Událost 41, Kernel-Power Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jarin7
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Jarin7 » 21 čer 2019 22:59

Zdravím,

poslední dobou jsem měl velké problémy s náhodným restartovaním počítače a až nyní jsem objevil "Prohlížel událostí." To je sice smutné, ale ani v opravně tohle asi nikdo nezkontroloval, protože mi bylo řečeno, že počítač je v pořádku. Moc nerozumím tomu, co je tam napsané, takže žádám kohokoli, aby mi pomohl identifikovat problém. Podrobnější informace kdyžtak poskytnu, děkuji za pomoc.

- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>6</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2019-06-20T17:50:40.820630900Z" />
<EventRecordID>833</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Jarin</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
- <EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
<Data Name="Checkpoint">0</Data>
<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
<Data Name="BugcheckInfoFromEFI">true</Data>
<Data Name="CheckpointStatus">0</Data>
</EventData>
</Event>

Reklama
Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod JegenaJk » 22 čer 2019 00:01

Vítaj! Pošli prosím tvojú aktuálnú zostavu , ktorá bude obsahovať Základnú dosku a zdroj , čiže kompletnú zostavu. Dostávaš BSOD (Modrú smrť)? Pošli mi teploty pri najvyššiej možnej záťaže.

Dodatečně přidáno po 21 vteřinách:
A pošli mi ešte log/screen z programu CrystalDiskInfo.
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

Jarin7
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Jarin7 » 22 čer 2019 00:25

@JegenaJK

Budu tedy konkrétnější. BSOD nedostávám, Windows vůbec netuší, co se děje, PC se prostě restartuje. Vím jistě, že není problém s mými disky i s přehříváním, stává se to při minimální zátěži při nížkých teplotách, SSD mám úplně nové a starý HDD jsem zkoušel odpojit a přesto problém přetrvával. Také jsem vyzkoušel starou grafickou kartu a nepomohlo to.

Info o mém PC:
https://gyazo.com/2a551fd4593ccd1947366545577d5626

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod JegenaJk » 22 čer 2019 06:47

Vyskúšaj iný zdroj prosím.
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Diskař » 23 čer 2019 14:15

Pořád tajíš zdroj. Tahle chyba znamená neočekávanou ztrátu napájení. Takže výpadky v elektrické síti, vadná zásuvka, zdroj, napájení disku.
M$ ti k tomu píše: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/2028504/windows-kernel-event-id-41-error-the-system-has-rebooted-without-clean

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod ITCrowd » 23 čer 2019 14:51

BSOD se ti vůbec nemusí zobrazit, pokud máš nastaveno při chybě automaticky restartovat, viz. poslední obrázek zde: viewtopic.php?f=118&t=129195
Zkontroluj si, zda nejsou vytvořeny minidumpy, odstraň zatržítko "Automaticky restartovat" a budeme vědět víc. Jinak je to jen hádání.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jarin7
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Jarin7 » 23 čer 2019 15:18

Diskař píše:Pořád tajíš zdroj. Tahle chyba znamená neočekávanou ztrátu napájení. Takže výpadky v elektrické síti, vadná zásuvka, zdroj, napájení disku.
M$ ti k tomu píše: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/2028504/windows-kernel-event-id-41-error-the-system-has-rebooted-without-clean


Corsair CX500 500W. Není ani dva roky starý. Zásuvka špatná není, ale mohla by být prodlužovačka možná.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 11 vteřinách:
ITCrowd píše:BSOD se ti vůbec nemusí zobrazit, pokud máš nastaveno při chybě automaticky restartovat, viz. poslední obrázek zde: viewtopic.php?f=118&t=129195
Zkontroluj si, zda nejsou vytvořeny minidumpy, odstraň zatržítko "Automaticky restartovat" a budeme vědět víc. Jinak je to jen hádání.


Právě že to mám odstraněné. Mně se minidumpy nevytváří a nedostávám BSOD, protože je to právě pro Windows neočekávané.

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Diskař » 23 čer 2019 16:05

Behemot je příliš přísný hodnotitel, ale o zdroji (sice 550W) píše toto: https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/45065-corsair-cx550m-sbohem-skupinova-topologie?start=12
Tím spíš pátrej po výpadku napětí.

Jarin7
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Jarin7 » 23 čer 2019 16:11

Diskař píše:Behemot je příliš přísný hodnotitel, ale o zdroji (sice 550W) píše toto: https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/45065-corsair-cx550m-sbohem-skupinova-topologie?start=12
Tím spíš pátrej po výpadku napětí.


Jsem zkusil 3 zásuvky, 2 prodlužovačky a furt stejné. Jiné zařízení to nedělají. Musí to být tím zdrojem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 23 čer 2019 16:17

"Právě že to mám odstraněné. Mně se minidumpy nevytváří a nedostávám BSOD, protože je to právě pro Windows neočekávané."
Po neočekávaném skutečném vypnutí by wokna nenaskočily. Tedy pokud v BIOSu není nastaveno, že se po výpadku má počítač automaticky spustit, což ve výchozím nebývá (můžeš případně zkontrolovat).
Takže zkus přímo na desce odpojit jumpery s dráty, které vedou ke tlačítku reset. Uvidíme, zda to pomůže.
A další možnost může být zkratování některého z USB portů, takže vše kromě klávesnice a myši odpoj a klávesku a myš zapoj jinam (nejlépe dozadu).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jarin7
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Jarin7 » 23 čer 2019 17:06

ITCrowd píše:"Právě že to mám odstraněné. Mně se minidumpy nevytváří a nedostávám BSOD, protože je to právě pro Windows neočekávané."
Po neočekávaném skutečném vypnutí by wokna nenaskočily. Tedy pokud v BIOSu není nastaveno, že se po výpadku má počítač automaticky spustit, což ve výchozím nebývá (můžeš případně zkontrolovat).
Takže zkus přímo na desce odpojit jumpery s dráty, které vedou ke tlačítku reset. Uvidíme, zda to pomůže.
A další možnost může být zkratování některého z USB portů, takže vše kromě klávesnice a myši odpoj a klávesku a myš zapoj jinam (nejlépe dozadu).


Zkusím. USB už jsem zkoušel odpojit všechny, ale bylo to bez výsledku.

Jarin7
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Událost 41, Kernel-Power

Příspěvekod Jarin7 » 24 čer 2019 06:37

ITCrowd píše:"Právě že to mám odstraněné. Mně se minidumpy nevytváří a nedostávám BSOD, protože je to právě pro Windows neočekávané."
Po neočekávaném skutečném vypnutí by wokna nenaskočily. Tedy pokud v BIOSu není nastaveno, že se po výpadku má počítač automaticky spustit, což ve výchozím nebývá (můžeš případně zkontrolovat).
Takže zkus přímo na desce odpojit jumpery s dráty, které vedou ke tlačítku reset. Uvidíme, zda to pomůže.
A další možnost může být zkratování některého z USB portů, takže vše kromě klávesnice a myši odpoj a klávesku a myš zapoj jinam (nejlépe dozadu).


Počítač už se 12 hodin nerestartoval s tím, že rekord byl 1x asi 6 hodin a jinak se restartoval vždy po pár hodinách či minutách. Pokud je problém opravdu vyřešen, tak opravdu moc děkuji (i kdyby nebyl). Ale můžete mi vysvětlit, jak problém mohlo vyřešit odpojení jumperů resetu (a vlastně i LEDek, přišly mi otravné a zbytečně). A mimochodem odpojil jsem i (napájecí?) kabel k DVD-ROMce, to asi není důležité?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Chyba - Událost 41, Kernel Power Příloha(y)
    od WolfGunCZ » 01 črc 2023 01:10 » v Problémy s hardwarem
    1
    896
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 07:34
  • Mám problem kernel power 41 (63)
    od michal35542 » 04 črc 2023 19:15 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1333
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 20:26
  • devicesetupmanager událost id 201
    od Prorock » 14 úno 2024 18:31 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1296
    od Prorock Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 17:34
  • Kritická chyba Kernel Příloha(y)
    od Domoo27 » 07 úno 2024 00:58 » v Problémy s hardwarem
    9
    1464
    od Domoo27 Zobrazit poslední příspěvek
    12 úno 2024 23:54
  • Lenovo G510 problém tlačítka power
    od Bary-Jan » 30 pro 2023 15:28 » v Problémy s hardwarem
    6
    773
    od Bary-Jan Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 18:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů