Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 26 úno 2022 16:50

Absolutně nevím, co se stalo. Snažil jsem se do PC znovu reinstalovat můj externí hadr (WD Elements SE), protože najednou prostě přestal fungovat. Udělal jsem to přesně podle návodu, restartoval PC a najednou ne jen, že stále nefungoval, ale jen tak mi s ním zmizel i E, na kterém jsem měl téměř veškerý svůj obsah PC. Co teď? Děkuji za veškerou pomoc.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod petr22 » 26 úno 2022 17:07

Proc mas veskery obsah PC na externim disku, jeste navic na takovem, ze ktereho v pripade
zavady je temer nemozne data dostat? Ten disk data sifruje a navic ma USB rozhrani nejspis
vestavene primo do disku, coz oboje prakticky znemoznuje zachranu dat.

1. je disk videt ve spravci zarizeni a spravci disku? Pokud ano, screenshot ze spravce disku.
2. pokud je disk videt, co ukazuje Crystal Disk Info jako stav disku?

Na jinem PC disk funguje?

Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 26 úno 2022 17:17

petr22 píše:Proc mas veskery obsah PC na externim disku, jeste navic na takovem, ze ktereho v pripade
zavady je temer nemozne data dostat? Ten disk data sifruje a navic ma USB rozhrani nejspis
vestavene primo do disku, coz oboje prakticky znemoznuje zachranu dat.

1. je disk videt ve spravci zarizeni a spravci disku? Pokud ano, screenshot ze spravce disku.
2. pokud je disk videt, co ukazuje Crystal Disk Info jako stav disku?

Na jinem PC disk funguje?


Veškerý obsah byl na tom vnitřním E, který jen tak zmizel po restartu. Kvůli tomu hlavně teď panikařím, externí ať zatím vezme čert. https://imgur.com/a/MeWsFir Crystal Disk Info: https://imgur.com/a/0IaTSJ1 a https://imgur.com/a/ECQS10w vůbec tomu nerozumím, díky za pomoc.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod petr22 » 26 úno 2022 17:43

Aby bylo uplne jasno - kolik disku nefunguje? Dva?

Ve spravci disku, ten 2 TB disk jak je napsano neprirazeno - jde pres prave tlacitko priradit pismeno disku?

Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 26 úno 2022 17:49

petr22 píše:Aby bylo uplne jasno - kolik disku nefunguje? Dva?

Ve spravci disku, ten 2 TB disk jak je napsano neprirazeno - jde pres prave tlacitko priradit pismeno disku?


Na ten externí zatím úplně zapomeňme. Ve svém PC jsem vždy měl jen dva vnitřní, samozřejmě C, které funguje v pořádku a E, se kterým se právě stalo tohle (to je ten 2TB). Bohužel nejde přiřadit, ukáže to jen tohle: https://imgur.com/a/Tp1aNoC i když kliknu na název - https://imgur.com/a/RMYMEFZ

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod RIKI22 » 26 úno 2022 18:36

Nenaformátovanému disku písmeno nepriradíš.Zmizla o tom informácia.Skúsiť nejaký program na obnovu partície.

Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 26 úno 2022 18:49

RIKI22 píše:Nenaformátovanému disku písmeno nepriradíš.Zmizla o tom informácia.Skúsiť nejaký program na obnovu partície.


Co přesně je "obnova partície"? Nějaké konkrétní doporučení? Vůbec tomuto nerozumím.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod ITCrowd » 26 úno 2022 19:08

partície je slovenský výraz pro partition - zeptej se gůgla.
Osobně v těchto případech používám GetDataBack, který je ovšem placený. Free nástroj můžeš zkusit testdisk.
A dodržuj pravidla fóra a vkládej obrázky sem jako přílohu. Sám bys taky neklikal na bůhvíjaký odkaz, pod kterým může být bůhvíco.
Jak postupovat - budeš potřebovat nový disk o kapacitě minimálně disku E. Data se musí obnovit na jiný disk. Můžeš si GDB vyzkoušet - pro ntfs je třeba zde: https://www.instaluj.cz/getdataback-pro-ntfs , ukáže ti, co obnovit lze, ale neobnoví, dokud nezaplatíš.
A hlavně - snaž se minimalizovat počet pokusů o obnovení dat, čím víc zkoušíš, tím víc riskuješ, že se něco pokazí nenávratně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 26 úno 2022 19:20

ITCrowd píše:partície je slovenský výraz pro partition - zeptej se gůgla.
Osobně v těchto případech používám GetDataBack, který je ovšem placený. Free nástroj můžeš zkusit testdisk.
A dodržuj pravidla fóra a vkládej obrázky sem jako přílohu. Sám bys taky neklikal na bůhvíjaký odkaz, pod kterým může být bůhvíco.


Stáhnul jsem program EaseUS. Dal jsem Lost Partition a teď to dělá jakýsi advanced scanning. Zdá se, že to potrvá hodně dlouho. Pomůže mi to, myslíte? Je tohle vše, co stačí udělat, nebo je pak ještě nějaký další postup? Děkuji.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod ITCrowd » 26 úno 2022 19:27

Napsal jsem, co máš udělat, a zrovna tak, že se máš vyvarovat pokusů. Očividně zbytečně.
Může se stát to, že se obnoví partition, ovšem bez dat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 26 úno 2022 19:39

ITCrowd píše:Napsal jsem, co máš udělat, a zrovna tak, že se máš vyvarovat pokusů. Očividně zbytečně.
Může se stát to, že se obnoví partition, ovšem bez dat.


Tak pardon, za prvé jste Vaši odpověď zeditoval, o čemž jsem nevěděl a za druhé těmto věcem a pojmům vůbec nerozumím. Nevím ani, co v tomto kontextu znamená partition nebo NTFS. Rozumím tedy správně, že si musím koupit nový 2TB harddisk, zapojit ho do PC, a poté použít testdisk (tentokrát už jsem našel ten správný soubor)? To je veškerý postup?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod ITCrowd » 27 úno 2022 08:18

NTFS - je souborový systém. Existují pro windows FAT32, exFAT a NTFS. U tvého disku je předpoklad NTFS, FAT32 se na HDD už nepoužívá. https://cs.wikipedia.org/wiki/Souborov% ... yst%C3%A9m
Partition - diskový oddíl. Každý fyzický disk lze rozdělit na několik logiských disků, každy z nich je pak diskovým oddílem (partition). https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskov%C3%BD_odd%C3%ADl
Jestliže disk informace o rozdělení ztratí (tvůj případ), pak systém nemůže přistupovat k souborům. To ale neznamená, že tyto soubory na disku nejsou, pomocí speciálních nástrojů je lze obnovit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů