Toshiba t3600ct nenabíjí, bliká kontrolka nabíjení oranžově

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vita007_cz
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Toshiba t3600ct nenabíjí, bliká kontrolka nabíjení oranžově

Příspěvekod vita007_cz » 27 úno 2022 21:32

Dobrý den,
Právě jsem po uklízení v bytě našel starý noťas (1994 odhaduji) Toshiba t3600ct. Mám k němu dokovaci stanici, zdroj, diskety, cd a floppy mechaniku atd. Tak jsem ho po těch letech zkusil znova zapojit do nabíjení, a nechal jsem ho tak 10 minut aby se probral. Pak jsem zkusil stisknout tlačítko zapnutí a disk se roztočil, rozsvítila se kontrolka ON a ikonka s velkým A. Po ani ne 2 vteřinách notebook vypne, jakobych ho vytáhl ze zdi, a začne oranžově blikat kontrolka připojení zdroje (viz příloha)
IMG_20220227_213134.jpg
. Když ho tedka připojím do nabíječky, kontrolka připojení do zásuvky svítí zelené, i ikonka baterie svítí, takže noťas nabíjí. Po 5-10 sekundách přestane nabíjet, kontrolka zhasne, a začne blikat oranžově. No tipuju to na zdroj, ale nechci kupovat něco, co by nakonec nebyl ten problém. Zdroj jsem změřil a dává +- 15V, takže normální, ale nemeril jsem ho při zátěži. Kdybyste někdo popř. věděl, byl bych moc rád za jakoukoli radu nebo odpověď.
Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Toshiba t3600ct nenabíjí, bliká kontrolka nabíjení oranžově

Příspěvekod ITCrowd » 28 úno 2022 07:56

Vítej na PC-HELP!
Je to starý ntb, takže by u něj mohla být možnost vyjmout baterii a jet jen na zdroj bez baterie. Takže pokud ano, zkus. Jinak to samozřejmě může být jak zdroj, tak baterie.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Toshiba t3600ct nenabíjí, bliká kontrolka nabíjení oranžově

Příspěvekod kecalek » 28 úno 2022 10:35

Ako ITCrowd spomínal - vyskúšať, či ten NB pracuje LEN na adaptér. Ak áno - tak je v baterka KO! To, že po zapojení zasvieti zeleno - napájací blok sa pripojí na baterku sa snaží dobíjať, ale baterka (KO) už prestane reagovať (resp. jej elektronika). V tom prípade stačí zohnať novú baterku a malo by to fungovať. Ak však ani pri čistom napájané len zo siete (bez baterky) sa NB nerozbehne - tak buď je už poškodený napájací blok, alebo adaptér (nevieme, aký, aký výkon má vo W) nie je schopný napájať.
Vo väčšine - pokiaľ sa dlho nepoužíval NB a baterka je v "klinickej" smrti - necháva sa len vypnutý NB pripojený na sieť aspoň 1 hod. aby baterka dosiahla tú minimálnu kapacitu, aby fungovala. Inak sa adaptér snaží natlačiť všetko čo má do baterky (a často potom už nemá dostatočnú kapacitu, aby dobíjal a zároveň aj dodával NB energiu na prevádzku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkční PC - kontrolka DRAM
    od xxlioilxx » 13 pro 2023 20:19 » v Problémy s hardwarem
    0
    706
    od xxlioilxx Zobrazit poslední příspěvek
    13 pro 2023 20:19
  • Nový procesor, po zapojení svíti kontrolka dram
    od Jeffix » 12 čer 2023 14:28 » v Problémy s hardwarem
    7
    801
    od Jeffix Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 15:08
  • Nabijeni
    od nakatomi » 30 pro 2023 12:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    1206
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    03 led 2024 18:26
  • Nabíjení Lenovo notebooku Příloha(y)
    od nixxis » 08 lis 2023 13:09 » v Vše ostatní (hw)
    15
    3388
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 11:19
  • Optimalizované nabíjení 80% - Apple iPhone 15 Pro
    od Zabral68 » 03 dub 2024 17:36 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1953
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 dub 2024 10:52

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů