Nenačítá se mi HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Filips.7
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nenačítá se mi HDD

Příspěvekod Filips.7 » 17 zář 2018 14:13

Zdravím, vlastním již několik let počítač Lenovo G580 a zničeho nic se mi najednou přestal načítat windows. Pokaždý, když notebook zapnu, tak zůstane ukazovat logo LENOVO a nic dál. Jen možnost přejít do SETUP nebo BOOT device selection menu, ale tam se nedostanu, pokud je HDD připojen. Po odpojení jsem se do SETUP i device selection dostal, ale bez HDD k ničemu. Zkusil jsem dokonce harddisk odejmout a dosadit do bratrova Lenovo notebooku a tam se mi harddisk normálně načetl i se všemi daty, takže vadný asi nebude. Akorát na mým notebooku se HDD nechce načítat. Nikdy to nic takového nedělalo. Nevíte někdo, čím to může být? Budu rád za každou radu.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53504
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačítá se mi HDD

Příspěvekod petr22 » 17 zář 2018 14:15

Muze byt vadna zakladni deska, upeceny chipset.

Vyzkousej jakykoliv jiny disk.

Filips.7
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačítá se mi HDD

Příspěvekod Filips.7 » 17 zář 2018 14:18

Zkoušel jsem přehodit disky na obou noteboocích, ale pořád stejný. Nechce se načíst a v SETUP to ukazuje, že tam žádný harddisk není.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2433
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Online

Re: Nenačítá se mi HDD

Příspěvekod Zivan » 17 zář 2018 14:49

Zkusil bych boot z mechaniky a pokud to funguje, tak ramecek na disk misto mechaniky.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů