Myš jde pouze v BIOSu.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

RIKI22
Level 6.5
Level 6.5
Pohlaví: Muž

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod RIKI22 » 02 led 2019 20:20

Skús si aj sken cez malwarebytes.

Reklama
ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12
Elite Level 12

Příspěvekod ITCrowd » 02 led 2019 20:21

To záleží, jak jsi tu bitovou kopii tvořil. V tomto případě by mohla pomoci.
Rozhodně nejdřív doporučuji zkusit ten linux. Pokud totiž jde o HW chybu, pak už windows vůbec nemusíš nainstalovat. Nicméně, vzhledem k tomu, že v BIOSu a nouzáku USB jede, je to tak půl napůl :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

faraon
Master Level 8
Master Level 8

Příspěvekod faraon » 02 led 2019 20:56

Jestli fungují v nouzovém režimu, tak to na hardwarový problém nevypadá. Nemáš v nějakém USB zapojeného ještě něco? Tiskárnu, elektronickou cigaretu, prostě cokoliv co v nouzovém režimu nepracuje, ale v normálním by se o to mohl systém zaseknout? Kdyžtak vyrvi úplně všechno včetně té klávesnice a nech tam jenom myš, pokud možno nějakou úplně obyčejnou. A vyzkoušej jí v různých portech.

Vyrobit live Linux není tak těžké, ale budeš k tomu potřebovat jiný funkční počítač ;-)
Například Slax: https://www.slax.org/
Dole na stránce si stáhneš odpovídající ISO, ve tvém případě to bude s největší pravděpodobností Slax 64bit, a to rozbalíš na flashku se souborovým systémem FAT. Pokud tvůj Windows nedokáže ISO otevřít jako běžný adresář, bude na to potřeba nějaký inteligentnější program, windowsáci kdyžtak poradí.
Prostě všechny adresáře i soubory zkopíruješ na prázdnou flashku, na ní potom najdeš adresář slax\boot\ a v něm spustíš dávkový soubor bootinst.bat, který se automaticky postará o úpravu flashky na bootovací. Nezapomeň jí nechat bezpečně odpojit, ať se na ní zapíšou všechny změny dřív než jí vyškubneš ;)
Flashku zastrčíš do toho nefunkčního počítače, a pozapnutí buď nastavíš bootování v BIOSu, nebo zkusíš podržet nějakou klávesu, může to být třeba F12 nebo F2, záleží na tom jaký máš BIOS, a tam si vybereš odkud chceš bootovat.
Je možné že se to nepodaří napoprvé, z některých flashek se nabootovat nedá, budeš to muset možná zkusit víckrát. A až se to podaří, prostě se budeš řídit pokyny.

Jestli klávesnice a myš budou v Linuxu fungovat, znamená to že je problém v porouchaném operačním systému, v takovém případě je přeinstalace sice nejkrajnější, ale také nejjistější řešení. A nezapomeň si předtím zazálohovat důležitá data, například přenesením do jiného počítače hned pomocí toho Linuxu, když to zrovna poběží!
Facebook, cenzurující kdejakou údajnou "nekorektnost", umožnil dražbu dívky z Jižního Súdánu. Finální cena byla 500 krav a tři auta.

Djiricka
nováček
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Djiricka » 03 led 2019 04:46

Windows jsem chtěl instalovat pouze s PS/2 abych nakonec viděl jak jsem uspěl :D
Nic jiného zapojeného nemám. Ani jack. V nouzovém režimu jsem zkusil osázet všechny porty flashkami a myši a všechny jeli najednou.
Já doufal že Linux na usb by šel udělat v nouzovém režimu. Tak bohužel stejně budu muset počkat až do neděle abych to vyzkoušel. Bude to asi rychlejší než rovnou instalace Windows.Mockrat děkuji.

faraon
Master Level 8
Master Level 8

Příspěvekod faraon » 03 led 2019 08:47

Takže to už máš vyzkoušené, výborně :-)

Já přesně nevím co všechno ve Windows v nouzovém režimu nepracuje (už dvanáct let jsem šťastný uživatel Linuxu), ale pokud se v něm dostaneš na net, stáhneš ten obraz, dokážeš ho rozbalit na správně naformátovanou flashku a spustit tu dávku, tak by to jít mohlo. Zkus to, třeba to dopadne.
Facebook, cenzurující kdejakou údajnou "nekorektnost", umožnil dražbu dívky z Jižního Súdánu. Finální cena byla 500 krav a tři auta.

Djiricka
nováček

Příspěvekod Djiricka » 03 led 2019 20:22

Tak jsem zkusil návod podle vás i podle internetu. Stále skáče Windows . Ale našel jsem Lili a tam mi vyskočí alespoň výběr spuštění Ubuntu . Při instalaci naskočí načítání a černá obrazovka. Na druhou stranu je pozitivní že flashka stále bliká :D stále častěji jsem slyšel ,že Linux je o mnoho lepší ,začínám o něm přemýšlet. Za poslední měsíc jsem opravoval nekolik PC,kde byl problém právě vadný OS Windows.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 30 minutách 30 vteřinách:
Tak jsem spustil Ubuntu. Po cca 5 minutách se vypne obraz dočerna a flashka přestane svítit. Máte s tím zkušenosti?

Dodatečně přidáno po 1 hodině 56 minutách 15 vteřinách:
Tak jsem zjistil ,že když pustím Linux přímo ,chvíli jede ,po chvíli začne přeskakovat obraz a vypnou se USB.

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12
Elite Level 12

Příspěvekod ITCrowd » 04 led 2019 11:06

No, teď už to na softwerovou závadu nevypadá...
Takže bych udělal zálohu dat. A po záloze zkusil novou instalaci windows. Pravděpodobně neprojde.
Jako chybnou komponentu bych odhadl základní desku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

faraon
Master Level 8
Master Level 8

Příspěvekod faraon » 04 led 2019 11:28

Djiricka píše:že Linux je o mnoho lepší

Záleží jak v čem. Ale je fakt, že kdysi jsem býval téměř expert, který každou chvíli opravoval Wokna po telefonu, a dneska vlastně neumím skoro nic, protože ono to tak nějak funguje samo téměř bez zásahů :lol:

Teda skoro, musel jsem se zase naučit a pochopit hromadu jiných věcí, a chystal jsem se na ten přechod pomaličku několik let dopředu, abych nenarazil příliš tvrdě. Četl jsem články a problémy na root.cz a abclinuxu.cz, nejdřív zkusil live distribuci, potom dual boot, kdy jsem restartoval do Widlí, když jsem potřeboval něco co jsem v Linuxu neměl/neuměl (ony to teda byly především hry), dneska je to o mnoho jednodušší že můžeš druhý systém virtualizovat.
A navíc to čím dál víc vypadá, že už letos nebo příští rok nabootuješ M$ Linux a na Internet půjdeš přes M$ Chromium :lol:

Jestli USB chvíli jdou a pak přestanou, tak to fakt nebude software. Pěkně poťouchlá závada se smyslem pro humor. Ještě bych zkusil otestovat holou desku, kde odpojíš úplně všechno včetně disků a mechanik (doporučuji předtím vyfotit nebo dobře nakreslit co kam patří), a možná jiný napájecí zdroj. Je zajímavé, že v tom nouzovém režimu se to udrží funkční, jak dlouhou dobu jsi ho zkoušel?
Jo, ještě pak zkus ten Linux jenom v textovém režimu, jestli ti to půjde, ať se počítač nezatěžuje grafikou.

Djiricka
nováček

Příspěvekod Djiricka » 05 led 2019 10:37

Tak mě napadla jednoduchá věc která se dala provést až s PS/2 redukcí. Stáhl jsem v nouzovým režimu ovladače na desku a v normálním režimu nainstaloval USB řadič. Voilá a rozsvítil se internet,všechny porty fungují ,ale objevila se hláška nepravé Windows. Když jsem rychle odpojil internet,modrá smrt :D zkusil jsem odpojit i ostatní USB i ve stejným portu a dělá to pouze internet. Opravdu švihlá závada . Takže i tak přeinstaluju Windows. A budu doufat že se závada projeví do večera ,protože na desku mám záruku... do pondělí. :D
Mockrát děkuji všem za pomoc.

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12
Elite Level 12

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2019 15:41

Ta hláška o nepravosti windows znamená, že nerozpoznaly správně desku. A pokud ji nerozpoznaly, pak tak bude něco špatně. Myslím, že reklamace tě nemine...

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tisk pouze černou cartridge
    od void » 24 čer 2018 23:32 » v Vše ostatní (hw)
    14
    837
    od void
    26 čer 2018 22:37
  • Win10 detekuje pouze 1 disk
    od popcorn » 02 lis 2018 14:47 » v Problémy s hardwarem
    9
    329
    od popcorn
    02 lis 2018 15:41
  • Fungující pouze 4gb RAM
    od Biomex » 31 led 2018 21:41 » v Problémy s hardwarem