Záhadná závada spouštění PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Záhadná závada spouštění PC

Příspěvekod liborek » 19 lis 2018 20:56

Zdravím.
Objevuje se mi na starším PC/viz.podpis/ závada se kterou nevím co dál.Jednou za dva tři měsíce se mi sekne PC a po restartu už nejede.Popř. když je zrovna vypnutý a já ho chci pustit- nejde.Je to opravdu tak poslední rok asi čtyřikrát.Ovšem není puštěný tak často jako hlavní PC-tak jeden víkend za 14dní, když přijede syn hrajeme spolu online.Tak tedy, pokud to nastane dám reset Biosu a PC se zapne.Nějak mi to nedalo a zkoušel jsem čarovat nejprve s ramkami.Pokud vytáhnu ramky a dám zpět jednu, nic se neděje, PC nenaskočí.Nechám jednu ramku-CMOS Biosu a PC najede.Vypnu PC, přidám druhou ramku, zapnu a opět nenajede.Vždy jen problikne když zapnu vypínač na zdroji, při samotném zapínání neudělá nic.Nechám obě ramky -opět CMOS Biosu a PC naskočí.Pak opět to samé s třetí ramkou./Tedy nasadit ramku -reset bios a spustit.Pak jede počítač normálně až do dalšího konce.Možná to nemá nic společného s těmi ramkami, které jsou v pořádku/zkoušeno na MEMTESTU/, ale jen popisuji co by mohlo pomoci při diagnostice.
Zatím CMOSem vždy PC rozjedu, ale co může způsobovat to, že někdy nejde zapnout.Postupně jsem zkošel vyřazovat i HDD, grafiku apod, ale to nepomáhá.Vždy jen ten reset a hlavně proč když už se rozjede po přidání další ramky zase ne až po výše popsaném.
No snad to je k pochopení :D
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Reklama

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 17 hostů