Mikrofon snímá zvuky z pc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Fokynka » 27 srp 2018 19:51

Zdravím, již půl roku se potýkám s problémem zvuku, kdy mikrofon mi snímá zvuky ze hry, youtube i hlasové komunikace z discordu i přestože je mikrofon manuálně vypnutý na kabelu.. Dneska jsem koupil externi zvukovku přes USB a problém to nevyřešilo, reinstal windows taktéž ne, ovladače zvuku nic, jiné sluchátka zkoušeny taktéž to dělá, zkoušel jsem spousty návodů na Voice Meeter a taky nic.. Vlastně pravda VMeeter to fixnul ale jen na 2 dny pak jsem přišel po práci domů a zase to blblo.. Musel jsem kvůli tomuto problému přestat i streamovat a jsem z toho zoufalý..

Zde odkazy na mojí sestavu a dneska koupenou externí zvukovku:

https://www.czc.cz/acgm0s3jn4hk5al0a5pbdas8q3/seznam
https://www.czc.cz/axagon-ada-10-usb2-0/152168/produkt

Předem děkuji za vaše rady

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Turion » 27 srp 2018 20:05

Jak to poznáš, že ti mikrofon snímá zvuky ze hry a je při tom vypnutý na kabelu? Ověřil sis třeba v nastavení zvukových zařízení ve windows nebo jak se to jmenuje, že vypínání mikrofonu funguje? Nenahrává ti to zvuk, ikdyž nemáš sluchátka vůbec připojená do zvukovky?

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Fokynka » 27 srp 2018 20:29

když mám push to talk a mluvím s vypnutým mikrofonem tak nesnímá a předtím než se problém vyskytl tak taky fungoval.. ano nahrávalo to zvuk i když jsem měl mikrofon vypojený..teď jsem to dlouho nezkoušel ale když se problém vyskytl tak vím, že jsem to zjišťoval a dělalo to i bez zapojeného mikrofonu

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Turion » 27 srp 2018 20:59

Mám trochu problém chápat cizí vysvětlování, tak to shrnu, jestli odpovídá, že když je mikrofon zcela odpojený ze zvukovky, tak se tvůj hlas nikdy nenahrává, ale nahrává se zvukový výstup ze spuštěných programů, takže mikrofon fyzicky do nahrávání nezasahuje a je to pouze naslouchání zvukového výstupu programů do vstupu zvuku. Tak?

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Fokynka » 27 srp 2018 21:11

ano tak to předtím bylo, teď jsem to zkoušel a když odpojím jak sluchátka tak i mikrofon z pc tak to přehrává zvuky ale když nechám zapojený pouze sluchátka tak to zvuk nepřehrává..přehráváním myslím to, že jsem na discordu a vidím kdy se mi aktivuje mikrofon..

Dodatečně přidáno po 5 minutách 41 vteřinách:
podle většiny návodu jsem zkoušel snad vše a jako poslední možnost psali externí zvukovka, tak jsem si myslel, že to vyřeší problém, koupil jsem externí zvukovku za 200, že to vyzkouším a kdyžtak koupím kvalitní ale už opravdu nevím.. pokaždý to robí jinak..a nechápu jak je to možné ale párkrát se mi to povedlo zpravit ale za den dva se to začlo dít znova..

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Turion » 27 srp 2018 21:52

Bohužel nevím jistě kde je problém.
Podle návodu jen pro jistotu vyzkoušej:
"Otestování mikrofonu, který už je nainstalovaný:
Klikněte pravým tlačítkem (nebo stiskněte a podržte) na ikonu hlasitosti na hlavním panelu a vyberte Zařízení pro záznam.
Na kartě Záznam hledejte zelené proužky, které narůstají, když mluvíte do zařízení pro záznam. Pokud se proužky pohybují, je vaše zařízení připojené a funguje správně. "
Pokud toto je funkční, tak bych si tipnul, že je pouze problém v nastavení discordu. Například nastavit velmi malou citlivost vstupu. http://www.upnisitoold.ceskejparan.cz/i ... 5/1757.png

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Fokynka » 27 srp 2018 22:18

discord je nastaven správně, když to posunu dál tak pak už mikrofon nesnímá mojí mluvu..jinak ano mikrofon funguje správně to jsem kontroloval..

Dodatečně přidáno po 37 minutách 14 vteřinách:
zde screen ze správy počítače https://ctrlv.cz/zL2v

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Pic » 28 srp 2018 00:55

Podívej se dobře do všech nastavení Realteku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Fokynka » 28 srp 2018 02:00

Pic píše:Podívej se dobře do všech nastavení Realteku.

tím myslíš co? prolézal a nastavoval jsem vše snad 100x a v různých kombinacích..zkoušel jsem tak 10 různých návodů všudemožně a stále nic..

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Turion » 28 srp 2018 10:42

Já jsem psal o citlivosti vstupu a ty, mám dojem, píšeš o hlasitosti vstupu, jelikož citlivost máš na automatiku. Jak se to chová, když automatiku vypneš a nastavíš citlivost ručně?

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Fokynka » 28 srp 2018 11:24

psal jsem též o citlivosti

zde jsem nahrál krátké video https://www.twitch.tv/fokynka/video/302837704
kde mám na pozadí puštěný replay ze zápasu a co mi přijde divný, že ve zvukách se mikrofon nehýbe ale v aplikacích snímá..samozřejmně když promluvím tak i ve zvukách se ukáže pohyb..
a zde jedna fotka ze správy počítače..přijde mi, že těch zařízení se zvukama je tam nějak moc když neberu voicemeeter a virtual cable.. Obrázek

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon snímá zvuky z pc

Příspěvekod Turion » 28 srp 2018 13:34

Na videu nevidím nic zvlášního. Ve zvukách systému se ti nejspíš úroveň signálu nehýbe, jelikož v systému bude nastavena nižší citlivost mikrofonu, než v aplikaci co používáš. Můžeš zkusit nahrávat záznam zvuku v systému windows. Hledej hlasový záznam a porovnat to se záznamem co nahraješ v aplikaci co používáš. U obou nastavíš hlasitost mikrofonu na maximum a pokud bude záznam z aplikace přesto hlasitější, tak je problém zřejmě nastavením zvuku v té aplikaci (discordu). Pokud se dá mikrofon ze sluchátek sejmout a nechat připojený do zvukovky, tak by se ti měla ta úroveň signálu mikrofonu co máš na videu ztratit pokud nemáš zapnuté ještě normální reproduktory kromě sluchátek ze kterých by mikrofón zvuk přijímal.
Zvuková zařízení, která nejsou používaná můžeš zakázat ve správci zařízení. Pokud ti něco nebude fungovat, tak to zase snadno povolíš. V konkrétních zařízeních se nevyznám, takže co které znamená já nevím, jelikož ani windows nemám, tak to nemám ve voku a musel bych každé zařízení gůglit, což můžeš udělat sám.
Prozkoumej taky ten Realtek HD audio, jestli nezasahuje do nastavení zvuku. Přečti si taky něco o směšovači zvuku, jestli nemá vliv a naslouchání mikrofonu, jestli je vypnuté ve vlastnostech mikrofonu.
Obrázek se ti nepodařilo nahrát do přílohy:). Postup: přepnout na plnohodnotný editor - přílohy - přidat soubory.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový PC, divné zvuky,
    od Bananqtz » 17 led 2024 04:12 » v Problémy s hardwarem
    1
    860
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    18 led 2024 07:55
  • periodické zvuky z reproduktorů pc
    od Martin Baroch » 05 čer 2023 23:20 » v Vše ostatní (hw)
    1
    802
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 10:48
  • Nacenění PC + monitor a mikrofon
    od elfin52 » 09 srp 2023 21:38 » v P: Hardware
    2
    1838
    od elfin52 Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 16:19
  • Permanentně zaplý mikrofon Příloha(y)
    od MachrCZ » 06 říj 2023 18:22 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    4370
    od MachrCZ Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 16:00
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    591
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů