Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod Martin63 » 14 led 2019 16:38

Jasně, něco ty čipy uvnitř LNB koventoru musí živit. Jmenovitě: LNA pro V + H polarizaci, X-tal, LNA a detektor polarizace. Ale ptejme se: Jak velké je to napětí? Naprosto zanedbatelné a mizivé. V LNB konventoru nic nehřeje a už vůbec ne, pokud je satelit ve stand-by režimu. Fakt by mě zajímalo, co by satelit ve stand-by režimu se spotřebou 1 Watt dokázal vytopit. Z toho jednoho Wattu je ještě živý displej, který zobrazuje čas. (Bavím se konkrétně o CryptoBOXu 700HD, který mám v obýváku). Tuner je ve stand-by režimu prostě odpojený a tak je ve spojení s LNB konventorem úplně jedno, zda satelit odpojuješ z elektřiny.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2019 16:44

Vezmi si odpor 1ohm, připoj ho na napětí 1V a uvidíš, co to udělá :-)
Nebo třeba baterka na dva monočlánky se žárovkou 3V/0,3A. Žárovka se rozsvítí a ještě i zahřeje :-)
Mám zkušenosti pouze se satelitem, který používáme v případě výpadku, či nemožnosti jiné formy internetového připojení. Jak je to jinde, nemůžu sloužit :-) Tento sateli ovšem nikdy nebyl ve standby. Vždy se skládá na místě použití a po ukončení se zase rozloží a odveze. Pořízen 2012. Žádné problémy se zdrojem :-)
U anténních zesilovačů jde o mW a stejně elektroniku udrží teplejší, než je okolí :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod Martin63 » 14 led 2019 17:32

Řeknu to tedy jinak: Už jsem viděl kozla lítat, ale mrtvý LNB konventor jsem ještě neviděl. Ehm... teda viděl, když jsem byl na servisu u zákazníka a někdo z hořejšího patra házel z okna kusy starého nábytku a trefil se přímo do LNB konventoru za oknem.
K venkovnímu anténnímu zesilovači se nebudu vyjadřovat, dát zesilovač vyloženě outdoor do venkovního prostředí v trvalé realizaci, může udělat jen někdo, kdo by se měl "slušně řečeno" na instalaci antén raději vykašlat.

Už jsme těžce v offtopicu, takže se držme tématu, který by by měl být zamčený, protože je vyřešený. LOCK! :-)
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2019 17:40

Nejde přece o LNB konvertor. Bavíme se o zdrojích ne? :-)
A anténní zesilovače se vždy montují co nejblíže anténě, zřejmě proto, aby se nezesiloval šum v kabelu. Na to není třeba ani objevit ameriku, ani levitujícího kozla.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod Martin63 » 14 led 2019 18:14

To je pravda, ale dát zesilovač ven? Proč proboha a čím ho chceš venku napájet? :D Bavíme-li se o STA, tak tam se to dává nejčastěji na půdu nebo do výtahové strojovny. Na rodinném domě ideálně také na půdu. Jinak nejlepším zesilovačem je vždy kvalitní směrová anténa a nic mezi tím...
A levitujícího kozla jsem myslel v tom smyslu, že je velmi nepravděpodobné, aby odešel SNB konventor. To už je pravděpodobnější ten levitující kozel, ale to jsi jistě pochopil.
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 14 led 2019 18:17, celkem upraveno 1 x.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2019 18:15

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod Martin63 » 14 led 2019 18:18

To někdo opravdu používá? :lol:
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2019 18:23

Jistěže. Zvláště v místech, kde je příjem špatný. Pár gramů elektroniky udělá zisk třeba 35 dB. Kolik prvků by musela mít yagi, abys dosáhl téhož? Jak jinak bys chtěl chytat zahraniční TV? Používalo se to vždycky.
Můžeš jít zlevitovat dalšího kozla.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod Martin63 » 14 led 2019 18:47

Záleží na tom o jaké Yagi se bavíš, ona není jen jedna. Každopádně do míst s horším signál patří rozhodně tohle: https://www.solidsignal.com/pview.asp?p=hdb91x a rozhodně je použitelná i nějaká lepší Fuba a Tesla.

Zesilovač používám jen tam, kde je v domácnosti více TV a jsou na kabelech velké ztráty. Možná, pokud chce někdo chytat zahraniční TV, ale kolik takových zákazníků je? 2 z 500?

Zajímalo by mě, jak dlouho by ti zrovna tenhle zesilovač vydržel ve venkovních podmínkách. Proti zesilovači nic nemám a pokud někdo nechce investovat do kvalitní antény a chce to dohnat zesilovačem, tak budiž. Nelíbí se mi však venkovní umístění zesilovače, protože za pár let po něm. Vždycky mám radost z takových "rádců", kteří někde něco napíšou, ale už neví, že praxe je jiná. Já pak mám výjezd, protože nějakej Franta Cibulka neschoval zesilovač na půdu, a já to pak musím předělávat. Dej si zesilovač do hlavy, třeba budeš mít mít silnější propojení neuronů v mozku.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2019 20:22

Můj první anténní venkovní zesilovač se slučovačem (1xIII a 2xIV a V pásmo) z roku 1982 fungoval až do nástupu digitální televize. Klidně si měj svou "pravdu" a své "znalosti". A tím tuto OT z mé strany končím.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod Martin63 » 15 led 2019 01:16

Já neříkám, že to nemůže fungovat dlouhou dobu, ale statisticky je tohle tvé navrhované řešení velmi poruchové. :-( Nemysli si, že mě baví dávat zesilovač na půdu (když už ho někde výjimečně musím dát), ba dokonce řešení, které navrhuješ je praktičtější. Průser je, když do té kovové škatule začne zatékat a ono ve velkém procentu začne, protože tahle krabička opravdu není vhodná pro čistě venkovní nasazení. Navíc to chcípne v době, kdy se to fakticky nehodí (zasněžená střecha a když je do "A", tak si tam zkus vylézt). Když dělám televizní rozvody, tak se je snažím dělat tak, aby to vždycky fungovalo a signál nebyl ani slabý a ani přepálený, bylo to bezporuchové a když už se něco stane, tak aby šlo všechno krásně vyměnit. Ať se trochu držíme tématu, tak to samé s počítačovým zdrojem => Někomu funguje dlouhá léta zde zmiňovaný Corsair VS a nestěžuje si. Jinému piští a časem začne zlobit. Někomu funguje dlouhá léta koaxiální kabel, který není určený pro outdoor, protože je to prostě o náhodě a o kvalitě provedené instalace.
Taky v domácnostech narazíš na anténní slučovače do kterého jsou připojeny 2 antény, aby šlo chytat oba vysílače z opačných směrů a funguje to i bez odrušovače opačného směru. Jenže o barák vedle už to takhle nefunguje a musíš ho použít, protože některé kanály se mezi sebou zkrátka třískají.

Ale teď už opravdu neřešíme zdroj. :D
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
stradd
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový Zdroj píská, když je PC vypnuté

Příspěvekod stradd » 15 led 2019 09:49

EDIT: No, jenže tohle je PC HELP fórum, tak kam jít pro radu a nedráždit kobru bosou nohou v tématu o pískajícím zdroji? :?
Hezký jsem si počtl, i když jste zajeli do OT. ;) Ale za to se přece nestřílí, když je to výjimečně, ne? Každopádně jste mi připomněli, že potřebuji radu ohledně rozvodů TV signálu v rodinném domě. Takže se výhledově na vás obrátím v patřičné sekci! Tak ještě jednou díky za počtení a připomínku! ;) :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový Zdroj
    od Pedrossos » 15 lis 2023 14:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1027
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 17:38
  • Nový zdroj? Počítač se vypíná.
    od exactlytheBen » 23 črc 2023 21:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    1168
    od exactlytheBen Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 15:33
  • nový zdroj pro kancelářský PC - Fujitsu Příloha(y)
    od Sigmaczek » 27 srp 2023 15:09 » v Problémy s hardwarem
    3
    1491
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 18:31
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1169
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Silnější zdroj?
    od Ondrejjj » 25 čer 2023 17:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    696
    od Ondrejjj Zobrazit poslední příspěvek
    25 čer 2023 18:13

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů