Problém s bootováním Notebooku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

marekpla
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s bootováním Notebooku

Příspěvekod marekpla » 10 zář 2019 16:09

Čau lidi, mám problém. Vlastním Acer Aspire V3 571G. Mám ho již 5 let. Jediný co jsem na něm dělal že jsem tam dal SSD disk od Intelu 128 GB. Ten tam mám asi už dva roky a bylo to bez problému. A původní harddisk jsem dal do rámečku místo dvd mechaniky. A ještě jsem koupil novou větší baterii od Green Cell.

Mám problém s bootováním asi již půl roku. Normálně zapnu notebook a třeba 2 až 10 minut jenom bliká harddisk a kontrolky na konektoru na ethernet. Občas to naběhne rychleji někdy pomaleji. Potom se po tý době rozběhne ventilátor na plno a objeví se logo acer a začne normálně nabíhat systém. Potom už je to během pár vteřin naběhlý. Před zhruba tím půl rokem to nabíhalo normálně zhruba do 10 vteřin bez problému. Takže moje otázka zní zda někdo neví co by to mohlo způsobovat a jak to řešit. Mě napadla akorát knoflíková baterie na základovce že by byla špatná. Za případné rady všem děkuji.


Už pro případné dotazy jsem zkusil vytáhnout oba hdd i spouštět pouze s baterií, bez, i s nábíječkou a baterií a pokaždý stejný scénář.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10918
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s bootováním Notebooku

Příspěvekod zeus » 10 zář 2019 16:24

Vitej na PC-Help!
Je to holt starik a potrebuje se pred vykonem rozcvicit a zahrat ;)
Tu CMOS baterii muzes vymenit, ale je to doslova operace (coz uz vis diky vymene HDD za SSD).
Muzes predtim BIOS resetovat (Load defaults) nebo preflesovat, ale spis bych takto dlouhy POST prisuzoval HW chybe zakladni desky.
Po prvnim nabehnuti je dalsi start ci restart okamzity?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

marekpla
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s bootováním Notebooku

Příspěvekod marekpla » 10 zář 2019 16:31

NN je to stále stejný. Právě že mi to dělá necelý půl rok a je to dost otravný. Občas to trvá 2 minuty, jindy 10 a někdy třeba i půl hodinky ale jinak běhá jak dábel. :)

asmith54
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Problém s bootováním Notebooku

Příspěvekod asmith54 » 20 lis 2019 08:53

marekpla píše:Čau lidi, mám problém. Vlastním Acer Aspire V3 571G. Mám ho již 5 let. Jediný co jsem na něm dělal že jsem tam dal SSD disk od Intelu 128 GB. Ten tam mám asi už dva roky a bylo to bez problému. A původní harddisk jsem dal do rámečku místo dvd mechaniky. A ještě jsem koupil novou větší baterii od Green Cell.

Mám problém s bootováním asi již půl roku. Normálně zapnu notebook a třeba 2 až 10 minut jenom bliká harddisk a kontrolky na konektoru na ethernet. Občas to naběhne rychleji někdy pomaleji. Potom se po tý době rozběhne ventilátor na plno a objeví se logo acer a začne normálně nabíhat systém. Potom už je to během pár vteřin naběhlý. Před zhruba tím půl rokem to nabíhalo normálně zhruba do 10 vteřin bez problému. Takže moje otázka zní zda někdo neví co by to mohlo způsobovat a jak to řešit. Mě napadla akorát knoflíková baterie na základovce že by byla špatná. Za případné rady všem děkuji.


Už pro případné dotazy jsem zkusil vytáhnout oba hdd i spouštět pouze s baterií, bez, i s nábíječkou a baterií a pokaždý stejný scénář.


Po aktualizaci disku na SSD mám stejný problém. Podařilo se vám vyřešit váš problém?

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s bootováním Notebooku

Příspěvekod Coxx-cz » 20 lis 2019 09:23

Bylo by lepší si založit svoje téma. A taé bych začal tím že napíšeš co máš za laptop, jaéké SSD jsi instalovala a jaký používáš OS.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s ssd v notebooku Příloha(y)
    od kaliban123 » 16 lis 2023 08:45 » v Problémy s hardwarem
    10
    1390
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 14:14
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    1025
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • Výběr notebooku do +-45K
    od Rádis » 19 dub 2024 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    827
    od Rádis Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2024 10:19
  • Druhý SSD do notebooku
    od Myerina » 19 kvě 2023 10:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1344
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 15:30
  • Výber PC/notebooku
    od mango35712 » 31 říj 2023 09:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1269
    od mango35712 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 06:58

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů