Zapínání a vypínání PC při zátěži Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Crysain
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zapínání a vypínání PC při zátěži  Vyřešeno

Příspěvekod Crysain » 06 zář 2018 18:48

Zdravím,

poslední dobou se mi několikrát za den vypne a vypne pc (PC mám od května 2016). Začalo to tak 14 dní zpátky, kdy jsem si koupil hru "Hunt: Showdown". První den hra běžela bez problémů. Když jsem hru zapnul druhý den od koupení, tak mi vypla a zapla sestavu. Hledal jsem na internetu a našel jsem, že to dělá více lidem, takže jsem tomu nepřikládal moc velkou váhu, protože to bylo zmíněné jako bug. Tak týden na to jsem vzal celou sestavu ke kamarádovi. Vše jsem správně zapojil a zapnul. První problém nastal, když počítač nemohl najít připojenou obrazovku (obrazovka psala "No signal" - Acer KG271bmiix Gaming). Poté jsem si všiml, že se počítač samovolně vypíná a zapíná. Napadlo mě, že to může být buď zdrojem nebo tím, že elektřina u kamaráda nezvládá napájet 2 počítače. Kamarád tedy zkusil počítač vypnout, abychom otestovali druhou možnost. Počítač jsem úspěšně nastartoval. Poté to zkusil i kamarád a vše běželo bez problémů, takže jsme si mohli pořádně zapařit :lol:. Myslel jsem si, že to tedy bylo elektřinou. Nebylo. Dnes jsem měl stejný problém (několikrát). Během hraní World of Warcraft se mi pc (nečekaně :cry:) třeba po půl hodině vypne a zapne. Počítač jsem zkoušel vyčistit od prachu, což nepomohlo. Během koukání na filmy, psaní na FB či jakýchkoliv nenáročných aktivit, se pc nevypíná. Nevíte někdo, co s tím? Do této doby, byl počítač bez problémů.

Edit: Opět mi vypadl signál na obrazovce. Tentokrát ne při startu, ale při koukání na film.

Deska: Gigabyte H170-D3H-CF
CPU: i5-6500 @3,20GHz
GPU: Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X OC 4GB
RAM: Kingston KHX2133C14D4/4G 2x
Zdroj: Zalman ZM600-GSII 600W
Naposledy upravil(a) Crysain dne 06 zář 2018 19:00, celkem upraveno 1 x.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC při zátěži

Příspěvekod petr22 » 06 zář 2018 18:52

Osobne bych zacal tim, ze si nekde pujcim kvalitni zdroj a dam ho misto toho ksuntu Zalman.

Crysain
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC při zátěži

Příspěvekod Crysain » 06 zář 2018 18:59

petr22 píše:Osobne bych zacal tim, ze si nekde pujcim kvalitni zdroj a dam ho misto toho ksuntu Zalman.


Do teď jsem s ním žádné problémy neměl. Je tedy možné, že se problémy začly projevovat až teď?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC při zátěži

Příspěvekod xbs » 06 zář 2018 19:07

klidně to možný je, zdroj je často původcem takovejhle problémů... a necituj předchozí příspěvek, odpovídej přes rychlou odpověď na konci vlákna...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 23 hostů