HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Příspěvekod vlkodlak99 » 07 srp 2019 20:44

Manoust píše:Pokud nejde frekvence vys, tak zkus zlepsit casovani, kdyz te bavi se s tim hrat.


to jsem udělal původní časování co ofiko je na cl 17 jsem hodil na na cl 16 ostatní parametry moc nevím co si můžu dovolit tak nechávám a jede zatím stabilně ocenil bych třeba i radu co vysoušet za celkové časování nemám s tím moc zkušeností co pomůže rychlosti vím jen co se všude píše ... momentální nastavení je 2x1463.2MHz , CL 16 ras to cas 19, ras precharge 19, cycle time 39, bank cycle time 68 .. z původních cl 17 , ras to cas 19, ras precharge 19, cycle time 39, bank cycle time 68

Dodatečně přidáno po 4 minutách 24 vteřinách:
nějaké nápady co zlepšit .. a když už jsme u toho co je možné si dovolit u ryznu za taktování momentálně s chlazením SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 teploty bez zátěže 39 stupňů a při plné zátěži 58,5 stupňů ..

Dodatečně přidáno po 9 minutách 20 vteřinách:
ps: nejsem zádnej profík tak mě nekamenujte že dělám něco špatně chci od vás jen korektní rady děkuji předem a moc děkuji těm co přispěli svou radou víš jsem aspoň v obraze co se ryznenu týká .. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Příspěvekod xbs » 07 srp 2019 20:55

zkus snižovat druhou a třetí hodnotu o jednotky co to dovolí, případně pak i první o jednu jednotku pokud se dostaneš s těma dvěma na 16...

Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Příspěvekod Manoust » 07 srp 2019 21:03

U casovani plati cim mensi cislo tim lip. Metoda pokus omyl, vzdycky zmen jen jednu hodnotu a zkus nabootovat a tak postupne az dokad nenabootujes. Az najdes u tech casovani tu nejmensi stabilni hodnotu, tak musis otestovat stabilitu. Pvni generace ryzenu jde nekam k 3.9/4GHz

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Příspěvekod vlkodlak99 » 07 srp 2019 22:25

u phenomu jsem při taktování procesoru měnil jen násobič a dostal se někam k 3.7 GHz na krásné teplotě 56 stupňů při stejném chlazení co je teď a zvednutém napětí pouze o 0,5 V a jelo to takhle asi 5 let a jede do teď i na daleko horší desce na založním pc ale tady mě mate jak to vlastně nastavit tohle už není klasickej bios ale jsou tam dve hodnoty co pořádně nevím co označujou a v závislosti na tom se mění výsledná hodnota muže prosím někdo objasnit ?

Dodatečně přidáno po 2 minutách 47 vteřinách:
ps: tenhle přechod na z klasiké platformy mě dává trochu zabrat asi jsem zaspal dobu díky tomu že mě phenom hooodne dlouho dokázal živit všechno co jsem potřeboval včetně nejnovějších her ale doba pokročila a je potřeba se vzdělávat dál tak jen do mě hrnte informace máteli čaS a náladu někoho poučit ..

Dodatečně přidáno po 5 minutách 19 vteřinách:
a pokusím se ale na pokusi bude čas až zítra při ranní kávě tak pak podám info kam jsem se dostal :-) a moc dík za info .. jsem rád že jsou lidi co neváhají pomoci a poradit a nazačnou jen urážet jak jinde když někdo ví méně jak oni :-)

Dodatečně přidáno po 12 minutách 13 vteřinách:
no ještě nějaký tip na prográmek na test pamětí .. něco přehledného prosím ...

Dodatečně přidáno po 20 minutách 14 vteřinách:
každopádně ještě mám dotaz jak se řídíte při výběru pamětí a zakladní desky .. kvalitní recenze snad neexistuje všude to zavání reklamou a když si přečtu popis u ramek co jsem koupil tak podle toho co je u nich psáno bych to na uplnej low end fakt netipnul a ani to není to nejlevnejší co se dá koupit a dle parametru i to nejdražší v dané kategorii není na tom o moc lépe snad né jen cenou ... nikdy jsem pro sebe nestavěl pc jen na efekt kdy jsem kupoval paměť pro to aby obře vypadala a svítila rgb diodama pc mám pod stolem a zavřenej tak podle čeho se řídit .. příjde mě že co je tu Ryzen je v to je momentálně fakt zmatek ve kterým se jen prase vyzná ale jsem rád že má intel zase chvílu konkurenci protože s toho těžíme .. máme lepší cenu a výrobce se zase chvílu snaží nám prodat to nejlepší

Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Příspěvekod Manoust » 07 srp 2019 23:19

Max napeti na ryzenu pro 24/7 bych nesel pres 1,4V, idealne tak 1,35V, aspon tak nejak to je u druhe generace, prvni by na tom mela byt podobne. Myslim, ze na 3,9GHz se dostanes, pokud mas slusny kousek tak i na 4GHz. 2 hodnoty o kterych mluvis bude predpokladam multiplier a BCLK clock ? Multiplier nasobi BCLK, tedy kdyz bude multiplier 37 a BCLK 100MHz, tak vysledna frekvence je 3700MHz. Kazdopadne prvne si prostuduj nejake clanky o taktovani te 1600. Pameti otestuj memtestem a treba AIDA 64. Vyber pameti neni az takova veda pro normalniho uzivatele, hledas ty co maji dobry pomer frekvence k cene, u desek je to trochu slozitejsi, ale hlavne aby mela dobre VRM, spoustu recenzi najdes na YT, pokud se do toho ponoris hloubeji, tak Buildzoid dela detailni rozbory ruznych desek zde https://www.youtube.com/channel/UCrwObT ... O7Fgk-FXHQ

vlkodlak99
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Příspěvekod vlkodlak99 » 07 srp 2019 23:38

Manoust píše:Max napeti na ryzenu pro 24/7 bych nesel pres 1,4V, idealne tak 1,35V, aspon tak nejak to je u druhe generace, prvni by na tom mela byt podobne. Myslim, ze na 3,9GHz se dostanes, pokud mas slusny kousek tak i na 4GHz. 2 hodnoty o kterych mluvis bude predpokladam multiplier a BCLK clock ? Multiplier nasobi BCLK, tedy kdyz bude multiplier 37 a BCLK 100MHz, tak vysledna frekvence je 3700MHz. Kazdopadne prvne si prostuduj nejake clanky o taktovani te 1600. Pameti otestuj memtestem a treba AIDA 64. Vyber pameti neni az takova veda pro normalniho uzivatele, hledas ty co maji dobry pomer frekvence k cene, u desek je to trochu slozitejsi, ale hlavne aby mela dobre VRM, spoustu recenzi najdes na YT, pokud se do toho ponoris hloubeji, tak Buildzoid dela detailni rozbory ruznych desek zde https://www.youtube.com/channel/UCrwObT ... O7Fgk-FXHQ


dik moc to mě pomohlo se v tom trochu orientovat dříve to bylo jednoduší otestuji a uvidím ...

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series

Příspěvekod xbs » 08 srp 2019 05:24

momentálně se asi nejvíc vyplatěj Crucial Ballistix LT, dou i pohodlně taktnout...a necituj pls předchozí příspěvek, děsně to znepřehledňuje téma...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16
    od Airen » 13 lis 2023 22:04 » v P: Hardware
    3
    2586
    od Airen Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 11:02
  • Predám Patriot Viper 4 32GB (2x16) 3200Mhz CL16
    od Hlebka » 04 pro 2023 03:42 » v P: Hardware
    1
    1510
    od Hlebka Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 08:21
  • DDR4 vs DDR5
    od ShadowWord:Pain » 31 črc 2023 22:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1431
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    31 črc 2023 23:44
  • GIGABYTE B760M DS3H AX DDR4 Příloha(y)
    od nakatomi » 26 pro 2023 19:30 » v P: Hardware
    0
    1534
    od nakatomi Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 19:30
  • GIGABYTE B760 GAMING X DDR4 problém v BIOSE Příloha(y)
    od filipo88 » 30 dub 2023 13:45 » v Problémy s hardwarem
    5
    1345
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 11:01

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů