PC nejde spustit po režimu spánku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Barbucha54
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nejde spustit po režimu spánku

Příspěvekod Barbucha54 » 21 říj 2020 16:38

Zdravím, mám problém. Již podruhé se mi stalo, že po režimu spánku nejde PC / op W10 / vůbec spustit, natož probudit. Nepomáhá odpojení od sítě ani nic jiného. Prostě během režimu spánku přestane blikat zelená ledka a PC umře. Pomohla jem výměna madrbordu za stejný typ. PC pak jelo bez problémů asi 4měsíce než udělalo to samé. Chvilku jelo v režimu spánku - blikala lelená ledka, pak zhasla a už se PCčko nepodařilo nahodit. Máte někdo radu čím by to mohlo být? Že by konstrukční vada v madrbordu, kurvítko, nebo něco jiného? Oba bordy byly koupené od jednoho obchodníka. Bohužel ten první bord běžel déle než byla záruka. Druhému se to nepovedlo, zkolaboval po 4 měsícch. Dal jsem ho nareklamaci a čekám co mi řeknou. Nicméně by mě zajímal názor někoho jiného kdo se v tom vyzná. Díky za onfo. :mad:

Reklama
Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1356
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nejde spustit po režimu spánku

Příspěvekod rhsCZ » 21 říj 2020 18:00

Mohl by to třeba způsobovat nekvalitní zdroj.

Odesláno z mého ASUS_X01AD pomocí Tapatalk


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Barbucha54
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde spustit po režimu spánku

Příspěvekod Barbucha54 » 21 říj 2020 19:02

rhsCZ píše:Mohl by to třeba způsobovat nekvalitní zdroj.


Moc mi nenapadá co by to mohlo ve zdroji dělat tak, aby přestala bikat ta ledka, která indikuje že je v režimu spánku. Krom toho zdroj se v pohodě nastartuje, když mu externě / bez bordu /uzemníš PS_ON. Bohužel s borden se ani nenastartuje.

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1356
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nejde spustit po režimu spánku

Příspěvekod rhsCZ » 21 říj 2020 22:19

Problém s nekvalitními zdroji může být, že se výstupní napětí dostane moc nízko nebo moc vysoko což může mít za následek, že něco odejde.

Odesláno z mého ASUS_X01AD pomocí Tapatalk


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Barbucha54
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde spustit po režimu spánku

Příspěvekod Barbucha54 » 21 říj 2020 22:56

rhsCZ píše:Problém s nekvalitními zdroji může být, že se výstupní napětí dostane moc nízko nebo moc vysoko což může mít za následek, že něco odejde.

To by asi bylo možné, ale proč se to nedělá při tvrdém startu, ale jen v režimu spánku, kdy je vlastně všecho vypnuté, tedy kromě SBčka?

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde spustit po režimu spánku

Příspěvekod Karrex » 22 říj 2020 09:13

2x ve stejném PC? Tak to asi fakt nebude jen tak. Mě ještě deska neumřela ani jedna.
Co takhle napsat, co tam všechno máš?

Pokud se jedná o zapnutí/vypnutí a "umírají" při tom komponenty, tak bych hledal prvně problém u zdroje.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Barbucha54
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde spustit po režimu spánku

Příspěvekod Barbucha54 » 22 říj 2020 16:52

Karrex píše:2x ve stejném PC? Tak to asi fakt nebude jen tak.... Pokud se jedná o zapnutí/vypnutí a "umírají" při tom komponenty, tak bych hledal prvně problém u zdroje.

Pokud umře při on/off tak je to vceku jasné, ale umrtí při spánku je docela divné. Tak jsem novou poslal na reklamaci a uvidím co řeknou. Divné je to o to víc, že jsem se dneska v noci kouknul na ten starý bord a viděl jsem, že zespodu je taková nějaká nálepka, která se nemá odlepovat. A byla odlepená sama od sebe. Tak jsem jí přimáčkl a bord se rozběhl. Když se odlepila, tak umřel. Nakonec to spravila prokladová kaptonová izolační páska na trafa, kterou jsem nalepil místo té původní, protože ta nedržela. Sice nevím proč, ale od té doby bord jede bez problémů. Pravdou je, že jsem ho radši už do spánku neposlal. Jo, je spousta věcí mezi nebem a klávesnicí co nelze vysvětlit, ale tohle?????? To si ze mě trpaslíci dělají prdel. Ale hlavní je, že to jede. :evil: :roll: :idea:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pocitac se nekdy nechce probudit z rezimu spanku
    od Koberec » 31 led 2024 23:14 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    630
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 07:26
  • v nouzovém režimu se sítí nejde internet
    od DeNNI85 » 08 pro 2023 11:14 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1710
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:55
  • Chyba - nelze spustit Příloha(y)
    od Jonáš Brožek » 04 říj 2023 08:32 » v Kancelářské balíky
    1
    2942
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 09:25
  • AMD Adrenaline Edition - nelze spustit
    od janekdeeste » 26 zář 2023 07:42 » v Vše ostatní (sw)
    0
    2166
    od janekdeeste Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 07:42
  • Nelze spustit windows defender Příloha(y)
    od PARKR » 19 pro 2023 17:29 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    1738
    od PARKR Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 09:18

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Tazator a 14 hostů