Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mates94
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod Mates94 » 11 lis 2020 17:24

Ahoj,

před pár dny jsem začal mít problémy s PC. Při zapnutí mi naběhl pouze do UEFI.. Zkontroloval jsem pořadí bootování a to bylo v pořádku. Tak mě napadlo opravit MBR. Nemám CD od Woken (W10), takže stáhnutí obrazu ze stránek MS a vytvoření flashky.. Při prvním "zasunutí" flashky a startu příkazového řádku mi příkazy /fixboot a /fixmbr nefungovaly (dělal jsem to přesně podle návodu z netu..). Při dalším startu opět UEFI. Nechal jsem to být, protože jsem na to neměl čas a náladu (na práci používám stejně převážně NTB). Po asi třech dnech jsem se k tomu vrátil a hle.. PC najednou naskočil, jakoby se nic nedělo.. Moje radost byla předčasná.. Druhý den ten samý problém. Tentokrát už ani nefunguje bootování z flashky (pořadí bootování stejné). V tu chvíli jsem si všiml, že UEFI vůbec nedetekuje HDD. Zkusil jsem ho tedy přepojit na jinou větev a do jiného SATA portu na MB. Bez výsledku (i když občas ho to detekuje, ale stejně při bootu vyskočí černé okno s různýma chybovýma hláškama ohledně bootu a různé kódy, které stejně dle netu odkazují na opravu MBR) . Při zapnutí PC se HDD roztočí, ale jen trochu (dřív se roztočil víc a hučel). Super takže nový HDD a přijdu o nějaká data..

Dnes jsem koupil HDD Seagate Barracuda 1TB. Zapojím, zapnu PC, připravím flashku na instalaci W10 a.. nic. Opět se spouští UEFI. U tohoto HDD jsem si všiml z poslechu, že se roztočí a za 2s se vypne. A znova. Roztočí se a vypne. Takhle pořád dokola. Zkusil jsem to i bez připojeného SATA, abych eliminoval vliv MB.

V tu chvíli mě napadl špatný zdroj. Ventilátory od skříně a od CPU se točí, diody na MB svítí. Rozhodl jsem se odpojit všechny přebytečné komponenty, abych ho tolik nezatěžoval a zkusil co to udělá. Při odpojování grafiky jsem si všiml dvou věcí. 1. že se na ní netočí ventilátory, ale nějak jsem to neřešil (grafika je studená a navíc svítí). 2. já vůl při opětovném zapojování PC dal monitor do DVI na MB. Přepojil jsem ho tedy na grafiku a zapl PC. Vůbec žádná reakce, monitor zůstal vypnutý ale PC běžel (zřejmě zase jen do UEFI). Přepojil jsem to a v UEFI vidím, že MB nevidí grafiku v PCIe.. Snad tedy ne vadná MB. Zkontroloval jsem jí pohledem a nikde jsem neviděl žádný špatný kontík ani spoj..

Odpojil jsem tedy grafiku a nechal pouze jednu RAM 4GB a zapojené HDD (to původní) a start PC pořád stejný..

Zajímá mě tedy váš názor, případně ještě nějaké rady, zdali to může být špatným zdrojem nebo špatnou MB. Bohužel nemám možnost vyzkoušet jiný a koupě nového není zrovna levná záležitost, proto nejprve píši sem.

Omlouvám se za sloh a děkuji za rady :D

Edit.

Moje sestava:
MB: MSI Z170A Gaming Pro Carbon
CPU: Intel i5-6600K SkyLake
GPU: MSI Radeon RX 470 8 GB
RAM: 16 GB
HDD: WD Blue 1TB
Zdroj: Eco+ ATX-800WA

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod RIKI22 » 11 lis 2020 17:32

"Odpojil jsem tedy grafiku"
Odpojil si napájanie grafiky alebo si ju aj vybral z dosky ?

Mates94
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod Mates94 » 11 lis 2020 17:37

Napřed jsem odpojil napájení a poté jsem vyndal celou grafiku ven.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod RIKI22 » 11 lis 2020 17:56

Ram si dúfam skúsil aj vymeniť za inú .Zapol si to aj bez zapojeného HDD ?

Mates94
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod Mates94 » 11 lis 2020 18:09

RIKI22 píše:Ram si dúfam skúsil aj vymeniť za inú .Zapol si to aj bez zapojeného HDD ?

Mám 4 RAMky po 4 GB (Kingston, 2400 MHz), bohužel jiné tady nemám, takže nemohu vyzkoušet. Zapnul jsem to i bez připojeného HDD, naskočí klasicky UEFI.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod RIKI22 » 11 lis 2020 18:18

Myslel som z tých štyroch po jednej.Takže sa dostaneš do biosu ?Ak áno , spusť inštaláciu bez pripojeného HDD.

Mates94
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod Mates94 » 11 lis 2020 19:21

RIKI22 píše:Myslel som z tých štyroch po jednej.Takže sa dostaneš do biosu ?Ak áno , spusť inštaláciu bez pripojeného HDD.

Nezkoušel jsem každou zvlášť, ještě vyzkouším. Ano dostanu se do BIOSu/UEFI, vyzkouším instalaci bez HDD.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze rozběhnout PC - vadný zdroj či MB?

Příspěvekod pcmaker » 12 lis 2020 18:35

Mates94 píše:Napřed jsem odpojil napájení a poté jsem vyndal celou grafiku ven.

Ty jsi za provozu (pod napětím/proudem) odpojil a vyjmul grafickou kartu z PC? :-o
p.s. pokud jsi zakoupil nový pevný disk a ten po připojení jen napájecího kabelu sám o sobě cykluje zap./vyp., tak není co řešit. Máš vadný zdroj a modli se, aby sebou nevzal i ten nový disk + kdoví co ještě.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5029
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Nový Zdroj
    od Pedrossos » 15 lis 2023 14:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1027
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 17:38
  • Silnější zdroj?
    od Ondrejjj » 25 čer 2023 17:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    696
    od Ondrejjj Zobrazit poslední příspěvek
    25 čer 2023 18:13
  • Jaký zdroj mám vybrat k gpu?
    od qTomysw_ » 08 kvě 2023 01:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    749
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 11:12
  • Nová Grafika a zdroj
    od MYakub » 13 led 2024 00:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    516
    od MYakub Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 14:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů