Hdd Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Marek1982
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Hdd

Příspěvekod Marek1982 » 24 dub 2021 19:41

Zdravím komunito. :-)Chtěl bych se zeptat zda je pravda že odstraněním oddílu na hdd nebo naformátování se data na hdd nemazaji a pořád tam
ještě existují?Slyšel jsem že definitivně data zmizí jen zápisem nových dat.Chci odstranit oddil na hdd a roztahnout na větší kapacitu tak abych měl jistotu že to ještě pak obnovím ty původní data.(ted momentálně nejsou videt)děkuji

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd

Příspěvekod petr22 » 24 dub 2021 19:45

Pokud chces obnovovat jakakoliv data, NIKDY nic nezapisuj na disk.

Pokud to udelas tak jak to chces udelat, muzes dostat ledacos, treba jen haldu souboru bez
struktury adresaru.

Pokud ma disk problem:

1. Crystal Disk Info - stav disku
2. soft na obnovu dat - R-Studio nebo Get Data Back

Rozhodne neformatovat disk ani na nem nedelat zmeny, pokud chces data obnovovat.

To, ze nesou videt data, muze byt klidne tim ze nemas opravneni na NTFS souborovem systemu
nebo je to dynamicky disk z jine instalace Windows.

Marek1982
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd

Příspěvekod Marek1982 » 25 dub 2021 07:32

Ne,já nemám v plánu obnovovit data na ten samej disk.Problém je takový:Program na obnovu dat Disk digger mi na disku obnoví data ale když spočítám to co obnovil tak je to přesně 32 gb tedy to co windows "vidí"Domnívám se tedy že program obnovuje jen partion 32gb.Vím že ten hdd byl před tím úplně plný dat(120gb)proto bych chtěl partion 32 odstranit a roztahnout na max.kapacitu a potom znovu spustit obnovu.Jednou jsem si laicky myslel že když hdd zformátuji tak bude vidět 120 gb.Program mi i po formátování data obnovil (32)Kontrolu disku jsem spustil vše je ok.A co se týče toho že nemám oprávnění vidět zbytek disku tak ztoho jsem nějak vedle,nejsem takovy znalec.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd

Příspěvekod petr22 » 25 dub 2021 07:44

S tou partition nic nedelej, program na obnovu dat ji k nicemu nepotrebuje.

Kdyz to udelas, nejspis dostanes oddil kde nebudou uz zadna data videt.

Vyzkousej jeden z tech dvou programu co jsem jmenoval a dej proskenovat cely
obsah disku jako kdybys partitioon vubec nemel, ono to prohleda disk sektor pom sektoru.

Oddil 32 GB - ciste nahodou - nepodarilo se na tom disku vytvorit instalacni medium Windows 10?
32 GB je totiz maximalni velikost, kterou primo Windows dokazi naformatovat na FAT32.

Marek1982
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd

Příspěvekod Marek1982 » 03 kvě 2021 21:48

Get data back jsem ještě nevyzkoušel ale Zkusil jsem R studio a nechal jsem proskenovat celý disk.vedle v tabulce se zobrazily různě barevné sektory a když kliknu na na některé z fialových(ty obsahujou file dokunent) tak se mi zobrazí informace že ten daný sektor obsahuje nějaké soubiry dokonce zobrazí i typ souboru ale nevim jak to obnovit.Je to totiž demo.Nemáte někdo stimto programem zkušenosti? Musim mít koupenou licenci?Děkuji.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd

Příspěvekod gogo1963 » 04 kvě 2021 06:02

možná nic neobnoví ani po zaplacení, jen ukazuje, že něco našel ... abych mohl partition roztáhnout, potřebuješ ne formátovat, ale odstranit ten oddíl, pak ten první půjde zvětšit ... pokud dobře čtu, neříkáš úplně všechno a ta data budou asi kaput ... pokud tam máš něco mega důležité, zaplať třeba tu licenci a zkus, pokud ne, neřeš ...
... předpokládám, že máš další disk, na který chceš data obnovit ... jde udělat i obraz toho disku i s daty ... Petr o tom bude vědět víc ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd  Vyřešeno

Příspěvekod petr22 » 04 kvě 2021 06:47

Vzdyt to tam prece pise ze obnovit data umi jenom plna verze.

Nebo R-Studio Linux, to je komplet zadarmo, ale z Windows oddilu umi
jen jednotlive soubory, nepodporuje NTFS souborovy system.

https://www.r-studio.com/free-linux-recovery/

Co ten Crystal Disk Info - jaky ukazuje stav disku ? Ono pokouset se obnovovat data z disku co je vadny
ho muze dorazit nebo trva i nekolik let.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd

Příspěvekod gogo1963 » 04 kvě 2021 08:04

disku pravděpodobně nic nebude, jen jeho majiteli ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hdd

Příspěvekod petr22 » 04 kvě 2021 14:55

Ted tu obnovuju data z vadneho disku (500 GB HGST, klasika, odchazi jeden za druhym), bezi to dvanacty den
a je to ve 14%, detekovano asi 7000 chyb cteni.

Pokud se ma na neco pouzit sw na obnou dat, doporucuji si byt jisty ze disk nema hw problem.

Situace, kdy data nejsou videt, neni normalni - obvykle ji ma na svedomi bud hw problem, nebo uzivatel
ktery nam nerika vse.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti