záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod DeNNI85 » 27 čer 2022 10:57

Zdravím, dělám zálohu dat ze strého notebooku acer, disk má cca 8 vadných sektorů a při kopírování vytvořené zálohy schráněk na outlooku se nejspíše pokazil tak, že když jej připojím do jiného pc, vidím jen malou část disku se spouštěcími soubory, tu část, kde je systém a vše nelze otevřít. Když jsem chtěl nastartovat z původního notebooku systém, hodilo to opravu disku nebo spíše kontrolu, ta jela asi 5h, pak to vpyadá, že se systém spouští, ale místo plocvhy najede jen kurzor myši a černá obrazovka, to samé, když to spustí v nouzovém režimu. Oprava systému s cd windows 7 napíše, že nenašla problém a když rozkliknu log, píše to operace byla uspěšně dokončena, kod chyby 0x0, stav spuštění označuje, že operační systém byl spuštěn úspěšně.

Myslel jsem, že bych to zkusil najít a zkopírovat přes příkazový řádek z toho menu oprava spouštění systému, ale netuším jak to najít, když nevím jak přesně se ten soubor jmenuje, vím jen, že je v dokumentech. Je to asi 6gb emailů a pro zákaznici je to důlkežité, neb to má rozházené do x desítek složek. Uměl by někdo poradit?
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod ITCrowd » 27 čer 2022 11:05

Ahoj,
outlook (aspoň to tak bylo) používá soubor .pst. Mělo by stačit překopírovat ho na čistý systém a novým outlookem načíst.
Jinak podle příznaků mi to připadá na poškozený disk zrovna u souborů registru. Pokud je poškozen jen uživatelský profil, mělo by stačit vytvořit nového uživatele a po nastartování se přihlásit do něj.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod DeNNI85 » 27 čer 2022 11:08

jenže já se nemám jak na ten disk dostat, zůstane černá obrazovka s kurzorem myši a nic víc. tudíž se nemám jak dostat k tomu pst souboru abych ho zkopíroval na externí disk a když disk poškozený připojím přes redukci do usb na svůj notas, tak ten disk s daty je necitelny, nejde otevrit
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod petr22 » 27 čer 2022 11:12

"jenže já se nemám jak na ten disk dostat,"

Software na zachranu dat - Testdisk (zdarma) nebo R-Studio a Get Data Back (komercni software).

Pokud disk nejde nacist, zkusit naklonovat pomoci DDrescue v Linuxu na jiny disk a teprve pak zachranovat data.

V pripade ze oboje selze disk vyhodit a smirit se se ztratou dat ktera nebyla zalohovana.

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod DeNNI85 » 27 čer 2022 11:16

diky za tip, zkusim
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod atari » 27 čer 2022 11:25

Můžeš zkusit svépomocí nějaký program na obnovu dat z vadných sektorů viz petr22. Ale dávám tomu pravděpodobnost blížící se nule.

Pak se můžeš obrátit na specializované firmy, které umí číst data z poškozených disků, ale stojí to spoustu peněz, tipuji v desítkách tisíc. Pokud ty data na disku tuto cenu mají, a zákaznice se pro to rozhodne, tak doporučuji ihned disk přestat používat, protože každá další minuta provozu disku může/nemusí způsobit nevratnou ztrátu dat.

A zákaznici vyřiď tento bonmot:
Jsou dva druhy uživatelů PC. Ty co zálohují data, a ti co ještě nepřišli o data.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod petr22 » 27 čer 2022 11:27

"program na obnovu dat z vadných sektorů"

Timto se uz dostavame do domeny p. Andersena, pi. Nemcove a bratri Grimmu.

Osobne bych zacal tim klonem v DDrescue, jestli je to vazne jen 8 sektoru, bude to rychle a naklonovana
kopie nebude mit problem s pristupem. Soubory nachazejici se na miste vadnych sektoru budou samozrejmne
poskozene.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod atari » 27 čer 2022 11:38

Ty programy od petra jsou velmi dobré při poškození dat softwarovým zásahem (formátování, smazání apod). Ale na nečitelné sektory je potřeba jiný přístup. Ta nečitelnost totiž má svůj důvod.

Už jsem zažil disky, které se tvářily jako funkční, data na ně bylo možné zapsat, ale už nebylo možné je přečist. To, že nějaký soft ukazuje jen 8 vadných sektorů může vzbuzovat optimismus, ale to podle mě nic neznamená.

Za mnoho let zkušeností jsem dospěl k závěru, že pokud data nejdou obnovit rychle a jednoduše, tak je ztráta času a peněz tomu věnovat více a více enregie.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod ITCrowd » 27 čer 2022 11:42

DeNNI85 píše:jenže já se nemám jak na ten disk dostat, zůstane černá obrazovka s kurzorem myši a nic víc. tudíž se nemám jak dostat k tomu pst souboru abych ho zkopíroval na externí disk a když disk poškozený připojím přes redukci do usb na svůj notas, tak ten disk s daty je necitelny, nejde otevrit

Protože jsi už spustil opravné CD, tak lze v této konzoli spustit příkazový řádek. V tomto řádku lze zadat příkaz "net user administrator /active:yes", čímž povolíš admin účet, který je ve výchzím zakázán. A spustíš systém do tohoto účtu. Tohle bude fungovat v případě, že jsou poškozeny soubory registru, jak jsem psal výše.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod DeNNI85 » 27 čer 2022 11:58

ITCrowd píše:
DeNNI85 píše:jenže já se nemám jak na ten disk dostat, zůstane černá obrazovka s kurzorem myši a nic víc. tudíž se nemám jak dostat k tomu pst souboru abych ho zkopíroval na externí disk a když disk poškozený připojím přes redukci do usb na svůj notas, tak ten disk s daty je necitelny, nejde otevrit

Protože jsi už spustil opravné CD, tak lze v této konzoli spustit příkazový řádek. V tomto řádku lze zadat příkaz "net user administrator /active:yes", čímž povolíš admin účet, který je ve výchzím zakázán. A spustíš systém do tohoto účtu. Tohle bude fungovat v případě, že jsou poškozeny soubory registru, jak jsem psal výše.


na tento přikaz mi to píše: systém nemůže nalézt uvedenou cestu

Dodatečně přidáno po 1 minutě 28 vteřinách:
petr22 píše:"jenže já se nemám jak na ten disk dostat,"

Software na zachranu dat - Testdisk (zdarma) nebo R-Studio a Get Data Back (komercni software).

Pokud disk nejde nacist, zkusit naklonovat pomoci DDrescue v Linuxu na jiny disk a teprve pak zachranovat data.

V pripade ze oboje selze disk vyhodit a smirit se se ztratou dat ktera nebyla zalohovana.


pujde to v acronis?
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod petr22 » 27 čer 2022 12:03

Ne.

Acronis zkousi cist poskozena mista, pricemz mu to muze trvat tyden nebo rok a disk pritom muze umrit.

DDrescue poskozena mista preskakuje, nacte co jde a az nakonec si je rozdeli a zkousi znovu precist.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: záchrana outlook souborů, nejde spustit windows ani oprava

Příspěvekod ITCrowd » 27 čer 2022 12:22

DeNNI85 píše:na tento přikaz mi to píše: systém nemůže nalézt uvedenou cestu
To proto, že jsi to slepě opsal včetně uvozovek. Příkazy se zadávají bez uvozovek, v textu jsem je dal, aby bylo jasno, kde příkaz začíná a kde končí (bo je v něm mezera) :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows nezobrazuje podrobnosti souborů Příloha(y)
    od pepanecek5 » 04 úno 2024 14:01 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    700
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 19:57
  • Nelze spustit windows defender Příloha(y)
    od PARKR » 19 pro 2023 17:29 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    1764
    od PARKR Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 09:18
  • Windows 8.1 - nejde spustit nástroj čištění disku
    od Kaisinel » 23 zář 2023 12:50 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1445
    od Kaisinel Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 14:41
  • Win 10 - Automatická oprava
    od prochy7b » 29 bře 2024 16:19 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1824
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2024 11:07
  • Oprava TV Blaupunkt B50A148TC Příloha(y)
    od Tvrbar » 17 pro 2023 19:37 » v Problémy s hardwarem
    6
    871
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 19:40

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů