Samovolné zhroucení BIOSU

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SequelPepe
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod SequelPepe » 03 lis 2019 11:14

Já měl představu, že to zapnou, vypnou. Pokud to nenajede, prostě vymění desku a hurá. Na nějaké dlouhé diagnostiky jim taky moc nevěřím, viz první reklamace.
Každopádně s tím něco udělali, jedete to, ne že ne, ale za studena se to prostě nechce rozfičet. Pokud by to mělo znamenat jenom to, že budu kompa muset každé ráno zapínat na dvakrát, tak je mi to celkem šumák, ale bojím se, aby se to zase nedostalo do stavu, kde to bylo před měsícem. Pořád je koupě nové desky pro mě tím nejlepším možným špatným řešením. Koupil bych nejlevnější max, to by mě nezabilo, ale takový procák už stojí přes pětku, na což před vánoci nemám. Neumím kreslit, takže dárky musím kupovat. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod gogo1963 » 03 lis 2019 12:05

pokud to nedělá zdroj ... nedovedu si přesně představit, co na desce by dělalo takový "zahřívací" problém ... opačně ano, že se něco přehřeje a vypne, ne, že se potřebuje nahřát, jako formule 1 ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

SequelPepe
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod SequelPepe » 03 lis 2019 12:08

Na zdroj nikdo nesahal, alespoň pokud vím. Kdyby to bylo jím, tak je na tom komp stejně jako před měsícem. Je to 750W seasonic gold, ten by měl utáhnout cokoliv.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod gogo1963 » 03 lis 2019 12:21

nejde o to, že by neutáhl, pokud je v pořádku... při tvém štěstí... málo pravděpodobné, ale ... škoda, že je to kupované takhle, jsou pak jen problémy ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

SequelPepe
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod SequelPepe » 03 lis 2019 12:32

zdroj je v pohodě, kdyby nebyl, bylo by to stejné jako před měsícem... zítra jim napíšu hezké psaní a snad se nějak s nimi domluvím, vřeštět na bábu na pobočce nemá smysl, tak o tím ví prd... úplně nejlepší by bylo dohodnout se s technikem, co je na pobočce, ale ten na to nesmí vůbec sahat, což vůbec nechápu... prostě by si to vzal někam dozadu k sobě, pár dní by to testoval a bylo by hned jasno... ale to je jen nesplnitelný sen...

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod gogo1963 » 03 lis 2019 12:37

už si nepamatuji, jako to máš desku, procesor, jestli tá deka má testovací konektor. Pak taky musí vědět, co s tím ... nějaký origo test software pro tu značku a další věci .. takové to testování, že na to kouká a čeká, co to udělá... víš ... pokud to reklamuješ po několikáté, žádej výměnu desky, pokud to u firemních nákupů takhle funguje, pokud ne, propříště se nákupu na firmu vyhneš ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

SequelPepe
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod SequelPepe » 03 lis 2019 13:23

jo, příště už na firmu nebudu nakupovat ani žvýkačky... jinak, je to ryzen 3600, deska - https://www.czc.cz/msi-b450-gaming-plus ... /produkt... zítra je zjebu, otázka je, jestli to bude mít nějaký efekt... to je zase kup...

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod peta501 » 03 lis 2019 14:09

Ahoj nedavno sem mel doma podobnou sestavu co pises ty r3600 a b450 tomahawk, nebylo to stabilni hned od zacatku, nestabilita se lisila podle verze biosu.... po necelym tejdnu sem to vratil. Vazne se to nedalo a MSI podpora psala ze to je proste aktualnima biosama a na novejch “se pracuje a prijdou v ramci tydnu” ... nekde na MSI forum sem o tom zalozil i thread ale krome nazoru “vadnej zdroj, vadna grafika, zkus vypnout erp” se mi kloudny odpovedi nedostalo... chvili to jelo normalne pak se to slitlo, zamrzavalo apod.
Vymenil sem to za i5 a vsechno jede bez problemu i s “vadnym zdrojem, gpu” a ja nevim co vsechno...

Ty novy biosy z b450 asi nebudou uplne optimalni, snad to s b550 bude lepsi az prijde po roce na trh :roll: celkove to proste tipuju na tu nedoladenost platformy, kdy se vyhoda dlouhodoby kompatibility stava tak trochu nevyhoda :huh:

Pokud mas cas doporucuju zkusit ruzny biosy a zkusit pozorovat rozdily, MSI ma na usb flashback peknej navod na youtube, podle kteryho mi to vzdycky fungovalo... je nicmene fakt ze obcas flashback vubec nenabehl (asi 1-2x se mi to stalo)
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

SequelPepe
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod SequelPepe » 03 lis 2019 14:21

Když už komp najede, tak jede jako vítr. Zvyklý na starší šunku jsem si ani nedokázal představit, jak komp nové generace může být svižný. V podstatě krom toho, že teď třikrát nebo čtyřikrát napoprvé nenajel, nemůžu říct ani popel. Teploty se prý taky drží tam kde mají, takže spokojenost, až na to najíždění a tam si nejsem jistý, jestli je to biosem, kéž by, ale právě proto do toho nechci moc vrtat. Bios je tam nejnovější verze.
Kdyby se objevil po zdárné reklamaci jiný problém, tak budiž, ale to je to samé v extra light verzi, alespoň zatím. Může to tím skončit a dál se více neprojevovat nebo to může nakonec být na stejné úrovni jako prvně. Blbé je, že zpráva z té reklamace je strohá. Není tam řečeno v čem byl problém a jakým způsobem to dávali do pořádku.

Dodatečně přidáno po 52 vteřinách:
A intel nechcu, proč kupovat dražší méně kvalitní CPU.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod petr22 » 03 lis 2019 14:34

Jenze toto neni nestabilita - to je stav, kdy se pocitac neda vubec zapnout (!!!) a to
ciste nahodne - coz je u elektroniky to nejdivnejsi co muze nastat.

Obvykly projev zavady je ten, ze se projevuje za stejnych podminek stale dokola, ale
tohle je zavisle ssnad na skvrnach na Slunci, dni v tydnu nebo fazi Mesice.

Ja bych to cele vymontoval ze skrine, slozil na stole a teprve kdyz se to projevi i tak,
je to 100% chyba nejake komponenty.

Jediny pripad kdyz jsem videl podobne chovani byla deska prisroubovana primo na plech
bez distancnich sroubku a vadny vypinac.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod peta501 » 03 lis 2019 14:43

Pepe: to je jasny, ja nerikam at jde clovek hned do intelu, jen je proste fakt ze tam clovek resi min takovejhlech problemu.
Preju hodne stesti snad se to co nejdriv vyresi.
Zkus si pripadne pohrat s moznosti ErP v biosu.
petr22: jasny, ja mel zrovna na B450 + R5 3600 tolik zavad a nestability, ktery prichazeli nepravidelne, bez jakejchkoliv priznaku az jsem z toho radsi vycouval. Pritom me to proste mrzi, protoze verim ze ta platforma je fajn, o to vic nechapu proc ji vypusti v takovymhle hybridnim stavu, kdy je tech problemu se starsima cipsetama pomerne dost.
Jeden z mejch priznaku na predposlenim biosu na B450 byl treba ten ze po zapnuti PC problikly monitory + klavesnice a pak zhaslo a zustalo tak... po dalsim resetu PC nabehlo naprosto normalne bez problemu. - a stavalo se to tak 2-3x z 10 resetu. S dalsima biosama tohle nedelalo, ale dalsi verze treba zpusobily nahodny zamrznuti a reset. atd. atd.

Chapu ze tyhle problemy nema casto, ale kdyz uz to nekde na foru zrovna vidim z drtivy vetsiny to je kombinace B450 + ryzen 3rd

A ve vysledku je vlastne jedno jestli mas nekde o neco vetsi vykon, kdyz nevis proc system nejede tak jak ma, bez zjevnejch pricin. Zejmena pokud je to PC na praci.
Naposledy upravil(a) peta501 dne 03 lis 2019 14:48, celkem upraveno 1 x.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

SequelPepe
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné zhroucení BIOSU

Příspěvekod SequelPepe » 03 lis 2019 14:47

To by ale znamenalo, že v CZC jsou zcela nekompetentní hovada, jinak si to nedokážu vysvětlit. Můžeme to zkusit udělat v průběhu příštího týdne, nicméně co s tím, když se závada neprojeví?
Z toho důvodu se chci s CZC domluvit na výměně desky, bo to už není normální. Já jim to tam zase hodím, oni mi za týden pisnou, že se nic neprojevilo a jsme zase na začátku. Teď na tu závadu natrefit bude ještě složitější, protože to na rozdíl od začátku, kdy já osobně jsem neviděl, krom prvního zapnutím, že by najel, z x pokusů nenajede jen jednou. Vypínám a zapínám to zkusmo celý víkend jako debil a nenajel vždycky jen ráno. A to jsem ho měl vypnutý třeba i dvě hodiny, aby pořádně vychladl.
Další možností je koupit novou desku, přehodit všechno na ni a pak jen zkoušet. Pokud se závada projeví, desku vrátit ve 14 denní lhůtě. Na desku teď ale nemám, musí počkat, až mi dojdou love.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2047
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • Nejde se dostat do BIOSu
    od ITCrowd » 16 čer 2023 21:56 » v Problémy s hardwarem
    4
    978
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 13:44
  • Optimalizace nastavení CPU v UEFI (BIOSu)
    od Kminek » 13 říj 2023 10:01 » v Taktování a další úpravy PC
    6
    2174
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 12:33
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    928
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • HP Laptop 17-cn0004nc i3 - nelze spustit - až po editaci v Biosu Příloha(y)
    od Zabral68 » 25 srp 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    3
    1094
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 15:36

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 10 hostů