Jak upgradovat firmware SSD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod radek178 » 07 dub 2022 19:42

To asi jo, ale kde vezmu ten Seatools, co mam dat na flesku? Oni nabizi jen instalacku na windows nebo do linuxu, respektive ja nic jiny nenasel. Proste jak udelat tohle: SeaTools USB device

Tak jsem to asi nasel. Jdu to zkusit. Jen nevim, jestli to bude pro SSD, protoze u myho disku to neni a proto jsem to predtim nenasel.

Dodatečně přidáno po 21 minutách 6 vteřinách:
Tak mne to nejde spustit. Hlasi to nejakou chybu. Mam zapojeny i klasicky disky, muze to byt ono?
seat.png


Tak chybu jsem odstranil, ale nefunguje ani ten prikazovy radek. Nevim, jestli delam neco blbe nebo je tam chyba. Nejde zadat ani prikaz - nebo --help, abych vedel, co mam delat. V navodu to neni a prvotni scan, ktery probehne po spusteni toho jejich nastroje nenajde asi ani disk.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10918
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod zeus » 07 dub 2022 22:27

Do prcic, prece musi mit neco i pro lamy, ne?

No ona to neni uplne trivialni operace, tak se nediv, ze vyzaduji vyssi znalost, nez dojklik na ikonku.

A radsi hod link na navod, podle ktereho jedes - data na SSD dokazi zmizet velmi rychle.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod Grander » 07 dub 2022 23:31

zeus: tak snad není zvíře a má před provedením takového kroku nachystané zálohy, ne? :-)

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod gogo1963 » 08 dub 2022 04:04

čtu manuál, stažený firmware by měl být na jiném disku než na tom, který se updatuje ...
"To update your SSD firmware:
1. Download the required version of the drive’s firmware file and save it to a drive other than the one you want to
update.
2. Go to the Operations page→Firmware Update
3. Select the drive to update when the following page opens.
4. Click Next.
5. Note the warning when the following page opens, and click Browse to select the firmware file for your drive."
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod radek178 » 08 dub 2022 07:46

zeus píše:
Do prcic, prece musi mit neco i pro lamy, ne?

No ona to neni uplne trivialni operace, tak se nediv, ze vyzaduji vyssi znalost, nez dojklik na ikonku.

A radsi hod link na navod, podle ktereho jedes - data na SSD dokazi zmizet velmi rychle.


Chápu, já jsem jen zvyklý z minulé desky, vše fungovalo pro blbce. Maximálně jsi musel udělat boot usb, jako např. při update biosu. To zvládám v pohodě, ale tohle už je moc a nechci něco podělat. Tohle přesně mám v souboru s FW
a tady screenshoty:
fw2.png


Dodatečně přidáno po 1 minutě 29 vteřinách:
Grander píše:zeus: tak snad není zvíře a má před provedením takového kroku nachystané zálohy, ne? :-)


Zalohu mam, ale mam ji delanou Aomei Backupperem a ten uz me jednou zklamal a pul roku jsem obnovoval data, ale to jsem pouzil jejich partition manager. Nemam sektor po sektoru, ale tu inteligentni. Ten Backupper pry funguje.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 21 vteřinách:
gogo1963 píše:čtu manuál, stažený firmware by měl být na jiném disku než na tom, který se updatuje ...
"To update your SSD firmware:
1. Download the required version of the drive’s firmware file and save it to a drive other than the one you want to
update.
2. Go to the Operations page→Firmware Update
3. Select the drive to update when the following page opens.
4. Click Next.
5. Note the warning when the following page opens, and click Browse to select the firmware file for your drive."


Mam to na klasickem HDD. Jen tohle nejde pouzit "Go to the Operations page→Firmware Update" (odkud to mas?), nefunguje to a jediny funkcni mam prikazovou radku a to jeste bud funguje blbe nebo delam neco blbe ja, viz vys. Po zadani jakehokoli neskodneho prikazu (help, scan) to nic neudela. Takze jsou dve varianty, nefunguje to nebo to neumim ja.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10918
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod zeus » 08 dub 2022 09:52

Chápu, já jsem jen zvyklý z minulé desky, vše fungovalo pro blbce.
Po zadani jakehokoli neskodneho prikazu (help, scan) to nic neudela. Takze jsou dve varianty, nefunguje to nebo to neumim ja.

Deska to je jine kafe, i kdyz i ty nejradeji aktualizuji z DOSove flesky.

Navod je v poradku, takze uz vis, ktera varianta je spravna ;)
prikaz je totiz parametr a zadava se za prikaz - ve tvem pripade

Kód: Vybrat vše

SeaChest_Firmware --scan
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod gogo1963 » 08 dub 2022 10:46

z nějakého důvodu se ti v tom jednopoložkovém seznamu nedá disk označit, proto to nejde dál ... zkus dle Zeuse
... tady v recenzi https://www.club386.com/seagate-firecud ... sd-review/ se píše ... SeaTools SSD provides simple visual feedback but cannot update firmware from within Windows, as we’re met with an ‘operation failed‘ at every turn. ... takže asi i tvůj případ ... buď tomu brání systém, nebo aplikace ... pokud dojde k poškození systémových dat, nemusíš nabootovat
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod radek178 » 08 dub 2022 12:54

zeus píše:
Chápu, já jsem jen zvyklý z minulé desky, vše fungovalo pro blbce.
Po zadani jakehokoli neskodneho prikazu (help, scan) to nic neudela. Takze jsou dve varianty, nefunguje to nebo to neumim ja.

Deska to je jine kafe, i kdyz i ty nejradeji aktualizuji z DOSove flesky.

Navod je v poradku, takze uz vis, ktera varianta je spravna ;)
prikaz je totiz parametr a zadava se za prikaz - ve tvem pripade

Kód: Vybrat vše

SeaChest_Firmware --scan


Chápu, ale já radši vidím, co delam. Tak zmena. Trosku jsem toho tady smazal. Povedlo se mne najit disk SSD. Tak to jdu zkusit.

Dodatečně přidáno po 45 minutách 28 vteřinách:
Tak jsem se dostal k tomuto prikazu. SeaChest_Firmware -d /dev/sg2 --downloadFW fwfilename
Kam mam umistit FW, aby si ho to naslo? Mam ho na flesce i na HDD, ale netusim, jak zadat cestu nebo jak si ho to ma najit. To v tom navodu nikde nevidim.

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak upgradovat firmware SSD

Příspěvekod radek178 » 08 dub 2022 15:19

Tak vyrizeno, hotovo za 1 sekundu. Z podpory poslali novy program do windows a bylo po starosti.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Potrebujem pomôcť s ME firmware UpdateTool Příloha(y)
    od michal35542 » 24 kvě 2023 10:29 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1342
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 11:04
  • Chyba při kompilaci firmware pro 3D tiskárnu (Prusa MINI)
    od ddann » 26 lis 2023 20:58 » v Vše ostatní (sw)
    11
    1521
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 07:27
  • info Asus - 18.5.2023 výpadek serveru při aktualizaci firmware
    od FlanK3r » 19 kvě 2023 09:56 » v Sítě - hardware
    0
    1778
    od FlanK3r Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 09:56

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů