"Vypínání pc" Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

DobrodruhCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 294
Registrován: květen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: "Vypínání pc"

Příspěvekod DobrodruhCZ » 02 dub 2019 08:49

Nejde tu o to že bych byl líný nebo by se mě nechtělo. Jde tu spíš o to že se raději podívám vždy na internet a jelikož 90% informací co jsem našel aktuálních jsou pouze v anglickém jazyce. A protože anglicky moc neumím a počítačům rozumím jen okrajově a raději se zeptám. (i pro ujištění na fóru) nerad bych si zničil počítač.. Nic víc nic míň.. Ozvu se tedy až vyresetuji BIOS do továrního nastavení vyčistím CMOS apod..

Dodatečně přidáno po 7 hodinách 55 minutách 19 vteřinách:
Tak problém pravděpodobně vyřešen..Restartoval jsem pouze natavení biosu (Tudíž takt procesru se vrátil na základní) a při činnostech kdy PC padal běží již v pohodě.

Reklama
martin.100
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: "Vypínání pc"

Příspěvekod martin.100 » 02 dub 2019 17:42

Procesor na základní frekvenci s box chlazením bude pracovat mnohem lépe než ho taktovat a pak se divit že tepelná ochrana ho vypne. (s rostoucí frekvencí roste odpadní teplo a pokud je mizerné chlazení tak to takhle dopadá...)

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: "Vypínání pc"

Příspěvekod xbs » 02 dub 2019 18:39

ale X verze Ryzenů se taktujou samočinně, což řídí deska podle mnoha proměnných, z nichž jedna je teplota, takže pokud je mizerný chlazení, prostě ho netaktne tak moc...

DobrodruhCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 294
Registrován: květen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: "Vypínání pc"

Příspěvekod DobrodruhCZ » 07 dub 2019 12:21

Ano..Ale základní takt jsem měl na 4 MHz..Tudíž hned po spuštení PC jel na vyšší frekvenci nonstop

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: "Vypínání pc"  Vyřešeno

Příspěvekod faraon » 07 dub 2019 12:34

DobrodruhCZ píše:základní takt jsem měl na 4 MHz..Tudíž hned po spuštení PC jel na vyšší frekvenci

To se máš, co já bych za to kdysi dal, kdyby můj osmibitový Didaktik Gama jel na 4 MHz. Já jsem si musel vystačit se 3,5...

Zničení počítače ti hrozí do té míry, že budeš muset vytáhnout baterku BIOSu a chvíli počkat až se vymažou vadná nastavení. Pak by to najelo se základními, což by měla být zaručeně funkční minimální konfigurace. Funkční a samozřejmě pomalejší než ideální nastavení.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů