Nestabilita RX5600XT Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1568
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod Baggy » 18 dub 2020 11:11

karta na těch taktech funguje všude , s teplotama do 80 stupňů , akorát KCD a Assasin padají na plochu , musím shodit frekvenci a je to chill. Minulej driver to nedělal ale zase házel blackscreeny
CPU:Ryzen 5 3600 @4,575GHz 1,32875V Cooler:Fera 2 1224 MB;ASUS B450M II K RAM:2x8GB OS DISK:Samsung 860 500gb SATA NVME:KINGSTON NV2 1TB HDD:TOSHIBA 750GB SATA HDD2: 1TB SEAGATE PSU:Seasonic 750GM GPU:MSI RX5700 TF7 CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/Lenovo Yoga 720-15ikb

Reklama
Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod peta501 » 18 dub 2020 11:17

Michael850 píše:Já nevím, ale s čím vy se pořád "patláte"? Vždyť stačí nainstalovat nejnovější drivery a prostě to musí fungovat, asi jako u každé jiné grafiky. Ano, jsou tam nějaké chybky, ale to se už prostě stává vždy, je opravdu bláhové si myslet, že někdy k nějaké grafice dostaneš nějaký dokonalý driver. Na 99,9% to stejně musí opravit AMD, že tam budeš přehazovat nějaké nastavení ve Widlích apod. tomu stejně fakt nepomůže a děláš to úplně zbytečně, kdyby existovalo opravdu tak jednoduché řešení, tak na to by už určitě dávno přišli, žádné zázračné bezproblémové nastavení opravdu nenajdeš, jestli má něco na něco opravdu nějaký vliv, tak se o tom dočteš akorát u každého driveru v těch poznámkách (třeba ta synchronizace). Většina "fixů" co najdeš někde na internetu je stejně nefunkčních a problémy se vyřeší prostě až s příchodem nových driverů, které to opraví, dřív ne.

Ty lidi se tu porad s necim patlaj protoze se snazi aby jim to aspon normalne fungovalo...
Ja az na vyjimky (6850 a r9 270) jsem u AMD resil drivery vzdycky, v tom lepsim pripade.
Mam AMD rad, ale je asi fer si priznat ze tyhle problemy jsou vcelku velky a do idealniho fungovani to ma daleko.
U nvidie se mi od dob 8600GT nikdy nestalo, ze by mi grafika bud hazela BSOD, po aktualizaci driveru mi artefaktoval obraz, padali hry na plochu bez erroru. (i kdyz je fakt ze tohle se obcas stalo i u nvidie)

To co psal Azmir je bohuzel pravda, clovek ma pak radost kdyz mu to dva dny nepada... a to pak asi neni uplne usetrena tisicovka. Jestli to nekoho bavi ladit a hrat si s tim aby mu to fungovalo proc ne, chapu ze takovejch lidi je taky spousta, je ale potreba videt ze je taky spousta (vetsina) lidi co chce akroat zastrcit kartu a hrat. Neresit jestli minulej nebo predminulej ovladac resil tohle ale shazoval tohle... apod.
Protoze je proste normalni nainstalovat posledni driver a tu vec co si clovek za 10tku koupi normalne pouzivat a ne si to doladovat doma.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod Michael850 » 18 dub 2020 11:53

Já nevím, můžu potvrdit, že takové popisované velké problémy jsem měl opravdu taky akorát někdy na přelomu roku, ale s nyní mám aktuální a takové problémy jako trvalý blackscreen nebo dokonce crash driveru či nějaké freezy obrazu, artefakty a BSOD (to jsem neměl třeba nikdy) jsem už opravdu dlouho neměl.
Jediné co se děje, tak třeba když zapneš nějakou hru, tak ze začátku ti to chvíli trochu problikává obraz, ovšem pak už to funguje vše normálně, tak to chce asi ještě trochu doladit, jinak už opravdu nic.
Je mi líto, že to tak musím říct, nechci někoho urazit, ale pokud někdo má takové potíže, tak to už je problém spíš někde mezi monitorem a židlí než v samotném driveru, které už prostě stabilní jsou. Prostě to chce použít k odinstalaci starých DDU v nouzáku, nechat restartovat, pak celou složku s AMD a daty od Radeon Software smazat pryč a nainstalovat nové drivery se zatrhnutými továrními daty a po instalaci opět nechat restartovat a musí to běžet úplně normálně. Jinak máš neskutečný bordel v systému nebo nemáš asi něco aktuální.
A pokud někdo používá verze ještě i z roku 2019, tak nemá už vůbec žádné právo si na něco stěžovat, to mu asi těžko pojede někdy dobře, když bere drivery snad z toho nejhoršího možného období, když se teprv ještě sbírali informace o problémech a ještě se pořádně nic neřešilo - ještě to holt nechodilo tak na dračku, nereferenční modely byly spíš jen papírově oznámeny a dostupnost žádná pokud vím a ten jejich blower hučák, co se dal jako jediný sehnat, tak ten pochopitelně stejně nikdo nechtěl, toto byl asi jediný největší přešlap.
Teď už je má plno lidí, navíc máš už mnohem širší nabídku s více modely, takže se už mnohem líp problémy analyzují, když už máš spoustu testovacích vzorků a ta architektura už je nějak rozumně rozšířená a existuje kolem ní nějaká komunita.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
Prophet
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1261
Registrován: říjen 14
Bydliště: 127.0.0.1
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod Prophet » 18 dub 2020 15:37

Michael: Mě to třeba na driverech z loňska funguje. :D Musel jsem udělat pár kompromisů ale funguje.
CPU: AMD Ryzen 7 5700x (Arctic Freezer 34)
GPU:MSI RTX 4070 Gaming X Slim 12GB GDDR6X
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16
MB: MSI B450-A PRO
Zdroj: Corsair RM850x (2021) 850W
Case:SilentiumPC Regnum RG4
SSD: Kingston A2000 500GB
HDD: Seagate Barracuda 1TB, Seagate Ironwolf 2TB
VR: Oculus Rift S


Proč nepoužívat WiFi na hry

sim20
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 652
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod sim20 » 18 dub 2020 17:00

Tady tazatel prostě koupil poškozenou kartu, takže normálně reklamace. Stávat by se to nemělo, ale nepochybuji, že se to může stát i u konkurence.

Měl jsem R9 290x, Vegu 64 a teď 5700 XT. Problémy s drivery co si pamatuji:
5700 XT:
- Po updatu 19.12.2 černá obrazovka v Chromu a nefungovalo pár VR her - vše už opravené (ale mohli si to odpustit, 19.12.2 a pár pozdějších verzí prostě byly rozbité).
- Dirt Rally 2.0 ve VR při změně nastavení kvality ve hře mi zatím 2x spadnul grafický ovladač.

Vega 64:
- Při spuštění SteamVR občas zamrzl počítač. Opravila to aktualizace SteamVR, takže to možná ani nebyl problém AMD.

Rozhodně není normální, aby na AMD grafikách pravidelně padaly hry, nebo aby způsobovaly BSOD. Karty co to dělají jsou vadné a na reklamaci.

Aktuálně s 5700 XT nemám žádný zásadní problém a nevidím důvod kartu nedoporučit. Jediné problémy jsou to Dirt Rally a Sapphire by si mělo opravit zbytečně agresivní regulaci ventilátoru u 5700 XT Nitro+.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod Michael850 » 18 dub 2020 17:39

To víš, problémy s AMD drivery pro Radeon budou mít především zas jen majitelé Nvidie, přitom těm by to mělo být úplně jedno, když pro své Geforce by měli vyhledávat poněkud jiné... Fakt nechápu jaký má smysl tady toto furt tak bojkotovat, není nic lepšího na práci? Očividně jsou dost populární a to se Nvidia fans už asi moc nelíbí, tak mají potřebu do toho furt kopat a přitom funkčnost nemají za poslední dobu nijak ověřenou, předpokládám, že kdyby zjistili, že ve většině případů už žádné problémy nejsou, a tak takový negativní postoj už dávno není na místě, tak by je to asi moc nepotěšilo...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod Azmir » 18 dub 2020 18:36

V AMD by měli založit pozici internetový komediant/obhájce a tebe tam okamžitě přijmout. Se tu řechtám smíchy z toho, cos tu za dnešek stihl zplodit, díky :D Zkus si to přečíst třeba za nějaký čas, to je maras :D
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod peta501 » 18 dub 2020 18:40

Ale to prece nemusi bejt zadnej fanboy...
To jsou proste fakta, mel jsem od AMD spoustu veci a jak rikam po 63x diky bohu za ne.
Ale fakta jsou takovy, ze optimalizace bohuzel neni idealni a jak tu reklo i nekolik vlastniku 5700 predemnou neni proste normalni aby ti karta hazela BSOD nebo blacksreeny nebo hry na plochu ve velky mire.
Mel jsem osobne v ruce hafo nvidia karet od x1650 po Vegu 56. Nektery lepsi nektery horsi, jako zakaznikovi je mi uplne jedno jestli to ma zeleny modry cerveny logo. Beru to co mi prijde adekvatni, jestli ma lepsi grafiky nvidie vemu NV jestli AMD vemu AMD. Jestlize mi platforma nedrzi stabilne je to velkej problem. Problemy jsme rozepisovali uz Xkrat.
U cpu mam zkusenosti v podstate od Athlon X2 po Ryzeny treti generace. Ale v zivote jsem nezazil zas takovou miru nestability jako u prvni a treti generace.
Napr. pri spatny stabilite B450 Tomahawk + R5 3600 mi bylo receno ze za to muze muj zdroj, moje GPU (obe ty veci fungujou do dneska btw) at to vsechno vymenim. Kazda verze biosu zpusobovala jinej pad, mezitim co na 20 dalsich sestavach to funguje normalne. Topic kterej resi to samy na MSI foru ma do dneska pres stovky prispevku od uzivatelu ktery resi to samy. Kdyz si nekdo kvuli tomu vymeni PSU nebo GPU k cemu mu je ze usetril tisicovku, kdyz nekde utratil dalsi penize za dalsi komponent kterej treba poemuze?
5700XT - v poslednich dvou mesicich je tu pomerne dost prispevku resici problemy s ovladaci, kdy nekomu pomuze predchozi ovladac nekomu dva mesice starej.

To proste neni normalni situace a kazdej racionalni clovek nemuze rict ze to skvela karta, protoze jak tu bylo receno je opravdu takovej uspech resit problemy tri dny abych potom slavil ze mi PC dva dny nespadlo?

Jasne, pokud si tohle chce nekdo ladit a experimentovat, proc ne... ale co ty uzivatele co si to napr. na doporuceni zde z fora koupi a pak resi 14 dni v kuse problem za problemem?
Ryzeny, i RXka jsou fajn veci, ale doladit stabilitu je proste zakladni vec.
To ze mam v pc intel a nvidii ze me dela fanboy obou zminenych? Intel zere travu a topi jak o zivot, nvidie nejsou az na DLSS a RTX nejak vyhodnejsi (btw > a ze oboje je uzitecnejsi nez HBM pameti na hrani). Je mi vazne uplne fuk, jestli to ma cervenou zelenou nebo modrou nalepku, jde mi o to co funguje tak jak ma. (10 let jsem mel ve svym hlavnim PC AMD cpu i gpu)

Pokud je neco vyhodnejsi koupim to, ale chce to asi videt obe strany mince... ne bezhlave tvrdit ze AMD je nejlepsi, a ze vsechno co chces si vyladis... zejmena kdyz na kazdej problem funguje z nejakyho duvodu jiny reseni.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod Azmir » 18 dub 2020 18:45

peta501 píše: Je mi vazne uplne fuk, jestli to ma cervenou zelenou nebo modrou nalepku, jde mi o to co funguje tak jak ma. (10 let jsem mel ve svym hlavnim PC AMD cpu i gpu)

Pokud je neco vyhodnejsi koupim to, ale chce to asi videt obe strany mince... ne bezhlave tvrdit ze AMD je nejlepsi, a ze vsechno co chces si vyladis... zejmena kdyz na kazdej problem funguje z nejakyho duvodu jiny reseni.


Tesat do kamene, michal je bohužel silně zaslepený fanboy a i kdyby mu ta grafika hořela pod rukama, řekne, že to je v pohodě.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT

Příspěvekod Michael850 » 18 dub 2020 19:30

Já mám od AMD celou sestavu a se stabilitou fakt žádné problémy nemám a fakt jsem ani nemusel nic tzv "ladit", i když se to považuje údajně za nutnost, na těch Geforce se to dá určitě nějak jednoduše ověřit, pro mě ovšem neznámým způsobem. Ano, měl jsem, ale už nemám, stačilo si počkat jen na novější drivery ke grafice a s BIOSem u desky jsem už neměl problém vůbec, prostě jsem tam průbnul ten aktuální a to je vše, vůbec nemám potřebu čekat na nějaký fix něčeho a čekat na update, vše funguje jak má řekl bych, takže tady mi ty problémy asi jaksi unikají, asi nějaké nadpřirozeno. Jako ale, že se sem tam něco najde se přece dá očekávat, když Ryzen už má každý druhý. No a do třetice aby to nemohl zpochybnit, že jsem se nějak neupsal - ne nemám a mám to už ověřené a už minimálně měsíc opravdu nic nespadlo nebo cokoliv jiného, max co jsem zmínil to občasné blikání, ale to už považuji za to nejmenší zlo.
Samozřejmě nepopírám, že někdo nemůže mít problém, ale někoho prostě najdeš vždycky, z toho netřeba dělat tragédii a to neplatí jen u AMD, ale u kohokoliv jiného, existují "kupodivu" i případy, kde žádné AMD není a přesto problémy jsou, navíc jak si můžeš být jistý, že to způsobuje driver ke grafice, to teda opravdu netuším, zrovna ten BSOD mi do toho moc nesedí a chyba bude nejspíš někde jinde, ne v tom, že má AMD...
Prostě máš novou architekturu, která už rozkopává ty základy GCN, tak zprvu může dělat problémy, to je bohužel "normální" a myslet si, že Nvidii se to nikdy nestalo je omyl, měly minule taky dost vážné problémy tady s tímto, zeptej se třeba Martaba, tuším, že tu kdysi o tom psal, jak si s nimi užil, neustále nějaké pády a nebudeš tomu věřit, ale v tu dobu se zase protlačovalo díky lepším driverům zase AMD, teď to je zas naopak a za chvilu se karta obrátí třeba znova, nechci to nikomu přát, aby se stalo, ale stačí aby Ampér už nevycházel z Maxwellu a může být problém raz dva, protože se ten driver bude muset psát pro ně zas trochu jinak a mezitím už AMD bude mít na RDNA vše dávno opravené. Navíc problémy jsou taky furt i u nich, značí to jejich forum, kde lidi sypou neustále jeden bug za druhým, takže to není zas tak růžové, jak se tady pořád líčí.
Azmir: Už raději bez komentáře....
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilita RX5600XT  Vyřešeno

Příspěvekod Martab » 18 dub 2020 21:02

Já myslím že by toho stačilo, téma zamykám, pokud bude problém pokračovat, stačí ať mi Zendass napíše SZ a téma zase odemknu, ale poslední strany už nejsou o řešení problému ale žabomyších válkách...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů