Cyklické vypínání Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod ITCrowd » 19 zář 2019 16:14

To je k ničemu. Proč nepošleš celý eventlog?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
easy25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: srpen 14
Bydliště: Křenovice, Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod easy25 » 22 zář 2019 16:50

Posílám kompletní log ze stejného dne. Taky sem si sehnal druhej zdroj na zkoušku a uvidím co to přinese.
Přílohy
log.rar
(176.45 KiB) Staženo 22 x
"Sto lidí, sto chutí." - Hannibal Lecter

Uživatelský avatar
easy25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: srpen 14
Bydliště: Křenovice, Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod easy25 » 22 zář 2019 21:55

Zdroj jsem vyměnil, odpojil všechny disky až na systémový, avšak k pádům dochází stále cca 20-30 vteřin před započetím půlhodiny chodu.
"Sto lidí, sto chutí." - Hannibal Lecter

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2019 22:11

Pošli eventlog. To, co sem dáváš je k ničemu.
viewtopic.php?f=118&t=129195 bod 1.b.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
easy25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: srpen 14
Bydliště: Křenovice, Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod easy25 » 22 zář 2019 22:42

"Sto lidí, sto chutí." - Hannibal Lecter

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2019 23:15

Nevidím tam přímo nic, co by mělo zlobit. Nicméně dost podezřelé je, že po hlášce: "Svazek \\?\Volume{808e7a22-0000-0000-0000-100000000000} (\Device\HarddiskVolume1) je v pořádku. Není nutné provádět žádnou akci." následuje ihned kritická chyba vypnutí.
Jak jsou na tom disky?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
easy25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: srpen 14
Bydliště: Křenovice, Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod easy25 » 24 zář 2019 08:54

Tak jsem si stáhnul na disky soft abych si byl jistější.. a ejhle po restartu modrá smrt, píše UMEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP a jako důvod fltmgr.sys , na netu píšou že jsou to soubory co používají antiviry, tak se asi pohádali..nicméně pokud už se mi zázrakem podaří dostat na přihlašovací obrazovku, tak po zadání hesla zase padá modrá. Disk při odstranění potíží, když zadám opravu spouštění nic nenajde a na obnovení továrního nemá místo.
"Sto lidí, sto chutí." - Hannibal Lecter

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod ITCrowd » 24 zář 2019 09:39

Používáš spyware terminátor? Nebo něco podobného?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod SGvagon » 25 zář 2019 00:03

Vyzkoušel bych PC zapnout pouze s jednou RAM pamětí, případně zkoušet postupně všechny sloty. Stejný problém jsem měl na svém notebooku Lenovo Y50-70 , kde právě vadný slot stroj takto neustále restartoval pořád dokola. Tak jsem z vadného slotu vyndal RAM modul a notebook do teď funguje.

Btw. , když už se mi stroj podařilo zapnout i s vadným RAM slotem, tak následovala buď modrá smrt nebo instantní vypnutí notebooku (poté se sám zapnul a opět nastalo kolečko nekonečného zapínání) .

Uživatelský avatar
easy25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: srpen 14
Bydliště: Křenovice, Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod easy25 » 25 zář 2019 18:13

Omlouvám se za pomalé odpovědi, ale spoustu času strávím na fakultě + seděním a řešením tohodle problému a zkoušením co mě napadne. Při každé zkoušce disku musím vypnout PC zezadu na zdroji na cca 20 minut, abych vyrušil cyklické restarty(zbytková energie, uložená nějaká chyba?). To co píšu tady dole je trochu zamotané a je toho dost, prosím prosím číst pozorně, sám se v tom motám když to čtu:

K otázce: Spyware terminator nepoužívám, nepravidelně jednou za čas projedu nějakým softem na tyhlety ware mrchy. Navíc je dost problém disky prověřit, protože od doby co jsem psal naposled, že po nainstalování jednoho takového na systemové SSD háze bsod. Nakonec mne napadlo, že vymontuji systemové HDD z notebooku. Počítač se po jednom cyklu(start/restart) rozběhl a běžel cca 3,5 hodiny..?.. než jsem jej řádně vypnul. Několikrát jsem ho vypnul a zapnul jen tak a v pohodě, krom restartů.., nakonec ale zase začal cyklicky blbnout po 2s.

Každopádně jsem na tomhle HDD z notebooku nainstaloval Spyware terminator a free verzi IOLO System Mechanic s myšlenkou, že budu připojovat postupně disky a projíždět je oběma programy a čistit. Nicméně tato myšlenka zatím moc nefunguje. Při zapojení SSD(PC) s HDD(NTB) háže bsod (kernel s důvodem fltmgr.sys výše zmíněný), při zapojení HDD(NTB) s druhým původním HDD hází hlášku "chybí bootmgr" (tento disk se jevil kdysi v programu v horší kondici, je starší) a třetí disk nechtěl vůbec nahrát, při otevření "Počítač" šly vidět jen C: a D: (tedy HDD z NTB) V BIOS šly vidět ale všechny. Nakonec se tento poslední disk rozběhl a viděl jsem i jeho části, označené zde jako E:;F:;G:, spustil jsem tedy oba programy... jenže systém po cca po 30 minutách chodu spadl (právě na systemovém HDD z NTB, který byl již prověřen oběma programy)

Při prvním zkoušení HDD z NTB systém jel zcela v pohodě bez pádu té cca 3,5 hodiny než sem to vypnul, nicméně mi nabídl aktualizaci "Intel(R) Z97 Chipset LPC Controller - 8CC4" s tím, že je potřeba pro jeho správný chod PC restartovat( při restartu se opět vypnul). Možná se mýlím, ale pravděpodobnost, že jsou disky špatné a proto systém v PC padá a při vložení HDD bez této aktualizace( logicky, neboť základovka a procesor jsou v notebooku jiné) nepadá a po jeho aktualizaci ano se mi zdá malá. Stejně tak, jako že základovka, procesor nebo zmíněné ramky jsou špatné a pro jednou vše funguje.. a po aktualizaci nikoliv.
Proto mne napadlo, zda není možné, že kolidují softwary Winů se softwary Intelu, na netu jsem o tom četl, že se občas stane, že se hádají boot drivery a způsobují pády či co? To už není můj šálek. Když to padá v podstatě po stejném čase, jako by se plnil zásobník chyb dokud nepřeteče a neshodí se?

Tohle je ale už jen amatérské mlžení. Nýbrž, vzhledem k tomu, že se jedná o dva různé systemové disky a tenhleten HDD v NTB normálně chodí, vložil jsem jej zpátky a vyjel eventlog, kde by měly být zapsány chyby, které byly způsobeny v PC, že? Pád nastal kolem 16:50 cca při psaní první verze této zprávy, po 15:00 jsem už byl doma a zkouším. A experimentovat s HDD jsem začal včera tuším, dál jsou tedy hlášky z notebooku. Zajímalo by mne zda se třeba hláška o disku opakuje i zde?

Zde: http://leteckaposta.cz/507606251

Poslední volné dodatky:
Při vložení SSD do NTB nabíhá jen BIOS, lze zjistit jaký je vložený disk, zobrazit o něm info, ale system nenabíhá, to ale může být způsobeno nekompatibilitou základovky s SSD?
Odpozoroval jsem, že jsem vždy startoval PC na SSD od zmačnutí power po načtení plochy za 7 vteřin, od doby co se takle samovolně vypíná všechno trvá asi minutu když se zadaří nahodit.
Případně není možné, že je nějaký virus na základovce, existuje něco takového?(ale mate mě ta aktualizace..)
.. a BIOS se podařilo nakonec aktualizovat - bez změny..
ano - ještě zkusím rozběhnout HDD z NTB bez zapojení ostatních disků do PC, po pádu jsem to již nezkoušel, pád nastal se zapojeným jedním
"Sto lidí, sto chutí." - Hannibal Lecter

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod gogo1963 » 25 zář 2019 18:41

přehazovat disky z/do počítačů s různým hardwarem a různými systémy. .. pak lze asi očekávat jen problémy ... první krok - připojit disky jeden po druhém k funkčnímu počítači, nejlépe externě, a zálohovat, co je potřeba ... pak jeden funkční, asi ssd dát do počítače jako jediný, použít usb instalačku, formátovat ho a instalovat čistý systém ... pokud to nebude padat, připojit další disky, formátovat, pak některý z nich vložit do notebooku, udělat čistou instalaci ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
easy25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: srpen 14
Bydliště: Křenovice, Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cyklické vypínání

Příspěvekod easy25 » 25 zář 2019 19:10

Ano, je to prasárna, ale byla to poslední rozumná věc, co mne napadla, s původním systemovým diskem nebylo možné počítač rozjet a problémy nastaly na druhém HDD až po aktualizaci Intel chipsetu jak píšu. Formátovat a přeinstalovat mě taky napadlo a vypadá, že nezbyde jiná možnost.
Jinak teď další pád s tímto vyměněným diskem, taky po 0:29:40, takže dvěma zapojenými disky to není.

novější log: http://leteckaposta.cz/659254859
"Sto lidí, sto chutí." - Hannibal Lecter


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů