Přehřívání GPU Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

DennySSD
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přehřívání GPU  Vyřešeno

Příspěvekod DennySSD » 17 led 2019 14:21

Dobrý den již týden mám problém s přehříváním GPU v klidu se drří okolo 50-60 a při zátěži ektrémně nerůstala teplota už když jsem zapínal hru ventilátor začal docela dost nabírat na otáčkách. Tak jsem tedy kartu rozšrouboval a uviděl že teplovodivá pasta na ní je škoro jako voda a je jí tam málo, ale neměl jsem možnost přepastovat (jelikož jsem neměl pastu a taky dostatek času) a tak jsem na rychlo vzal nějakou starou GPU a z jejího jádra odebral teplovodivou pastu, jenže problém je v tom že ted se přehřívá ještě víc. Už když se PC zapíná dělá bordel jako nějaký server. Moje otázka je zali jsem kartu nějak nepoškodil nebo to bude tou pastou? Chladič sedí dokonale.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 44 vteřinách:
Nemyslím si že jsem ji zničil nehází žádné errory, artefakty ani nic takového je se v lehčí zátěži začne enormě přehřívat

Reklama
Nitram1980CZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 237
Registrován: září 17
Bydliště: Praha 4
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod Nitram1980CZ » 17 led 2019 14:27

Takže jsi jednoduše seškrábal pastu ze staré gpu a hodil ji na tu novější promin ale toto může udělat jenom i..ot nezlobte se na mne ale slušněji to snad napsat nejde to jste nemohl počkat do druhého dne ? nová pasta stojí pár korun.Krom toho aspon napište co je to za grafiku nemáme věšteckou kouli.

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod vuLva » 17 led 2019 14:28

To co si udělal radši komentovat nebudu.

Kup MX-4 a přepastuj znovu a pořádně. Chladič vyfoukej od prachu.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

DennySSD
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod DennySSD » 17 led 2019 14:29

Jo uvědomoval jsem si to, ale pasta na starém chipu vypadala ok tak jsem ji tam dal. GPU: Ati Radeon HD 5850 1GB

Dodatečně přidáno po 3 minutách 49 vteřinách:
Děkuju za rady. Přesně pastu mx-4 jsem měl v plánu koupit za ty peníze je dobrá a tepelná vodivost 8,5 W- mK

Dodatečně přidáno po 21 minutách 56 vteřinách:
Takže poslední otázka: je to pastou? a měl bych teda koupit novou a kartu přepastovat? GPU nic není?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod xbs » 17 led 2019 15:50

grafárně nic nebude, teď přepastuj (tenkou vrstvou!), správně nasaď chladič a určo budou teploty nižší...

DennySSD
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání GPU

Příspěvekod DennySSD » 17 led 2019 19:54

xbs díky za vlídný přístup, pastu už mám objednanou mx-4 zítra by měla přijít a grafiku přepastuji. Všem díky za odpovědí a příště se poučím že seškrabovat starou pastu a dávat ji na novou GPU se nevyplatí. Hold dneska si moc nezahraju nechci zničit grafický chip.

Dodatečně přidáno po 46 vteřinách:
Příspěvek tedy označuji za vyřešený


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů