Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook

Příspěvekod pepan321 » 11 dub 2022 16:30

Dobrý den,

byl jsem na návštěvě u známého a ukazoval mu věci, které ho zajímaly, na YouTube. Najednou mu ve Windows vyskočila hláška, že nový BIOS je připraven ke stažení a instalaci. Tak jsem to potvrdil, upgrade proběhl (přes utilitu ve Windows) a ukázalo to, že chce restartovat. Odklikl jsem ok. Po restartu se animovala kolečko a že se dokončují aktualizace. Pak se notebook vypnul.

Najednou začal zničehonic pípat.

Když pípání skončilo, ještě chvíli jsem ho nechal v klidu, a až pak zapnul.

Objevila se následující obrazovka, přes kterou se nelze dostat (viz screenshot).

Máte nápady, co s tím? Co jsem udělal špatně?

Notebook je Lenovo v330.

Děkuji za rady.

Pepa
boot.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook

Příspěvekod ITCrowd » 11 dub 2022 16:37

Disk to detekuje správně, tak by BIOS měl být v pořádku.
Zkontroluj nastavení BIOSu, např. UEFI atd. Zkus nabootovat nějaký live linux.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook

Příspěvekod pepan321 » 11 dub 2022 17:03

ITCrowd píše:Disk to detekuje správně, tak by BIOS měl být v pořádku.
Zkontroluj nastavení BIOSu, např. UEFI atd. Zkus nabootovat nějaký live linux.

Do nastavení se nemohu dostat. Resp. pouze je tam ta obrazovka a třeba Escape vůbec nefunguje. Po kliknutí na ten disk se asi dvě vteřiny zobrazí černá obrazovka a pak je tam to menu zpět.

Ale dík za tip s tím LIVE CD, zkusím to. Dostal jsem ještě jeden nápad, prý by mohlo stačit vyndat a zandat baterku. Akorát tu nadávám jak špaček, je k tomu třeba odmontovat asi 15 pidi šroubků...

Serg01
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook

Příspěvekod Serg01 » 11 dub 2022 17:27

Hned po zapnutí musíš začít mačkat F2 (nebo Fn + F2), aby ses dostal do nastavení BIOSu, když už naskočí to Boot menu, tak jsi to už prošvihl a musíš znovu restartovat.

Mě spíš udivuje, že od kdy vyskakuje hláška, že je k dispozici update BIOSu? To bych podezíral spíš na nějaký vir :D

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook

Příspěvekod pepan321 » 11 dub 2022 17:43

Serg01 píše:Hned po zapnutí musíš začít mačkat F2 (nebo Fn + F2), aby ses dostal do nastavení BIOSu, když už naskočí to Boot menu, tak jsi to už prošvihl a musíš znovu restartovat.

Mě spíš udivuje, že od kdy vyskakuje hláška, že je k dispozici update BIOSu? To bych podezíral spíš na nějaký vir :D

To je nějaká jejich utilitka, můj DELL má něco podobného.

Tak fígl s baterií nezabral, zasekl jsem se na posledním šroubku, který tam snad byl přivařen a nebylo možné ho odebrat.

Tak mne napadá, nestačilo by udělat bootovací flashku s nějakým starším BIOSem a zkusit pustit upgrade v BIOSu? Jestli se tedy do něj dostanu, jdu to zkusit.

Dodatečně přidáno po 16 minutách 55 vteřinách:
Sláva, už to funguje! Moc děkuji za všechny tipy. Nakonec jsem se přes F2 dostal do setupu BIOSu a zde nastavil Legacy support a Legacy first a najednou to jede. Hodně zvláštní. Ale podle zahraničních fór nejsem první, kdo tenhle problém řešil...

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook

Příspěvekod mmmartin » 11 dub 2022 18:50

"pro vaše odpovědi používejte tlačítko „ODPOVĚDĚT“ "

Zdroj: Pravidla fóra, bod 3 e
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10910
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook

Příspěvekod zeus » 11 dub 2022 18:56

pepan321 píše:zde nastavil Legacy support a Legacy first a najednou to jede. Hodně zvláštní.

Ani ne, kdyz na tvem 'screenshotu' neni polozka Windows boot manager.
Ja jsem spis prekvapen tim, ze by cinsti soudruzi nainstalovali OS na NVMe disk v rezimu Legacy.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Po aktualizaci BIOSu nenaběhne notebook  Vyřešeno

Příspěvekod kecalek » 11 dub 2022 19:26

:offtopic:
Serg01 píše:Hned po zapnutí musíš začít mačkat F2 (nebo Fn + F2), aby ses dostal do nastavení BIOSu, když už naskočí to Boot menu, tak jsi to už prošvihl a musíš znovu restartovat.

Mě spíš udivuje, že od kdy vyskakuje hláška, že je k dispozici update BIOSu? To bych podezíral spíš na nějaký vir :D

Žiaľ - u Lenovo je v NB často Lenovo Vantage (často o tom užívateľ ani nevie) a práve táto aplikácia od Lenovo takéto psie kusy robí.
Skúsenosť mojej dcéry (má Lenovo) - tiež klikla a BIOS sa odrazu aktualizoval.... našťastie - potom nabehol. Ja mám tiež Lenovo, ale o Lenovo Vantage viem a tiež ponúka update BIOSu - ale držím sa - Pokiaľ to funguje = nehrab sa v tom.

Rady, ako na to - mu už poskytli viacerí, mal by ich vyskúšať.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti