obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu  Vyřešeno

Příspěvekod atari » 22 srp 2022 12:31

mirekol píše:Žádný klonovací SW nerozděluje disk. ....

Pokud klonuješ celý disk s více oddíly, tak SW rozdělí cílový disk. Ty kvalitní softy to běžně umí.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod Karrex » 22 srp 2022 12:33

Přesně tak, to by pak nebyl klon :-D
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod petr22 » 22 srp 2022 12:44

Klon je kopie 1:1.

Klonovacimu softu je jedno, co je tam za oddily, kopiruje sektor po sektoru bez ohledu na obsah.

Pokud je zdroj mensi nez cil jako v tomto pripade, zustane neprirazene misto, ale neni to rozdeleni disku
ktere by provedl klonovaci software. Ten skoncil se zapisem tam kde mu dosly sektory. Co zbylo, zbylo.

Lepsi klonovaci programy umi provest zmenu velikosti klonovanych oddilu, ale neni to uz kopie 1:1.

V tomhle pripade je treba misto ktere zbylo priradit k naklonovanemu oddilu, coz jelikoz cilovy disk je vetsi
nez 2 TB nelze provest bez konverze na GPT nebo udelat jeden oddil 2 TB (tzn priradit ten neprirazeny prostor
do 2 TB k tem 800 GB na zacatku) a zbytek nad 2 TB udelat jako dalsi oddil.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod gogo1963 » 22 srp 2022 13:09

i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1580
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod DeNNI85 » 22 srp 2022 14:49

JÁ NEVÍM ČETL NĚKDO TEN MŮJ UVOD NEBO SI TU RADITE MEZI SEBOU????? PÍŠI, ŽE JSEM TO KLONOVAL PŘES HDD DOCK AXAGON ADSA-ST, O ŽÁDNÝM SOFTWARE NEPADLA REC. A tento axagon mi disk rozdělil na tři oddíly v mbr. Otázka je, když to převedu na got, jestli to zase neposere na tyhle tři oddíly, z nichž je poslední nepoužitelný
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod ITCrowd » 22 srp 2022 14:57

Ten axagon má v sobě soft, který to naklonování provedl. A proč ti rozdělil disk, to už tu taky bylo řečeno. Že můžeš místo toho použít jiný klonovací SW také. Samotné použití GPT data nezničí, ale je klidně možné, že ten klon použít nepůjde.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod RIKI22 » 22 srp 2022 14:57

S Tebou sa dobre spolupracuje.Stále si ideš svojou cestou.
Program je :https://www.goodsync.com/download

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod petr22 » 22 srp 2022 15:05

"JÁ NEVÍM ČETL NĚKDO TEN MŮJ UVOD NEBO SI TU RADITE MEZI SEBOU????? PÍŠI, ŽE JSEM TO KLONOVAL PŘES
HDD DOCK AXAGON ADSA-ST, O ŽÁDNÝM SOFTWARE NEPADLA REC. A tento axagon mi disk rozdělil na tři oddíly
v mbr. Otázka je, když to převedu na got, jestli to zase neposere na tyhle tři oddíly, z nichž je poslední nepoužitelný"

Nic ti disk nerozdelilo na 3 oddily - oddil tam mas 1 - to zbyvajici je neprirazene misto do 2TB a nad 2TB.

Myslis, ze v tom docku neni operacni system a program na klonovani? Ten prevodnik klonuje uplne stejne, jako kazdy
program, naklonuje zdrojovy disk a jelikoz cilovy ma vetsi kapacitu, zbytek necha jako volne misto. Jelikoz je to MBR,
tak proto ti to nejde priradit, cilovy disk ma 6TB a ne 2TB coz je limit oddilu na MBR. Kdyz to udelas programem v pocitaci
nebo na tlacitko v USB docku, vysledek je stejny, kopie disku cislo 1 na disk cislo 2 az do velikosti disku cislo 1. Tedy stavajici
postup vedl k vysledku ke kteremu mel dojit kdyz naklonujes MBR disk na 6TB prazdny disk.

Kdybys udelal, co pisu ze mas udelat, uz to mas hotove. Ono neni nic posrane - podrobne jsem vysvetlil, co se stalo, proc
se to stalo i co udelat pro vyreseni. 5 minut maximalne a problem je vyresen:

1. prevest disk na GPT (program jsem psal jaky mas k tomu pouzit)
2. spojit dohromady oddil s daty a volne misto (ve stejnem programu, uz nebude zadne "do 2TB" a "nad 2TB" na GPT)

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1580
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: obraz 1tb disku na 6tb, pote nejde 6tb rozsirit na plnou kapacitu

Příspěvekod DeNNI85 » 22 srp 2022 17:09

petr22 píše:"JÁ NEVÍM ČETL NĚKDO TEN MŮJ UVOD NEBO SI TU RADITE MEZI SEBOU????? PÍŠI, ŽE JSEM TO KLONOVAL PŘES
HDD DOCK AXAGON ADSA-ST, O ŽÁDNÝM SOFTWARE NEPADLA REC. A tento axagon mi disk rozdělil na tři oddíly
v mbr. Otázka je, když to převedu na got, jestli to zase neposere na tyhle tři oddíly, z nichž je poslední nepoužitelný"

Nic ti disk nerozdelilo na 3 oddily - oddil tam mas 1 - to zbyvajici je neprirazene misto do 2TB a nad 2TB.

Myslis, ze v tom docku neni operacni system a program na klonovani? Ten prevodnik klonuje uplne stejne, jako kazdy
program, naklonuje zdrojovy disk a jelikoz cilovy ma vetsi kapacitu, zbytek necha jako volne misto. Jelikoz je to MBR,
tak proto ti to nejde priradit, cilovy disk ma 6TB a ne 2TB coz je limit oddilu na MBR. Kdyz to udelas programem v pocitaci
nebo na tlacitko v USB docku, vysledek je stejny, kopie disku cislo 1 na disk cislo 2 az do velikosti disku cislo 1. Tedy stavajici
postup vedl k vysledku ke kteremu mel dojit kdyz naklonujes MBR disk na 6TB prazdny disk.

Kdybys udelal, co pisu ze mas udelat, uz to mas hotove. Ono neni nic posrane - podrobne jsem vysvetlil, co se stalo, proc
se to stalo i co udelat pro vyreseni. 5 minut maximalne a problem je vyresen:

1. prevest disk na GPT (program jsem psal jaky mas k tomu pouzit)
2. spojit dohromady oddil s daty a volne misto (ve stejnem programu, uz nebude zadne "do 2TB" a "nad 2TB" na GPT)


Promiň přehlédl jsem tvuj příspěvěk, easeus to zmaknul, diky za radu
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Menší ssd naklonované do většího - nelze rozšířit kapacitu C: o nealokované místo na disku Příloha(y)
    od jxdm » 21 srp 2023 16:57 » v Problémy s hardwarem
    4
    803
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 17:37
  • Jak rozšířit WIFI do horního patra domu
    od MachrCZ » 02 říj 2023 15:50 » v Sítě - hardware
    13
    4986
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    06 říj 2023 22:03
  • Nejde obraz
    od zik9 » 28 úno 2024 20:38 » v Problémy s hardwarem
    7
    1208
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 14:26
  • Zmrzlý obraz
    od hymunek » 13 říj 2023 16:44 » v Problémy s hardwarem
    2
    809
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 22:30
  • Nové PC - nefunguje obraz
    od petrdvorak41 » 02 lis 2023 15:50 » v Problémy s hardwarem
    1
    811
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 19:22

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů