Vyhazování přepěťové ochrany / jističe - PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ghoust23
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 342
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhazování přepěťové ochrany / jističe - PC

Příspěvekod Ghoust23 » 04 bře 2022 22:28

S trochou zpoždění menší update - prodlužovák jsem zatím nevyměnil (nebyl bohužel čas koupit nový), jelikož jsem v domácnosti, resp. kuchyni identifikoval a již vyřešil další problém - ve vypínači na světlo pod kuchyňskou linkou jiskřilo - vyměnil jsem střeva vypínače a od té doby zatím jistič nevypadl. Je možné, že to celé bylo způsobeno tímto? Že by to zkratovalo celý okruh a tím pádem vyhazovalo jistič?

Každopádně asi by to stejně nevysvětlovalo proč mi to u počítače vyhodilo prodlužovák..
CPU: AMD Ryzen 5 3600 | RAM: Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3000 | GPU: XFX Radeon RX 5700 DD Ultra, 8GB GDDR6 | SSD: Transcend MTE220S, M.2 - 1TB | CASE: Fractal Design Define S

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhazování přepěťové ochrany / jističe - PC

Příspěvekod pcmaker » 05 bře 2022 07:18

To signalizuje, že zbytek elektroinstalace bude v podobném stavu. Doporučuji vzít šroubovák, projít celý byt a dotáhnout všechny šroubky v zásuvkách, vypínačích a krabicích s věnečky. Zvláště, pokud se jedná třeba o hliník, který časem neustále "ujíždí".

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhazování přepěťové ochrany / jističe - PC

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2022 07:51

Tohle musí dělat někdo, kdo má vyhl50/78, min. par 6.
A ve tvém případě by elektroinstalace zasloužila kompletní revizi/rekonstrukci. Dnes už se zásuvky 10A nejistí.
A jak jsem ti psal do sz, protože sis uzavřel téma, některé ochrany reagují i na pokles napětí. Což se mohlo klidně stát, pokud máš na nedotažených šroubech velký přechodový odpor a zatížíš zásuvky více spotřebiči. Co to je přesně za prodlužku nejsi schopen zjistit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc s výběrem přepěťové ochrany
    od geekercz » 28 srp 2023 21:20 » v Vše ostatní (hw)
    6
    2340
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    30 srp 2023 21:45

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů