Problém s instalací tiskárny

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Santa.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: listopad 04
Bydliště: K.VARY
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s instalací tiskárny

Příspěvekod Santa. » 16 srp 2005 23:30

Prosím o radu. Koupil jsem nové PC. a při instalaci tiskárny mám problem, tiskárnu naistaluji, a při tisku zkušební stránky -hláška tisk se nezdařil. Udělám vše podle nápovědy ale nic nepomáhá. Mám Win XP, tiskárna HP 690c. Na starém PC to funguje, zkusil jsem i jinou tiskárnu a také nefunguje, kabel k tiskárně jsem vyměnil, taky nic, port LPT jsem přeinstaloval, ovladače HP také. Tak nevím???

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 srp 2005 09:04

Bohužel, řek bych že tohle je ten typ problému kdy je potřeba si ke compu sednout a pohrát si s tím. To bych musel mít zkušenost ideálně se stejným typem tiskárny a stejným problémem, což nemám...

Santa.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: listopad 04
Bydliště: K.VARY
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Santa. » 17 srp 2005 15:30

Já vím, však u toho sedím... Ale nevím, čím otestovat komunikaci mezi Lpt a Tiskárnou, jestli není někde soft., který to umí. Možná by to něco prozradilo. Mám jen obavu, že LPT nejde, a já se zbytečne nervuju. Ale reklamovat pc se mi zatím nechce, vše dlouho trvá a prodavač si myslí že zákaznik je idiot, který všechno rozbije a pak jen otravuje.

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 17 srp 2005 15:50

Mas v biosu a ve Windows povolene a spravne nastavene porty ?(otestovat funkcnost by mel umet napr CheckIt) Zkus stahnout nejnovesji ovladace pro WinXP a nainstalovat je, jestli mas moc dlouhej kabel tak zkus kratsi, nekdy to zpusobovalo problemy. Jeste je moznost zkusit standardni windowsacke ovladace, nektere totiz pracuji v nejakych rezimech kompatibility a tak umi obsluhovat vice typu tiskaren ktere funguji stejne.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 srp 2005 16:01

Myslel sem jako já že bych si k tomu musel sednou s zkusit se v tom porejpat.
Když na to jdu selským rozumem, usuzuju že žádnej soft jakej by sis představoval neexistuje. Woknům se port hlásí v pořádku a jak jinak chceš otestovat funkčnost portu než tak že budeš s něčím na druhý straně komunikovat? Kdyby si měl laplink můžeš vyzkoušet propojení dvou PC. Můžeš zkusis něco vytisknout do souboru a pak ho na port zkopírovat ("copy c:\pokus.prn LPT1"). Možná by se nechal sehnat nějakej nízkoúrovňovej tester. Třeba nějakej prográmek v assembleru a přes port blikat diodama nebo tak něco. Ale čistě SW cestou, že bys pustil prográmek a ten ti napsal port funguje/nefunguje, to nevim...
Taky strašně nerad něco reklamuju, ale když si zkoušel dvě tiskárny a nechodí ani jedna tak bych šel do krámu, řek že to nemůžeš rozchodit a ať to spraví...

Santa.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: listopad 04
Bydliště: K.VARY
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Santa. » 17 srp 2005 17:55

Tak jsem mrk do biosu a tam je jen jeden COM1, žadný jiný třeba COM2(ačkoliv na desce je) tam také neni a LPT už vůbec ne. Nevim, jak ho tam přidat. Deska je ASUS P4P800S-X, Chipset Intel 848 Rev.63.05 Testovací soft mi řekl, že mám nainstalovanou tiskárnu, ale už ne, že funguje. Flaschnout to neumím a nechci kvůli záruce. Tak mi zbývá jen - tiskárna s USB, nebo reklamace. Rozhodnu se až po pohledu do peneženky. Děkuji za rady, Santa.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 18 srp 2005 08:43

No nevim, jestli je problém opravdu v desce, tak vyřešit to USB tiskárnou asi nebude to pravý.
V Biosu toho k nastavování opravdu moc není. Jediný co by nás mohlo zajímat je položka Onboard Devices. Jak je tam nastavenej Paralelni port a jeho režim? Jestli tomu už tak není, zkus změnit Parallel port mode na ECP.

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 18 srp 2005 15:19

Nevim jak u LPT ale u serioveho se vzdycky pouzivali testovaci konektory s vyzkratovanyma nekteryma kontaktama vetsina softu s tim umi porty otestovat. Vzpomnel jsem si ze s touhle tiskarnou jsem kdysi delal, jela pod WinXp hned po instalaci bez problemu. Rekl bych ze by bylo spise neco s nastavenim ve winech nebo neco s portem. Mel by jsi moznost vyzkouset disk ze stareho compu (i s OS a nastavenim) na kterem to jede s tou tvou novou deskou?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 18 srp 2005 15:33

Nápad sice zajímavej, ale do toho bych nešel. Šoupnout disk s nainstalovaným OS z jednoho compu do nějakýho jinýho, s naprosto odlišnou HW konfigurací znamená pro onen OS téměř jistou smrt.

Santa.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: listopad 04
Bydliště: K.VARY
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Santa. » 19 srp 2005 19:10

Mám štěstí! Vrátil jsem se k mému tématu, který jsem považoval za vyřízený, ale přišla rada na poslední chvíli. V biosu jsem měl Parallel Port -DISABLED, změnil jsem ho na čislo 378 a naskočila další možnost Parallel Port Mode tam jsem zadal EPC.Dalši volba byla EPC Mode DMA Chanel (DMA3) a Parallel Port IRQ (IRQ7) to vše jsem ponechal. Výsledek tiskárna FUNGUJE. Nevím jestli jsem to popsal srozumitelně- jsem laik. Děkuji, ale už mám zase problem trochu jiný. Použil jsem tv výstup na g.kartě a připojil televizi vše ok. až na tu kvalitu. Po odpojení televize a nastaveni karty zpět na monitor, je obraz rozmazaný a má stíny. Já nevím co s tím, Dával jsem nové ovladače g.k. pak zase staré, a nic. Asi se g.karta nejak rozladila. Grafiku má G.Force FX 5700 128MB.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Myerina, Seznam[Bot] a 22 hostů