Selhávání systému, samovolné vypínání

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dryany
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Selhávání systému, samovolné vypínání

Příspěvekod Dryany » 17 kvě 2020 14:54

Dobrý den, minulý týden jsem dostala starší počítač od Aceru. Počítač jel v pořádku, vyfoukala jsem ho a dala do továrního nastavení. Po pár minutách hraní se samovolně vypnul. Než stačil znovu naběhnout, vypl se znovu. Kouknula jsem do prohlížeče událostí a tam stálo, že jde o náhlou ztrátu napájení či mohl selhat systém. Zkoušela jsem jinou prodlužku, samotnou zásuvku a nakonec vyměnila i zdroj a baterku. Byla jsem i u kontroly pc u "ajťáka", ale odcházela jsem jen s přeinstalovaným windowsem a jistotou, že počítač je v pořádku. Ale pokaždé co hraju, nebo mám zapnuté něco navíc než jen webový prohlížeč, samovolně se vypíná se stejným důvodem. Máte někdo tip, čím by to mohlo být? Děkuji za odpovědi. :)

Reklama
Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1882
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Selhávání systému, samovolné vypínání

Příspěvekod Grander » 17 kvě 2020 14:58

Napadá mě porucha chlazení některého komponentu (processoru či grafické karty). Takže bych zkontroloval, zda se všechny větráčky točí, a taky bych zkontroloval teploty komponentů přes program CPUID HWMonitor.

A vypne se přes modrou obrazovku, nebo najednou úplně? Ještě můžeš založit téma podle tohoto návodu v BSOD (pád s modrou obrazovkou) sekci:
viewtopic.php?f=118&t=129195

Dryany
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Selhávání systému, samovolné vypínání

Příspěvekod Dryany » 17 kvě 2020 15:21

Grander píše:Napadá mě porucha chlazení některého komponentu (processoru či grafické karty). Takže bych zkontroloval, zda se všechny větráčky točí, a taky bych zkontroloval teploty komponentů přes program CPUID HWMonitor.

A vypne se přes modrou obrazovku, nebo najednou úplně? Ještě můžeš založit téma podle tohoto návodu v BSOD (pád s modrou obrazovkou) sekci:
viewtopic.php?f=118&t=129195


Úplně náhle a pokáždé jde o to samé. Kolikrát než naběhne znovu, zase se vypne, a třeba takhle 2-3x


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů