Kritická chyba Kernel-Power prosím o pomoc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritická chyba Kernel-Power prosím o pomoc

Příspěvekod Turion » 19 čer 2019 14:15

Ten odkaz je reakce na tvůj výpis z prohlížeče událostí, kde se ti hromadí stejné oznámení SCHANNEL a tím postupem v odkazu se zaznamenávat přestane.
GPU ve screenu není zatížené a je přehřátý procesor, že se mu ani do turba nechce. Máš resetovaný a poslední známý bios?
Máš vyčištěný vnitřek PC tzn. desku, chladič CPU atd? Máš ve skříni ventilátory?

Reklama
Martin_23
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritická chyba Kernel-Power prosím o pomoc

Příspěvekod Martin_23 » 19 čer 2019 15:43

Turion píše:Ten odkaz je reakce na tvůj výpis z prohlížeče událostí, kde se ti hromadí stejné oznámení SCHANNEL a tím postupem v odkazu se zaznamenávat přestane.
GPU ve screenu není zatížené a je přehřátý procesor, že se mu ani do turba nechce. Máš resetovaný a poslední známý bios?
Máš vyčištěný vnitřek PC tzn. desku, chladič CPU atd? Máš ve skříni ventilátory?


"Máš resetovaný a poslední známý bios?": předpokládám že ne, je tam původní, měl jsem za to, že když to funguje je lepší do toho nešahat.. Doporučuješ tedy aktualizaci? Ještě jsem to nikdy nedělal..

"Máš vyčištěný vnitřek PC tzn. desku, chladič CPU atd? Máš ve skříni ventilátory?" Ano pc jsem profukoval cca před 2 měsíci, ale nebylo moc zaneřáděné. Ve skříni mám navíc 2 ventilátory jeden ve předu a druhý myslím vzadu + ve zdroji. Ale je pravda že by mohl kolem pc lépe proudit vzduch, je trochu zastrčené. Ale nevím co dělá ty restarty? (teď zase běží 2 hod bez problému)

Mám tedy řešit chlazení? I třeba teplo vodivou pastu na procesoru? Zdroj? BIOS? Těch možností je celkem hodně. Co doporučuješ? A ohledně toho odkazu, je to pro mě španělská vesnice.. Jak to mohu změnit? (kde to najdu?) Díky

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritická chyba Kernel-Power prosím o pomoc

Příspěvekod Turion » 19 čer 2019 16:13

Když je nějakej problém a neví se jakej, tak je dobrý odstranit nejdřív viditelné nedostatky a když to nepomůže, tak dělat nějaké větší zásahy. Bios updatuj podle návodu k desce, protože to splňuje první větu.
Profukovat nemusí stačit na žebrování chladiče na CPU. Může tam být už tak napěchovaný prach, že to nebude čisté. Lepší je chladič vydělat z bedny, oddělat větráček a štětečkem vysmejčit žebra i lopatky ventilátoru. Očistit starou pastu mezi CPU a chladičem a dát kvalitní novou třeba ARCTIC MX-4 ne nějakou zubní pastu co nepřevádí teplo.
Zkontroluj taky zda foukají ventilátory správným směrem tzn. přední dole dovnitř a zadní nahoře ven. Mohl to někdo třeba z neznalosti otočit. Pokud jsou regulované, tak aby byly napojeny na regulovaný konektor na desce a nastavit regulaci v biosu, aby se točily na maximum při požadované teplotě to samé s větráčkem na CPU. Například větráček ve skříni bude mít maximální otáčky při 40°C a větráček na CPU bude mít 100% otáček při 60°C.
Na odkaz zapomeň. Nechci mít na svědomí nefunkčnost systému, když něco pokazíš:).
Zdroj je častou příčinou pádů, tak se často doporučuje vyměnit zdroj, ale pokud jsou viditelné nedostatky, tak je lepší je odstranit a pak měnit hardvér.
Prostě CPU by neměl přelézt 70°C, tak se na to zaměř. Na screenu jsi měl grafiku zatíženou ani ne z poloviny a už byl CPU přes 70 a to ani nebyl v turbu, pokud ten monitor ukazuje dobře.

Martin_23
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritická chyba Kernel-Power prosím o pomoc

Příspěvekod Martin_23 » 19 čer 2019 16:24

Turion děkuji moc za rozepsání. Zjistil jsem že větráček je pouze vzadu. Takže jednávám větráček a zmiňovanou pastu, pc pročistím + podívám se na ten BIOS. Pak dám vědět.

Ještě mám dotaz: Jak je to bezpečné přehrát BIOS? V diskuzích od toho často odrazují.. Nerad bych měl nefunkční pc..

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritická chyba Kernel-Power prosím o pomoc

Příspěvekod Turion » 19 čer 2019 16:43

Obvykle je to bezpečné, pokud dodržíš návod a nevypadne proud uprostřed nahrávání. Je to starej krám, takže za 2 litry máš z aukra lepší HW, než toto kdyby náhodou něco.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kritická chyba Kernel Příloha(y)
    od Domoo27 » 07 úno 2024 00:58 » v Problémy s hardwarem
    9
    1462
    od Domoo27 Zobrazit poslední příspěvek
    12 úno 2024 23:54
  • Chyba - Událost 41, Kernel Power Příloha(y)
    od WolfGunCZ » 01 črc 2023 01:10 » v Problémy s hardwarem
    1
    894
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 07:34
  • Mám problem kernel power 41 (63)
    od michal35542 » 04 črc 2023 19:15 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1331
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 20:26
  • Lenovo G510 problém tlačítka power
    od Bary-Jan » 30 pro 2023 15:28 » v Problémy s hardwarem
    6
    773
    od Bary-Jan Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 18:47
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1611
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů