Samovolné restarty a dioda DRAM na desce

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné restarty a dioda DRAM na desce

Příspěvekod pcmaker » 25 srp 2022 20:50

Zkus osadit jen jeden modul. Memtest86 jsi dělal? Zvýšit napětí RAM jsi zkoušel?

Reklama
limbi
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné restarty a dioda DRAM na desce

Příspěvekod limbi » 26 srp 2022 10:16

Alferi píše:Já před časem řešil podobně se chovající problém, ale nemusí jít o stejnou příčinu. Viz: viewtopic.php?t=220181

Napájení jsem nastavil o chlup více, než mi doporučil Ryzen DRAM Calculator - https://www.youtube.com/watch?v=tXOhi6DnZR4&t=96s


Zkusil jsem podle návodu zadat komplet parametry pamětí, ale asi jsem zadal nějaký vstupní parametr špatně a PC mi v vypočtenými parametry ani nechtělo najet. Vrátil jsem tedy do defaultu a jen jsem zvýšil jen napětí pamětí při 3200 MHz na 1.35V. udělal jsem ještě jednu věci viz co uvádím v příspěvku dál.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 14 vteřinách:
pcmaker píše:Zkus osadit jen jeden modul. Memtest86 jsi dělal? Zvýšit napětí RAM jsi zkoušel?


Zkoušel jsem všechny možnosti osazení v různých slotech. Test pamětí jsem taky provedl. Nic nenasvědčovalo tomu, že by tam byl problém.

Dodatečně přidáno po 6 minutách :
Včera to opět padalo jak švestky... X restartů cca po 5 minutách. V protokolu událostí jsem si všiml, že před pádem se objevuje jedna chyba...

Session "Cloud Files Diagnostic Event Listener" failed to start with the following error: 0xC0000022. Kernel-EventTracing error.

Je to údajně spojené s Onedrivem. Takže jsem ho odinstaloval a od té doby zatím žádný pád. To nemusí nic znamenat, pády se projevují náhodně i po x dnech, ale je pravda, že v posledních dnech, před každým Kernelem 41 byla tahle chyba.

limbi
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné restarty a dioda DRAM na desce

Příspěvekod limbi » 29 zář 2022 11:29

PROBLÉM VYŘEŠEN! Nakonec se ukázalo, že za problémy může deska. Aktuálně řeším reklamaci. Ve finále jsem vyměnil postupně všechny komponenty a deska se ukázala jako problémová.

limbi
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné restarty a dioda DRAM na desce

Příspěvekod limbi » 19 lis 2022 11:11

Tak bohužel problém není vyřešen… po nějaké době problémy opět začaly. Už mi to hlava fakt nebere. Koupil jsem i nový zdroj (corsair rm850). Memtestem paměti prošly. Problém byl i s náhradním procesorem a mám i novou desku… už fakt nevim čím to je. Je nějaká možnost, ze problém muže dělat samotná bedna(Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl)? Nějaký zkrat nebo podobně? To je totiž jediné co se neměnilo a mám ji cca 6 let. Navíc když chci při restartech PC natvrdo vypnout tlačítkem na bedně (déle stisknute), PC se nevypne ale restartuje a nejde proste vypnout ani na x pokusu. Pokud problémy po nějaké době vypnuteho PC zmizí tlačítko funguje zase normálně.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné restarty a dioda DRAM na desce

Příspěvekod RIKI22 » 19 lis 2022 11:33

Tak nepoužívaj tlačidla na skrinke.Ak máš pod dosku stĺpiky tam kde majú byť,tak problém by si nemal mať.Akurát ,ak by si chladičom ohol dosku.
Dosku môžeš vybrať zo skrinky a skúšať mimo nej.A predpokladám ,že si aktualizoval bios na doske na poslednú verziu.

limbi
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné restarty a dioda DRAM na desce

Příspěvekod limbi » 19 lis 2022 12:21

RIKI22 píše:Tak nepoužívaj tlačidla na skrinke.Ak máš pod dosku stĺpiky tam kde majú byť,tak problém by si nemal mať.Akurát ,ak by si chladičom ohol dosku.
Dosku môžeš vybrať zo skrinky a skúšať mimo nej.A predpokladám ,že si aktualizoval bios na doske na poslednú verziu.


Tvrdé vypnutí používám pouze v té chvíli, kdy se PC stále restartuje a nemám šanci to udělat jinak. Prohýbání desky mě nenapadlo... Možná bych mohl pořídit lehčí chladič jestli to nepomůže. Je pravda, že problémy nastávají náhodně (týden třeba v pohodě a pak to začne padat x krát po sobě) a spíše při delším běhu PC (řádově hodiny), tak je možné že jak se zvýší teplota v bedně může se deska trochu povolit. BIOS mám aktuální stejně tak i ostatní ovladače. Je ale zajímavé, že než problémy začaly, běželo PC téměř rok úplně bez problému...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkční PC - kontrolka DRAM
    od xxlioilxx » 13 pro 2023 20:19 » v Problémy s hardwarem
    0
    630
    od xxlioilxx Zobrazit poslední příspěvek
    13 pro 2023 20:19
  • Nový procesor, po zapojení svíti kontrolka dram
    od Jeffix » 12 čer 2023 14:28 » v Problémy s hardwarem
    7
    770
    od Jeffix Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 15:08
  • Náhodné restarty na nové pc sestavě
    od Djarinn » 23 úno 2024 12:55 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    408
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 13:07
  • IO Shield k základní desce
    od elrodos » 01 lis 2023 19:15 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1928
    od elrodos Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 19:57
  • Problémy s USB na desce x570 a ryzenem 5900x
    od prapra456 » 18 lis 2023 16:10 » v Problémy s hardwarem
    6
    1156
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 18:52

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 24 hostů