Baterie notebooku nabíjí/nenabíjí

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bogfran
nováček
Pohlaví: Muž

Baterie notebooku nabíjí/nenabíjí

Příspěvekod bogfran » 25 říj 2020 17:21

Zdravim vespolek, mám takový problém se svým stařičkým notebookem. Jedná se o Acer E1-571G. Notebook je ve skvělé formě, a na svůj věk cca 7 let šlape skvěle, procestoval se mnou půl evropy, a tak se mi ho nechce ještě zbavovat. Problém je asi s baterií? Baterie je původní, nabíječka taky.

Problém je v tom, že po úplném nabití baterie, a ponechání počítače zapojeného v el. síti, začne kolečko nabíjim/nenabíim. Při plném nabití se jakoby odpojí od napájení a jede na baterii, po poklesu úrovně nabití se znovu připojí, začne nabíjet, a takhle pořád dokola. Jinak je baterie kupodivu pořád v dobré kondici, docela jí využívám, a i po těch letech dokáže počitač napájet skoro 4 hodiny, což mi bohatě stačí. Začala to dělat cca před půl rokem, na nějakou dobu jsem teda baterii vyndal, a jel jenom přes nabíječku. Před cca měsícem jsem baterii potřeboval, tak jsem jí do notebooku vrátil, a voalá, baterie fungovala jako dřív, při plném nabití prostě fungovalo napájení ze sítě, bez odpojování. Nicméně dnes to opět začalo z ničeho nic blbnout. Baterie nabitá do plna, odpojil jsem, pak jsem cca hodinu a půl jel na baterku, při šedesáti procentech jsem to dal na nabíječku, zavřel notebook a šel pryč. Teď večer jsem ho otevřel a po chvíli to začlo. Systém mam win. 10, legální licenci. Ten je cca 14 dní nově nainstalovaný, prováděl jsem upgrade na SSD-HDD, starý HDD mam rozdělený na dva oddíly, původní systémový jsem naformátoval a disk pak připojil přes redukční rámeček místo CD_ROM. Takže systém by to dělat neměl. Zároveň jsem měl notebook rozebraný, tak jsem vyčistil chlazení. čistil jsem ho na desce, nesundaval jsem, takže ani nově nepastoval. Co by to teda mohlo dělat? Nabíječka je jinak řekl bych v pohodě, nemam problém že by byl někde nějaký spatný kontakt nebo tak něco. Za všechny rady předem díky.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kdy odchazí baterie v notebooku?
    od p3v4x » 17 led 2021 15:50 » v Problémy s hardwarem
    9
    460
    od Coxx-cz
    17 led 2021 18:08
  • špatná baterie na notebooku
    od abecedon » 28 zář 2020 18:43 » v Problémy s hardwarem
    2
    396
    od abecedon
    28 zář 2020 19:29
  • Nová baterie do notebooku
    od Johnsix95 » 27 pro 2020 13:36 » v Vše ostatní (hw)
    2
    341
    od Johnsix95
    01 led 2021 18:42
  • Baterie do notebooku Asus B53E-SO137V
    od kuk22 » 20 dub 2021 22:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    151
    od kuk22
    20 dub 2021 22:30
  • Nabíječka špatně nabíjí
    od Naruomi » 03 črc 2021 14:14 » v Problémy s hardwarem