Nahrávání z TV karty

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Nahrávání z TV karty

Příspěvekod ps » 04 srp 2005 19:42

Nemá někdo skušenosti s touhle tv-kartou PCTV-PRO pinnacle system? Při nahrávání mi PC po určité době spadne cca 10-15min. Můj config GA-7N400 Pro2 (Rev 2.x)
cpu Athlon 2800xp ,GK ati 9600, 2*sata 80gb WDC-JD /raid, Ram 512Mb dual chanel DDR/400, os-XPpro sp1. :idea:

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 srp 2005 08:04

Jak spadne? Modrá smrt, restart? Nějaká hláška? Pokud se nepletu tak nahrávání je taky zátěžová práce. Co máš za zdroj? A co teploty? Jak dlouho tu kartu máš? Chová se to takhle už od začátku?

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 05 srp 2005 08:56

Exne modrou smrtí.
Dokud tam byl jeden hardisk tak to jelo vcelku dobře. Potíže začali v raidu. Teploty jsou vcelku v normálu cpu/60° - 65°. Je docela možné že nemám podepsaný ovl. na raidu, ale ten jsem jiný nenašel.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 srp 2005 09:23

Je možný že bude problém v tom RAIDu. Ale to je pak trošičku problém, to je dost specifická věc. Diagnostický utilitky mají problém se SATA samotným, natož s RAIDem. Jak daleko máš ty disky od sebe? Sou hned nad sebou, nebo je mezi nima volno? Když na ně šáhneš pálí hodně? Co přesně je to za disky? Ideální by byly modelový nebo sériový čisla.
Před nedávnem proběhla zpráva že se některý WD disky odpojovaly z RAIDu, možný je všechno...

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 05 srp 2005 22:46

V raidu mám oba disky toho to označení "WD800JD-75JNA0". Jejich teplota je v normálu.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 srp 2005 21:47

Co znamená v normálu? U disku dle mýho tak do čtyřiceti stupňů...
Mrkni na článek o problému WD disků v RAIDu na CD-R. Možná je to tvůj případ, možná ne, za zkoušku nic nedáš...

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 07 srp 2005 08:30

Dík za radu, ale ten článek se týká IDE disků a ty moje jsou SATA. Ale skusím se na ty utilitky u WDC mrknout. Asi bych ale skusil změnit ovladač, ale nikde nemůžu najít podepsanej.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 srp 2005 09:57

No vidíš to, to mě zprvu nějak nedocvaklo...
To že sou ovladače nepodepsaný by na správnou funkci nemělo mít vliv. Ona nepodepsaná je asi velká většina ovladačů :wink:. Kdybys sehnal novější nic tím zkazit nemůžeš. Máš dvě možnosti kde hledat. Buď u výrobce desky, nebo u výrobce řadiče.
Docela sranda je, že sem potkal na netu v jednom diskuzním fóru příspěvek od týpka, kterej má totožnou konfiguraci jak ty a taky s tím má problémy. Mrkni na to: http://www.short-media.com/forum/showthread.php?t=29590. Jak je ten svět malej :wink:
V jakým to máš RAIDu? Mirroring, nebo Stripping? Už si instaloval na RAID, nebo si druhej disk přidával až po instalaci woken?
Jo a co máš teda za zdroj?

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 07 srp 2005 14:59

U výrobce jsem to skoušel ale zatím mám ten samej problém. Dokud jsem měl jeden disk(SATA), tak to jelo. Ale po přidání druhého a následné instalaci s tím mám neustále problém. Ale skusím to u výrobce řadiče.Jinak je mám v miroru. Zdroj mám 350W. Původně tam byla 300W, ale to už bylo tak tak. Ještě jsem přemíšlel že bych to skusil udělat jako dynamický disk přímo z Woken. Každpádně dík za radu a linky.
Naposledy upravil(a) ps dne 07 srp 2005 15:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 07 srp 2005 15:02

Ten odkaz je hezkej http://www.short-media.com/forum/showthread.php?t=29590 bohužel má angličtina je dost lámavá.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 srp 2005 15:56

Ono tam není celkem nic zajímavýho, jen se rozepisuje o svejch problémech co má se stejnou deskou a stejnejma diskama v RAIDu. Že prej se mu čas od času jeden disk odpojuje. Žádný konkrétní řešení tam není...

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 07 srp 2005 22:45

Jó. I při mé lámavé angličtině jsem tam něco (skusil jsem translat 2002 - nebrat!!!) vyčet. Ale pokud převádím filmy z dvd na avi což je poměrně zdlouhavá záležitost. Tak to jede bez problémů. A tam by se vypnutí hdd taky projevilo, aspoň si to myslím.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů