Ztráta paketů

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tondaborec
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ztráta paketů

Příspěvekod tondaborec » 21 pro 2019 22:26

Ahoj,

mám problémy s nestabilním připojením stolního počítače k routeru. Připojení přes wifi 5GHz je téměř nepoužitelné, dochází velice často k odpojování a zase připojování k této síti. Nelze stahovat větší soubory, jelikož při odpojení ze sítě se stahování přeruší. Nelze hrát ani CS:GO, jelikož pokaždé do 5-ti minut hraní mě to odpojí ze hry z důsledku výpadku připojení. při prohlížení internetu se občas nenačtou stránky. Stav signálu je 3/4, počítač je umístěn 2m od routeru, mezi počítačem a routerem je pouze dřevotřísková stěna poličky. na 5 GHz síť mám připojený pouze tento počítač. Screen z PingPlotteru:
bezny_stav_5G.jpg


Při připojení přes 2,4 GHz síť je screen z PingPlotteru velice podobný, ale síť se neodpojuje a ani tyto ztracené pakety nepoznám při běžném užívání. Na 2,4 GHz síť je připojen níže uvedený notebook HP, tiskárna HP a 2 mobily.

Při připojení přes kabel je připojení naprosto v pořádku:
bezny_stav_ethernet.jpg


Wifi sítě v okolí - na 5GHz síti jsem sám, na 2,4 GHz mám kanál 9. Kanály 1-4 jsou také občas vyzužity sousedy:
wifi_analyzer.jpg


Na notebooku HP jsem zkoušel také program PingPlotter, a tam se to zdá býti v pořádku. Notebook je připojen na 2,4 GHz síť.
HP.jpg


Počítač s WIN 10, síťovou kartou Asus PCE-AC51, aktuální ovladač ze stránek Asusu, v záruce.
Router ASUS AC-57U, aktuální firmware, v záruce.

Já osobně to vidím na tu síťovou kartu. Napadá vás ještě, jak ji jinak otestovat, než ji odnesu na reklamaci?

Předem díky za odpověď.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta paketů

Příspěvekod petr22 » 21 pro 2019 22:34

Pripojovat stolni pocitac - jeste urceny na hry - pomoci WiFi je nesmysl - krome toho, ze rusis ostatni
az 400 metru daleko, rusi i ostatni tebe a to je nejspise to, co se deje. Dle popisu se to deje jen nekdy,
coz odpovida ruseni. Soused zapne router nebo pocitac a je to.

V appce jsou videt jen site, ktere chteji byt videt - skryte site nevidis a nevidis ani nic jineho, co
komunikuje na stejnych frekvencich a neni to pocitacova sit. Na mereni signalu by to chtelo merici
zarizeni, ne neco co jen ukazuje ostatni verejne site.

Pripoj pocitac bud kabelem, nebo pomoci Powerline - pripojeni bude mnohem rychlejsi a uz z principu
funkce mnohem spolehlivejsi a hlavne to nemuze byt rusene. WiFi nech pouze pro mobilni zarizeni.

Karta je s nejvetsi pravdepodobnosti v naprostem poradku, jen je pouzivana k tomu k cemu neni urcena,
coz je hrani her - bezdratove spojeni neni technologie urcena k tomu aby mela rychlou odezvu. Na prohlizeni
netu a Facebook to nevadi, coz naproste vetsine uzivatelu uplne staci.

tondaborec
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta paketů

Příspěvekod tondaborec » 21 pro 2019 22:57

Výpadky připojení při CS:GO jsou jen jeden z projevů. Počítač se odpojuje od sítě (vpravo dole v oznamovací liště se místo síly signálu objevuje zeměkoule = bez internetu, a po chvíli se opět připojí k internetu) i při prohlížení internetu, k tomuto je doufám ta karta určena.

Zkoušel jsem několik kanálů při 5 GHz připojení a stav je pořád stejný. Bydlím v bytovém domě o 3 patrech a sousední domy jsou 30m daleko. Nevěřím tomu, že by byly obsazené všechny kanály v 5 GHz pásmu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta paketů

Příspěvekod ITCrowd » 21 pro 2019 22:59

petr22 píše:Pripojovat stolni pocitac - jeste urceny na hry - pomoci WiFi je nesmysl.
Pripoj pocitac bud kabelem, nebo pomoci Powerline - pripojeni bude mnohem rychlejsi a uz z principu
funkce mnohem spolehlivejsi a hlavne to nemuze byt rusene. WiFi nech pouze pro mobilni zarizeni.

Čemu jsi nerozuměl?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta paketů

Příspěvekod petr22 » 21 pro 2019 23:06

Nemusi byt obsazene vsechny kanaly - vzajemne se rusi i jine kanaly nez sousedni.

Pasmo 5 GHz vyuziva kde co a v appce to neni videt a 5 GHz ma mnohem horsi prostupnost
prekazkami nez 2,4 GHz.

Jedine co muzes je vyzkouset obe prenosova pasma, jine kanaly a jina umisteni zarizeni.
A Linux z flashky, cimz se vylouci vliv Windows a ovladacu.

Nicmene opakuji - je sobecke vuci ostatnim okupovat WiFi prenosove pasmo zarizenim, ktere je trvale
umistene na jednom miste - stolni PC, tiskarna, TV, konzole...

To je vazne takovy problem na ty 2m metry natahnout sitovy kabel ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ztráta obrazu
    od zik9 » 26 zář 2023 12:25 » v Problémy s hardwarem
    4
    1195
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 15:07
  • Reálná ztráta rychlosti přes WIFI
    od Micmen » 10 říj 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    3
    2434
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 10:24

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů