Myš jde pouze v BIOSu.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod RIKI22 » 02 led 2019 20:20

Skús si aj sken cez malwarebytes.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod ITCrowd » 02 led 2019 20:21

To záleží, jak jsi tu bitovou kopii tvořil. V tomto případě by mohla pomoci.
Rozhodně nejdřív doporučuji zkusit ten linux. Pokud totiž jde o HW chybu, pak už windows vůbec nemusíš nainstalovat. Nicméně, vzhledem k tomu, že v BIOSu a nouzáku USB jede, je to tak půl napůl :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod faraon » 02 led 2019 20:56

Jestli fungují v nouzovém režimu, tak to na hardwarový problém nevypadá. Nemáš v nějakém USB zapojeného ještě něco? Tiskárnu, elektronickou cigaretu, prostě cokoliv co v nouzovém režimu nepracuje, ale v normálním by se o to mohl systém zaseknout? Kdyžtak vyrvi úplně všechno včetně té klávesnice a nech tam jenom myš, pokud možno nějakou úplně obyčejnou. A vyzkoušej jí v různých portech.

Vyrobit live Linux není tak těžké, ale budeš k tomu potřebovat jiný funkční počítač ;-)
Například Slax: https://www.slax.org/
Dole na stránce si stáhneš odpovídající ISO, ve tvém případě to bude s největší pravděpodobností Slax 64bit, a to rozbalíš na flashku se souborovým systémem FAT. Pokud tvůj Windows nedokáže ISO otevřít jako běžný adresář, bude na to potřeba nějaký inteligentnější program, windowsáci kdyžtak poradí.
Prostě všechny adresáře i soubory zkopíruješ na prázdnou flashku, na ní potom najdeš adresář slax\boot\ a v něm spustíš dávkový soubor bootinst.bat, který se automaticky postará o úpravu flashky na bootovací. Nezapomeň jí nechat bezpečně odpojit, ať se na ní zapíšou všechny změny dřív než jí vyškubneš ;)
Flashku zastrčíš do toho nefunkčního počítače, a pozapnutí buď nastavíš bootování v BIOSu, nebo zkusíš podržet nějakou klávesu, může to být třeba F12 nebo F2, záleží na tom jaký máš BIOS, a tam si vybereš odkud chceš bootovat.
Je možné že se to nepodaří napoprvé, z některých flashek se nabootovat nedá, budeš to muset možná zkusit víckrát. A až se to podaří, prostě se budeš řídit pokyny.

Jestli klávesnice a myš budou v Linuxu fungovat, znamená to že je problém v porouchaném operačním systému, v takovém případě je přeinstalace sice nejkrajnější, ale také nejjistější řešení. A nezapomeň si předtím zazálohovat důležitá data, například přenesením do jiného počítače hned pomocí toho Linuxu, když to zrovna poběží!
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Djiricka
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod Djiricka » 03 led 2019 04:46

Windows jsem chtěl instalovat pouze s PS/2 abych nakonec viděl jak jsem uspěl :D
Nic jiného zapojeného nemám. Ani jack. V nouzovém režimu jsem zkusil osázet všechny porty flashkami a myši a všechny jeli najednou.
Já doufal že Linux na usb by šel udělat v nouzovém režimu. Tak bohužel stejně budu muset počkat až do neděle abych to vyzkoušel. Bude to asi rychlejší než rovnou instalace Windows.Mockrat děkuji.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod faraon » 03 led 2019 08:47

Takže to už máš vyzkoušené, výborně :-)

Já přesně nevím co všechno ve Windows v nouzovém režimu nepracuje (už dvanáct let jsem šťastný uživatel Linuxu), ale pokud se v něm dostaneš na net, stáhneš ten obraz, dokážeš ho rozbalit na správně naformátovanou flashku a spustit tu dávku, tak by to jít mohlo. Zkus to, třeba to dopadne.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Djiricka
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod Djiricka » 03 led 2019 20:22

Tak jsem zkusil návod podle vás i podle internetu. Stále skáče Windows . Ale našel jsem Lili a tam mi vyskočí alespoň výběr spuštění Ubuntu . Při instalaci naskočí načítání a černá obrazovka. Na druhou stranu je pozitivní že flashka stále bliká :D stále častěji jsem slyšel ,že Linux je o mnoho lepší ,začínám o něm přemýšlet. Za poslední měsíc jsem opravoval nekolik PC,kde byl problém právě vadný OS Windows.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 30 minutách 30 vteřinách:
Tak jsem spustil Ubuntu. Po cca 5 minutách se vypne obraz dočerna a flashka přestane svítit. Máte s tím zkušenosti?

Dodatečně přidáno po 1 hodině 56 minutách 15 vteřinách:
Tak jsem zjistil ,že když pustím Linux přímo ,chvíli jede ,po chvíli začne přeskakovat obraz a vypnou se USB.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod ITCrowd » 04 led 2019 11:06

No, teď už to na softwerovou závadu nevypadá...
Takže bych udělal zálohu dat. A po záloze zkusil novou instalaci windows. Pravděpodobně neprojde.
Jako chybnou komponentu bych odhadl základní desku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod faraon » 04 led 2019 11:28

Djiricka píše:že Linux je o mnoho lepší

Záleží jak v čem. Ale je fakt, že kdysi jsem býval téměř expert, který každou chvíli opravoval Wokna po telefonu, a dneska vlastně neumím skoro nic, protože ono to tak nějak funguje samo téměř bez zásahů :lol:

Teda skoro, musel jsem se zase naučit a pochopit hromadu jiných věcí, a chystal jsem se na ten přechod pomaličku několik let dopředu, abych nenarazil příliš tvrdě. Četl jsem články a problémy na root.cz a abclinuxu.cz, nejdřív zkusil live distribuci, potom dual boot, kdy jsem restartoval do Widlí, když jsem potřeboval něco co jsem v Linuxu neměl/neuměl (ony to teda byly především hry), dneska je to o mnoho jednodušší že můžeš druhý systém virtualizovat.
A navíc to čím dál víc vypadá, že už letos nebo příští rok nabootuješ M$ Linux a na Internet půjdeš přes M$ Chromium :lol:

Jestli USB chvíli jdou a pak přestanou, tak to fakt nebude software. Pěkně poťouchlá závada se smyslem pro humor. Ještě bych zkusil otestovat holou desku, kde odpojíš úplně všechno včetně disků a mechanik (doporučuji předtím vyfotit nebo dobře nakreslit co kam patří), a možná jiný napájecí zdroj. Je zajímavé, že v tom nouzovém režimu se to udrží funkční, jak dlouhou dobu jsi ho zkoušel?
Jo, ještě pak zkus ten Linux jenom v textovém režimu, jestli ti to půjde, ať se počítač nezatěžuje grafikou.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Djiricka
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod Djiricka » 05 led 2019 10:37

Tak mě napadla jednoduchá věc která se dala provést až s PS/2 redukcí. Stáhl jsem v nouzovým režimu ovladače na desku a v normálním režimu nainstaloval USB řadič. Voilá a rozsvítil se internet,všechny porty fungují ,ale objevila se hláška nepravé Windows. Když jsem rychle odpojil internet,modrá smrt :D zkusil jsem odpojit i ostatní USB i ve stejným portu a dělá to pouze internet. Opravdu švihlá závada . Takže i tak přeinstaluju Windows. A budu doufat že se závada projeví do večera ,protože na desku mám záruku... do pondělí. :D
Mockrát děkuji všem za pomoc.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš jde pouze v BIOSu.

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2019 15:41

Ta hláška o nepravosti windows znamená, že nerozpoznaly správně desku. A pokud ji nerozpoznaly, pak tak bude něco špatně. Myslím, že reklamace tě nemine...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB-C pouze data ? Příloha(y)
    od ski1961 » 08 říj 2023 10:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    2145
    od ski1961 Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 11:40
  • Záloha pouze změněných dat Příloha(y)
    od BulletRide » 29 úno 2024 01:14 » v Programy ke stažení
    3
    1389
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 10:34
  • PC naběhne jen do biosu
    od doudinin » 15 dub 2023 12:59 » v Problémy s hardwarem
    9
    988
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 14:49
  • Nejde se dostat do BIOSu
    od ITCrowd » 16 čer 2023 21:56 » v Problémy s hardwarem
    4
    922
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 13:44
  • Optimalizace nastavení CPU v UEFI (BIOSu)
    od Kminek » 13 říj 2023 10:01 » v Taktování a další úpravy PC
    6
    2031
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 12:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů