Monitory - No video input

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Eiborn
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Monitory - No video input

Příspěvekod Eiborn » 01 črc 2022 10:56

Dobrý den,

měl bych na Vás prosbu a potřeboval bych poradit jak postupovat dále, nebo co vyzkoušet. Můj problém se týka podnikových monitorů. Nevím kdy přesně toto začalo, nicméně se tedy potýkám s problémem kdy máme 2 stejné monitory ( Philips 241B8Q ) a čas od času jeden z monitorů nenaběhne, většinou to je při zapnutí a nebo po příchodu k pc, kdy byl PC zamčen. Na obrazovce monitoru se objeví hláška No video input. Vyzkoušel jsem prohodit kabely, ale to nepomohlo, když jsem ho odpojil od zdroje a po nějakém čase zase zapojil, tak monitor naběhl. Nějakou dobu jsem si tedy s monitorem hrál a nakonec jsem zjistil, že když je monitor napojen na display port i na hdmi, situace s černou obrazovkou se opakuje, někdy se to stane ten stejný den, někdy za týden, prostě různě. Nejedná se jen o jeden konkrétní monitor, ale cca o 50 monitorů. Moje poslední zjištění je, že po zapojení jednoho monitoru na display port, či hdmi a druhého přes DVI je najednou vše v cajku. Zkusil jsem tedy nějaký další kejkle. Monitor má v sobě zabudovaný reproduktor, pohrál jsem si tedy s myšlenkou zakázat v systému zvuk jednoho z monitorů, to sice pomohlo na nějakou dobu, ale problémy stále přetrvávají, v podstatě pár měsíců to takhle běželo a pak se to z čista jasna vrátilo. Nakonec se problém vyskytnul i když byl zapojený jen jeden monitor a poslední poznatek mám tedy že se tak dělo dít i na jiném monitoru značky HP, kde ani není reproduktor, moje srandy které jsem zkoušel tedy nemají vliv. v práci máme počítače řízeny politikou a některé věci změnit nejdou a bios je zaheslovaný, tam jsem tedy žádný parádičky nemohl vyzkoušet, nicméně mám tušení, že to bude v nastavení někde ve W10, ale nenapadá mě kde a co by to mohlo způsobit. Předem bych chtěl poděkovat za dočtení mého příspěvku a za Vaše odpovědi a rady.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitory - No video input

Příspěvekod mmmartin » 01 črc 2022 13:18

Eiborn píše: ... máme 2 stejné monitory ( Philips 241B8Q ) ........... Nejedná se jen o jeden konkrétní monitor, ale cca o 50 monitorů.


?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitory - No video input

Příspěvekod petr22 » 01 črc 2022 13:45

Rekl bych ze kazdy uzivatel ma 2, dohromady 50 kusu.

Co firemni IT - proc ten problem neresi?

1. vyzkousel bych jiny kabel, mame monitory, kde s origo kabelem to dela presne toto, ale s AlzaPower
kabely ten problem neni.

2. nekompatibilni monitory s grafikou v pocitaci pak nezbyva nez vymenit monitory, taky jsme jednu radu monitoru
vraceli protze korektne nefungovala

Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitory - No video input

Příspěvekod GamerXXX » 01 črc 2022 14:07

Ve firmě jsme měli stejný problém. V našem případě šlo o notebooky a monitor(y) připojené buď na přímo (HDMI nebo USB-C), nebo přes docking station. Vždy když se notebook uspal, tak se jeden nebo i všechny monitory (mimo toho notebookového) už neprobrali. Ve Win se vše tvářilo ok (aktivní všechny plochy), ale obrazovka jednoho, nebo i všech zůstala ve standby. Byl to takový "random" :-) Jednou to to udělalo, po druhé ne, jednou to byl jeden monitor jindy zase všechny. Pomohlo vždy jen odpojení konkrétního monitoru, nebo notebooku od docking station a opětovné připojení. Každopádně v našem případě vyřešeno "dokopáním" IT k poslání aktualizací BIOS, FW docking station, aktualizací ovladačů a od té doby je klid :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitory - No video input

Příspěvekod petr22 » 01 črc 2022 14:32

HP notebooky?

Na ty posilame update BIOSu pocitace i dokovacich stanic automaticky, resi to mnoho problemu.
To same aktualizace ovladacu.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitory - No video input

Příspěvekod pcmaker » 01 črc 2022 14:33

Řešil jsem podobný problém a až přeflešování MB na nejnovější verzi BIOSu pomohlo. U zlobivého vstupu DP někdy pomůže přepnutí v nastavení monitoru z DP 1.4 na starší standard, pokud monitor tuto volbu umožňuje.

Eiborn
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitory - No video input

Příspěvekod Eiborn » 01 črc 2022 15:03

Naši ajťáci to moc neřešej, prej maj důležitější věci na práci. Máme pevný stanice, já mam lenovo a kolegyně hp 600 g3. Bios a grafika je prej aktualizovaná. Zkusím ty kable z alzy a nebo se pokusím to přehodit na ten menší standard. Zatím děkuji za rady.

Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitory - No video input

Příspěvekod GamerXXX » 01 črc 2022 15:04

petr22 píše:HP notebooky?

Na ty posilame update BIOSu pocitace i dokovacich stanic automaticky, resi to mnoho problemu.
To same aktualizace ovladacu.


Trefa do černého :clap: , je to HP EliteBook 855 G8 konkrétně 48R65EA včetně těch USB-C docků a od těch automatických aktualizací co nám posílají bych si to troufl nazvat bezproblémovou pracovní stanicí :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kancelářské PC pro 3 monitory
    od Hangli » 03 srp 2023 21:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    1306
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 08:13
  • Studiové monitory KRK Rokit 5G4 a co vše k nim?
    od DifiCZ » 03 lis 2023 02:29 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1032
    od DifiCZ Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 16:34
  • Zvuková lišta pro 2 monitory
    od tominaxx » 30 črc 2023 20:20 » v Problémy s hardwarem
    2
    794
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 22:23
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    690
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19
  • Upgrade PC pro video editing
    od Spiker.cz » 08 úno 2024 18:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    475
    od Spiker.cz Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 23:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 29 hostů