Pc nejde zapnúť, prosím o pomoc. Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Froderik
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pc nejde zapnúť, prosím o pomoc.  Vyřešeno

Příspěvekod Froderik » 17 čer 2019 17:35

Zdravím.
Mám taký malý problém.
Prestal mi ísť počítač a to takým štýlom, že mi vždy peť minút po štarte zamrzol obraz. Pri reštarte ostal obraz čierny, tak som miesto hdmi skúsil pripojiť iný kábel z gracikej na monitor (vga). Išiel. Ale opeť iba peť minút. Potom zamrzol a ostal čierny ako pri prvom raze
Tak som opeť zmenil port na grafickej na tretí a zároveň posledný. Opäť rovnaký proces. Predpokladal som, že problém bude v gracickej karte tak som si namiesto mojej ati radeon spahire 5770 1gb kúpil zánovnú kartu z bazošu ati radeon hd 5850 1gb. Po zapojení do základnej dosky ale ostal obraz čierny. Rozmýšľal som či nie je problém v kompatibilite. Skúšal som na základnej doske Gigabyte GA-770T-D3L. Skúšal som aj na veľmi podobnej základovke len iný model (GA-MA-770T). Skúšal som aj s inou RAMkou ale nič. V procesore by chyba byť nemala (ani nie pred rokom som kupoval čisto nový amd phenom x4), viete niekto prosím poradiť? Vďaka. :shifty:

Reklama
Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc nejde zapnúť, prosím o pomoc.

Příspěvekod JegenaJk » 17 čer 2019 18:11

Vítaj. Prosím pošli celú zostavu, Otestuj prosím teraz iný zdroj. Si si istý , že tá grafická karta je funkčná?

Hádže/hádzalo ti to BSOD?
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

Froderik
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc nejde zapnúť, prosím o pomoc.

Příspěvekod Froderik » 17 čer 2019 18:25

Ďakujem pekne za privítanie.
Zdroj EVEREST BSPLUS 700W
Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Motherboard GIGABYTE 770T-D3L
Grafická Karta Ati Radeon 5850 HD 1GB
Ram 2x2GB

Neviem, či je grafika 100 pro funkčná, predsalen je to zhruba 7 ročný komp (takže isto chápeš, že do toho nechcem moc vrážať), tak som kupoval od típka použitú.
Niekde na nete som čítal doporučený min výkon zdroja 550W. Ale je pravda, že som musel kupovať redukciu na napájanie grafiky, keďže starú 5770 napájal iba 1 šesť pinový PCIe a novú dva 6 pinové.
Redukcia ANPIX kábel z PCIe 6 pin (F) na 2× 6+2 pin (M).
BSOD?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů