Stránka 1 z 1

Acer Aspire 5315 - cerna obrazovka

Napsal: 03 zář 2019 10:57
od ivonavra
Dobry den, vlastnim NB Acer Aspire 5315 a nejde na nem obraz. Po zapnuti se rozbehnou kontrolky a vetracky, ale po chvili zvuk ustane a obrazovka zustava cerna. Zadne boot logo, zadna chybova hlaska, proste nic. Ale externi vystup na monitor funguje. NB jsem predtim rozebral, vycistil a vyfoukal prach. Rozebral jsem i ramecek s displejem, kde jsem spravil kabely spojujici displej se zbytkem NB, jelikoz podle nekolika nazoru tyhle NB trpi na ohyby kabelu v pantech. Muj dotaz tedy zni, cim to muze byt? Jestli displejem nebo zakladovkou kde je integr. grafika, ci necim jinym? Vsiml jsem si ze za displejem je jakasi tenka vrstva ze zeleza, muze s tim souviset jeji pripadne poskozeni? Moc se mi nechce hned kupovat novy dil, kdyz ani nevim co to vlastne zpusobuje. Jsem uz docela zoufaly :-(
Za pripadne rady predem dekuji

Re: Acer Aspire 5315 - cerna obrazovka

Napsal: 03 zář 2019 10:59
od Zivan
Jstli jsi to rozebiral a "spravoval" kabel, tak bych to tipnul na poskozeny kabel nebo spatne zapojeny (v desce nebo panelu).

Re: Acer Aspire 5315 - cerna obrazovka

Napsal: 03 zář 2019 11:51
od ivonavra
Zivan píše:Jstli jsi to rozebiral a "spravoval" kabel, tak bych to tipnul na poskozeny kabel nebo spatne zapojeny (v desce nebo panelu).

To je mozne, nicmene vse jsem se snazil delat maximalne opatrne. Ještě jsem zapomel rict, ze predtim, nez jsem do NB zasahoval, tak se po zapnuti NB na displeji objevily jenom nejake cary a to bylo vse.

Re: Acer Aspire 5315 - cerna obrazovka

Napsal: 03 zář 2019 12:45
od Zivan
Tak to mohl byt vadny kabel uz predtim. A vypada to, ze na eBay se prodava okolo 150Kc. Jen nevim, jestli se do toho vubec vyplati neco vrazet, podle googlu to vypada, ze pokud neprobehl nejaky poradny upgrade, tak je tam jednojadrovy Celeron a 1GB RAM.

Re: Acer Aspire 5315 - cerna obrazovka

Napsal: 03 zář 2019 13:37
od ivonavra
Zivan píše:Tak to mohl byt vadny kabel uz predtim. A vypada to, ze na eBay se prodava okolo 150Kc. Jen nevim, jestli se do toho vubec vyplati neco vrazet, podle googlu to vypada, ze pokud neprobehl nejaky poradny upgrade, tak je tam jednojadrovy Celeron a 1GB RAM.

No jestli se to vyplati... on je to asi uz trochu starecek, r.v. 2008, ale byl bych rad kdyby se dal ozivit a nejakou dobu jeste pouzivat. Sice je tam defaultni konfigurace jak pisete, ale da se vylepsit. Jiz jsem objendal novy procesor (Intel Core 2 Duo), RAMku a novy disk. Tak jeste teda kabel. Takze si myslite ze to bude kablem, a ne treba displejem? Preci jenom ten displej neni uplne levny, narozdil od tech jinych dilu.