Vrzání HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jakub200415111
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vrzání HDD

Příspěvekod Jakub200415111 » 17 črc 2020 15:14

Dobrý den, mám počítač :

RTX 2070 Super 8gb
I5.9gen Coffe Lake
16GB Ram
1T SSD 1T HDD
B360 GAMING PLUS

A dneska jsem si ze srandy nainstaloval Sims 3 a dal jsem si ho stáhnou na HDD, protože jsem si řekl, že hru, která má 8gb si nebudu stahovat na SSD, tam mám hry které mají 50gb+... No a když jsem si The Sims 3 zapnul tak mi začalo "vrzat" hdd.. Říkám, kurňa, co to je.. No a potom jsem si uvědomil, že jsem to nainstaloval na HDD tak, že asi vrže HDD.. Potom jsem si zkusil nainstalovat jinou hru, která má cca 5gb na HDD a tu jsem zapl a HDD "nevrzalo".. Myslíte, že to je třeba tím, že ta hra je náročnější ? či, že to je třeba stáří hry ? stahoval jsem to přes Origin, krabicovku jsem zahodil, protože nemám v pc místo na dvd/cd.


Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vrzání HDD

Příspěvekod Grander » 17 črc 2020 15:21

Mozna je to tim, ze mas data na HDD silne fragmentovana, tak by treba pomohla defragmentace (to si ale Windows delaji jednou za cas automaticky, pokud se nepletu).

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vrzání HDD

Příspěvekod Skeleton » 17 črc 2020 15:30

To je jedna možnost, že ta instalace soubory rozesela různě po plotně disku a čtecí hlava musí více seekovat. Takže udělej buď ve windows defragmentaci disku (SSD disk nedefragmentuj!!!) nebo si stáhni třeba defragler. Mělo by to tvůj problém vyřešit do doby, než něco z disku velkého odstraníš. Existují programy jako třeba O&O defrag, který má režim, že k sobě patřící data přesune k sobě, takže disk skoro neseekuje.
► Zobrazit spoiler

Jakub200415111
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vrzání HDD

Příspěvekod Jakub200415111 » 17 črc 2020 16:06

Děkuji vám moc za rady ;) !
Jdu to vyzkoušet.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 21 hostů