMI z druhé grafiky nvidia 710m , ted když saunu na cpu a nvidia jsou studené ( samozřejmě prej chipy je železo s veteránem co to chladí takže si nemůžu sáhnout pouze na cpu to by pro boot win nebo pro jakékoliv akci NTB měl být aspoň trošku teplo.
2. Otázka jak zjistím co stim je? Nebo spíš je tu nějaký borec z Děčína nejlépe který by se na to se mnou podíval a dokázal diagnostikovat a nejlépe i naordinoval léčbu mého NTB?
3 otázka, na youtube ukazovali ať ospojim baterku a bios baterku pak to trenérovi z videa najednou zázračné začalo fungovat ( obraz )
4 otázka když pořídil redukci z hdmi na VGA rozeznat sam NTB ze ma promítat obraz prej hdmi výstup? Teď když mám napojenou TV jako obvykle do NTB chvíli je TV černá cca 25 vteřin a pak na ni vyskočí žádný signal
Dodatečně přidáno po 1 minutě 48 vteřinách:Jo zapomene jsem napsat že vlastním slušný milimetr ale bohužel sním neumím jen vím že se tim zjišťuje závada na základní desce, třeba kdyby jste mě nějak nevedli co a jak mám změřit abych se mohla z místa. Nedokážete si představit o to je žít pouze s telefonem bez svého NTB :(((
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 05 srp 2018 01:12
od dvorakj
Do servisu poslat musis to.
Ja obavat se, jak psal Petr22, ze graficka karta upect je.
Da zit se NB bez, za chvili prejde to, zavislost je.
Re: NTB bez LCD instalace win10 (lenovo u410)
Napsal: 05 srp 2018 06:14
od rolnicka
Takže myslíte že je to INTEGROVANA grafika upéct?
Tu stejně nepotřebuju

ted já zvědavá zda existovat Týpek aka it maniak kterej dokáže do toho notebooku nalézt win 10 a ještě nastavit aby jela jen ta GFORCE tzv abych jen zapojila hdmi do TV a NTB a fachalo to. Nebo je to unreal?