Zamrzaní věcí v USB hubu

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Karrex
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Pohlaví: Muž

Zamrzaní věcí v USB hubu

Příspěvekod Karrex » 06 pro 2021 18:16

Ahoj, nikdy jsem to neměl, tak si nevím moc rady. Rodinný příslušník má v kancl PC USB hub od HAMA: https://www.czc.cz/hama-usb-2-0-hub-1-4 ... 85/produkt

Je v tom zapojena myš, menší tiskárna, čtečka a bluetooth adaptér.
Někdy se během dne stane, že jednou nebo 2x vypadne některá z věcí v tom připojená. Nejčastěji asi ta myš, děje se tak normálně při pohybu myší, prostě zastaví na místě a musí se znovu zapojit.
Pozastavování USB je vypnuto.
Win10, deska je MSI B350 PC MATE.

Někdo nápad?
Funguji už jen přes SZ a Skype. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Reklama
RIKI22
Master Level 7.5
Master Level 7.5

Re: Zamrzaní věcí v USB hubu

Příspěvekod RIKI22 » 06 pro 2021 18:45

Tak nech si zapojí myš do USB na doske pod PS/2 port.

ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13
Guru Level 13

Příspěvekod ITCrowd » 06 pro 2021 19:15

A ostatní zařízení nepoužívej :-)
rada opravdu hodná rika...
Je třeba ověřit, zda se tak děje jen na to notebooku, nebo se hub chová stejně i na jiném stroji. A pokud se chová stejně, tak zdokumentovat a vrátit/reklamovat.
A když vypadne ta myš, ostatní zařízení fungují, nebo vypadnou všechna? Myš se pak připojí sama, nebo je nutno vytáhnout a znovu zapojit?
Vypadne myš, když je v hubu sama?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

pcmaker
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod pcmaker » 06 pro 2021 19:38

Nedostatek "šťávy" pro napájení 4 z 5 zařízení. Jak psal Riki22. Zapoj to zezadu přímo do MB. Přední USB jsou naprd. Jsou tam vodiče s průřezem jako vlas a číňan zásadně nepoužívá pro vodiče měď, takže je tam velký úbytek napětí.

Karrex
Master Level 9.5
Master Level 9.5

Příspěvekod Karrex » 06 pro 2021 20:19

Bluetooth adaptér je sice zapojený, ale momentálně se nepoužívá - není připojený, čtečka je ve sleep (nesvítí ani laser), takže většinu času se používá jenom myš a tiskárna je taky ve standby a jen občas vytiskne. Jestli zamrzne všechno jsme nezkoušeli zkontrolovat, až se stane, zkusím.

RIKI22: v ostatních portech jsou věci, které se používají častěji, než tyto, které jsou většinou v nějakém standby režimu, teda kromě té myši.

ITCrowd: HUB je úplně nový, ale u HAMA je možné všechno no. Jestli vypadnou všechny zkusím. Musí se znovu zapojit - i když tedy nikdy nebyl čas čekat jestli se myš zase rozchodí. Na jiném PC budu moct zkusit až o víkendu.
PS: jde o PC.

pcmaker: Je to zapojené dozadu nad PS porty.

Každopádně děkuji za rady, zkusím, co jste mi sem napsali.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5

Příspěvekod faraon » 06 pro 2021 20:22

Zažil jsem kdysi podobný problém, při slabém napájení klesalo napětí a některá připojená zařízení to neudýchala. Nejjednodušší řešení je hub s externím napájením, něco jako tohle: https://www.czc.cz/premiumcord-usb-3-0-superspeed-hub-4-portovy-s-napajenim_3/254049/produkt
"Kdybychom byli mohli využít podmínek kosmického prostoru pro pěstování vakcín za poslední epidemie hongkongské chřipky, bylo by bývalo dost obranných látek pro každého. Takto se jich dostalo jen na nepatrný zlomek lidí." - Dr. Mathias P. Siebel, NASA, 1972

RIKI22
Master Level 7.5
Master Level 7.5

Příspěvekod RIKI22 » 06 pro 2021 20:27

Ja len preto, že USB konektory pod PS/2 sú väčšinou určené pre klávesnicu a myš.Veľakrát to nájdeš aj v manuále od dosky. Tak by ju zapojil tam ,kam patrí ,či bude problém.Nie spoločne na pasívny USB2 hub.

liborek
Level 5.5
Level 5.5

Příspěvekod liborek » 06 pro 2021 20:30

Jak psal faraon. Když jsem měl HUB jen s USB napájením, tak mi blblo, ale nyní mám dva s externím a klid. Navíc je tam bývá i port na nabíjení.
Naposledy upravil(a) liborek dne 06 pro 2021 20:32, celkem upraveno 1 x.
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

pcmaker
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod pcmaker » 06 pro 2021 20:31

Zkus přehodit HUB z USB2.0 na USB3.1 konektor, jestli dojde k nějaké změně. Je to ten modrý vedle LAN.

ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13
Guru Level 13

Příspěvekod ITCrowd » 06 pro 2021 20:33

USB klávesnice a myš musí fungovat v libovolném USB.
Přepojení myši do jiného portu na PC sice vyřeší problém s vypadávající myší, ale nic neřekne o chybujícím hubu.
Nejčastěji vypadává myš - ale to pravděpodobně proto, že je používána nejčastěji.
Pokud by problémem byl malý dodaný výkon USB, pak by při restartu napájení portu
- vypadly i ostatní zařízení
- myš by se poté znovu připojila sama
A proto je třeba odpovědět na to, co jsem psal.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5

Příspěvekod faraon » 06 pro 2021 20:48

Ještě doplnění, tenkrát mi dělala problém jedna konkrétní myš - prostě moc žrala a pro klávesnici už potom nezbylo dost proudu.
"Kdybychom byli mohli využít podmínek kosmického prostoru pro pěstování vakcín za poslední epidemie hongkongské chřipky, bylo by bývalo dost obranných látek pro každého. Takto se jich dostalo jen na nepatrný zlomek lidí." - Dr. Mathias P. Siebel, NASA, 1972

Karrex
Master Level 9.5
Master Level 9.5

Příspěvekod Karrex » 07 pro 2021 09:26

No vidíte, jak jsem zvyklý na takové myši, tak mi ani nedošlo, že ta jeho taky svítí a bude to nejspíš i zbytečná zátěž pro hub. Prohodil jsem to s obyč klávesnicí, tak uvidíme.
Bohužel hub nedosáhne až k USB3.

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • GT 710 jako zobrazovadlo win 10 dalsich zakladnich veci?
    od Ondras66 » 14 dub 2021 06:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    46
    1714
    od Ondras66
    28 dub 2021 20:13
  • zamrzání PC
    od khoumales » 13 lis 2021 21:32 » v Problémy s hardwarem
    6
    218
    od khoumales
    13 lis 2021 23:05
  • Zamrzání PC
    od Anlyx » 03 dub 2021 17:02 » v Problémy s hardwarem
    3
    395
    od ITCrowd
    05 dub 2021 12:42
  • Zamrzání pc
    od davsa » 05 črc 2021 11:59 » v Problémy s hardwarem
    1
    247
    od ITCrowd
    05 črc 2021 22:19
  • Zamrzani a restartovani PC
    od bzuk » 15 čer 2021 19:12 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    449
    od petr22
    16 čer 2021 06:55

Zpět na “Problémy s hardwarem”