soundblaster audigy rx

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

KYZMIC
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

soundblaster audigy rx

Příspěvekod KYZMIC » 26 led 2020 03:18

Zdravim už si nevim rady, rozhod jsem se proto obohatit toto fórum svým problémem..
Dlouhodobě mám problém s instalací zvukové karty na mém pc.. dlouho jsem používal integrovanou zvukovku Realtek ALC887 na desce gigabyte-x570-gaming-x..sluchátka Sennheiser GAME ONE.. instalace ovladačů i do čistého systému problém.. malá hlasitost špatná kvalita pomohla až instalace modovaného control panelu..
Později jsem se rozhodl si pořídit zvukovou kartu do pci slotu.. Zde stejný problém.. Ovladače karty mi přijdou celkově nedotažené..chybí equalizer a zvuk je jaksi sploštělý bez dynamiky..když vyzkouším zvuk ve hře okolní zvuky jsou tlumené a výstřely mi trhají uši..nastaveno na headphones..vyrovnání hlasitosti zapnuto..sluchátka zapojena zprávně..integrovaná zvukovka vypnuta v biosu.. nevíte kde je zakopaný pes nevěřím že by na tom tato karta byla tak špatně..

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod gogo1963 » 26 led 2020 03:54

možné to je ... já mám opačný problém, pokud se to dá tak nazvat ... zvuk přes pci-e kartu (Strix raid pro + audiotechnika ath-avc500) naprosto špičkový, dokud se nesnažím něco ladit, nebo zapnout equalizer ... jediné co nastavuji, je impedance sluchátek z "low na medium" abych nemusel tolik točit ovladačem hlasitosti ... když jsem tu kartu chtěl prodat, týden jsem běžel na zvukovce z desky a i když je mnohem lepší, než na low-end deskách, zvuk byl přesně jak popisuješ ... buď nějak utlumený, nebo s nějakým sub echem, neumím to přesně popsat ...(karta se mi vrátila, díky bohu :D )
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2020 10:51

Mě by jen zajímalo, když už tazatel sdělil, jakou má MB a integrovanou zvukovku, proč nesdělil, jaká k ní připojuje sluchátka?
Asi test přítomnosti křišťálové koule?! :-)
A na repro to funguje jak?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod richchie » 26 led 2020 11:01

Ono to není jen tohle-
https://www.svethardware.cz/microsoft-zapoli-s-opravou-zvukove-chyby-ve-windows-10-1903/50027

ale má i problémy na optice s připojením 5.1 u kodeků AC3.Dolby atmos na tom není taktéž dvakrát dobře.No a pokud si člověk v programu spustí upmix tak to je potom peklo.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod gogo1963 » 26 led 2020 11:05

tazatel sdělil, že má "sluchátka Sennheiser GAME ONE" a dedikovanou zvukovku v nadpisu
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2020 11:15

aj, přehlíd jsem...
"když vyzkouším zvuk ve hře okolní zvuky jsou tlumené a výstřely mi trhají uši" - tohle by mělo jít nastavit přímo ve hře.

Dodatečně přidáno po 13 minutách 19 vteřinách:
Tady: https://images-eu.ssl-images-amazon.com ... ib6ZWS.pdf na straně 40 je zobrazen dialog pro přidání efektu. Jeden z nich je i parametrický ekvalizer.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

KYZMIC
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod KYZMIC » 27 led 2020 19:17

Bohužel i toto jsem zkoušel.. Ten zvuk je prostě nějakej rozbitej.. Po tom příkazu z článku od rchichieho se to zlepšilo..
Ta karta má tak silnej výstup, že sem jí musel stáhnout na 40%.. To byla možná chyba, protože sem pak v pozadí slyšel takovej divnej brum (stejnej problém jsem měl i dříve na jiné desce se zvukovkou asus xonar dx/xd), nevim k čemu to přirovnat.. Jako kdybych ve zvuku slyšel chroupat procesor.. Nebo to bylo od zdroje kterej je 3cm pod ní těžko říct.. Obecně nevim co je lepší, jestli zvukovku nastavit na max a aplikace postahovat, nebo to udělat tak jak jsem popisoval..(mám pocit že spotify hraje líp když je na max).. Mohl jsem to vyzkoušet, bohužel trpělivost došla a karta šla ven..:D
Vracet jí nebudu.. Až na to budu mít zas náladu, zkusim podle návodu co poslal ITCrowd přidat nějaký
efekty a jestli to nepůjde půjde do světa..
Každopádně dík za rady borci.. gl/hf ;)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod richchie » 27 led 2020 20:11

Ta karta má tak silnej výstup, že sem jí musel stáhnout na 40-tak to jsi kanon.Podívej se na mojí-
zvuk.png


Jsem na 6% a když je slabý zvuk ve filmu tak dávám na 12%.Von je ten windows na zvuk celej ňákej rozbitej.Zvukovka je na základní desce a to-Realtek® ALC1220 Codec.Sice jsem připojenej na optiku a možná kdybych měl normální bedny na výstup tak to dělat nebude.Zkoušet to nebudu.Při příští velké aktualizaci widlí to ,může být úplně jinak.

KYZMIC
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod KYZMIC » 27 led 2020 21:27

:lol: :lol: :lol: .. jak říkáš.. nezbývá nic jiného než čekat..

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod gogo1963 » 28 led 2020 02:11

v recenzích této karty se píše ...

"What We Don't Like

Worse sound output than many motherboards’ onboard audio

No case to protect from electrical interference in PC"

asi bych hledal kupce ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

KYZMIC
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod KYZMIC » 31 led 2020 01:24

Vráceno..

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: soundblaster audigy rx

Příspěvekod Fox_25 » 31 led 2020 06:43

Doporučuju DAC Topping D50 a k tomu nějaký sluchátkový silič, pak nebudeš mít potřebu řešit kvalitu zvuku.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů