ZÁHADA s Graf.kartou

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

JurajCz
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ZÁHADA s Graf.kartou

Příspěvekod JurajCz » 25 zář 2018 14:11

Zdravím lidí mam takovej delikátní problem.

Včera jsem vypl PC bez problému a dnes přijdu a ta ludra se nechtěla zapnout. Psalo to boot device missing or boot failed.
Říkám si a jéje asi HDD tak to parkát ještě zkusím furt to samí.
Tak vypnu PC otevřu skřín všechno vyndám, při té příležitosti i všechno vyčistím profouknu...
Zapnu PC a ČERNO ! ani tuk... větráčky jedou, dioda svítí ale obraz nic. No abych to zkrátil... Otestoval sem všechno co šlo a zjistil, že když vytáhnu grafiku a zapojím monitor do desky tak PC jede v pohodě dál. Takže....

GPU Dead...

Co mě ale ted zaráží je, že když sem nechal monitor pichlej v zakladce a nastavil jsem v biosu iGPU+PEG ( Predtim PEG/PCI)...tak se normalně dostanu do vidlí a tu Geforce to normalně i najde a co víc... ona snad aji normalně v funguje !!!??? zapnu hru a v Nvidia monitoru jde videt že je to akccelerovaný přes Nvidii...
Jako sem rád že to zase funguje protože by to pro mě znamenalo koupě komplet celého PC ale je mi to záhádou...
Ono to snad jede ted i líp jak tomu asi pomáhá i ta integrovana... :D akorát musím mít teda všechno na full screen a ty přechody do widlí se mi zdají trosičku pomalejší ale jako dobrý...
Říkám si v čem se ale stal z ničeho nic problem... nic sem včera nenastavoval ... a druhej dej černo... Monitor mám připojený pres redukci z VGA na DVI( graf. karta nemá VGA ) jakože něco kvůli tomu ? ale jedu na tom už pres pul roku a nic... Nebo že by ty grafice odešel konektor ?
No jako záhada to je pro mě neskutečná... ale ještě že to jede to by mě přitelkyně zabila kdybych se na ni vytasil s novým PC :D I když neříkám ze by už to nechtělo nový železo.

Konfigurace:
ASUS P7H55-M PRO
Intel core i3 (550)
Geforce GTX 760
SSD 256gb+WD 1TB
2x2gb ram
Zdroj:Seasonic 500W

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ZÁHADA s Graf.kartou

Příspěvekod Marfy » 25 zář 2018 14:20

Zkusil bych jiný zdroj. Může být,že 12V větev z nějakého důvodu nezvládá nakrmit grafiku i disky současně.
Pokud totiž byl zdroj kupovaný zároveň se zbytkem sestavy,tak to znamená,že už má minimálně 8 let. A to nemusí být v nejlepší konici. Byť je to Seasonic.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ZÁHADA s Graf.kartou

Příspěvekod petr22 » 25 zář 2018 14:23

Pokud mas monitor zapojeny do zakladni desky, tak tu hru hrajes na Intel HD graficke karte v procesoru.

Pokud chces hrat hru na Nvidii, musi byt zapojen monitor do ni.

Co ti vytezuje grafiku do ktere neni zapojeny monitor bude jen PhysX knihovna, ne hra.

JurajCz
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ZÁHADA s Graf.kartou

Příspěvekod JurajCz » 25 zář 2018 14:27

Zdroj je nový tak pul roku... Dokonce už druhý protože sem měl predtim Colemaster a ten odešel asi po roce... takže sem ho reklamoval a nastesti mi vratili penize a vzal sem seasonic

a s tym PhysicX jak se to dá ověřit ? Zkoušel sem praveže Black desert a ten si myslim že je hodně náročnej... nehledě na to že ta grafiká má být po smrti když to přes ni nechtělo jet...

ale že by odešel další zdroj to se vyloužit nedá do je pravda...

Šlo by tu 12v větev otestovat jinak než jiným zdrojem? Nemám žádný k dispozici... Třeba nějak přes multimetr?

JurajCz
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ZÁHADA s Graf.kartou

Příspěvekod JurajCz » 01 říj 2018 19:08

Tak sem se v tom nějak poštoural a zase to jede... To sem z toho jelen...
Monitor mám připojený do grafiky pomocí VGA->RedukceDVI->DVI->Graf.karta.
Je možný že s tímhle měl nejak problem ? kazdopadně to treba pul roku jelo v poho až ted jedna anomálie a zase to jede dál...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3892
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57
  • Problémy s SSD kartou
    od Karill » 29 srp 2023 16:52 » v Problémy s hardwarem
    2
    1284
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 23:09
  • Hodinky s GPS a Sim kartou, pro dítě
    od pompeus50 » 27 srp 2023 16:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1877
    od pompeus50 Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 18:11

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů