Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kafisnapee
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Příspěvekod Kafisnapee » 14 říj 2022 23:40

Zdravím,
mám ntb ASUS VivoBook S15, původně s WIN 10. Po aktualizaci na WIN 11 mi přestala fungovat integrovaná kamera (to, že je to aktualizací, jen hádám - během dvou měsíců po aktualizaci jsem kameru bohužel nepoužívala, takže si nejsem jistá).
Resp. kamera funguje jen někdy a nedokážu říct, co to ovlivňuje. Někdy se ji nedaří spustit - píše mi, že kamera nebyla vyhledána a v PC se tváří, že neexistuje. Není vidět ani ikona kamery ve Správci zařízení. Potom to ale z nějakého důvodu opět naběhne - nejprve vyskočí okénko z ESETU (mám placenou licenci), že kamera byla povolena a vše běží. Ve Správci zařízení mi to u aktualizací ovladače ukazuje, že je ovladač aktuální a zdá se OK. Zkoušela jsem v momentě, kdy kamera nefungovala, zkusit vypnout ESET, ale vše bylo stejné.
Vzhledem k nutné potřebě online schůzek s kamerou je její nevyzpytatelnost problém. Měl by někdo tip, kde může být příčina? (Popř. jaké další informace byste potřebovali?)
Moc děkuji!

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Příspěvekod pcmaker » 15 říj 2022 18:44

Možná je problém s kabelem, který prochází panty do základní desky. Při ohybu to pak asi někdy zlobí. Vadilo by koupit kamerku do USB?

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Příspěvekod kecalek » 16 říj 2022 18:54

1) Do W11 nejaký ESET nepatrí! W11 má svoj integrovaný AV program.
2) Po prechode na W11 ti M$ miesto originálneho ovládača pre kameru nainštaloval generický ovládač od M$ - a tie často na 100% nespolupracujú s danou perifériou.
3) Ak náhodou kamera je aktívna - v Správcovi zariadení si zisti okrem toho, že je ovládač aktuálny aj to, od KOHO je ten ovládač. Ak je tam nejaký, ktorý nie je od Realteku - tak už vieš, kde je príčina. Stiahni si zo stránky Asus.com ich originálny ovládač - https://www.asus.com/sk/Laptops/For-Hom ... _Download/ - stačí vybrať model, potom OS a vyhľadať Ovládače a nástroje>> Camera. Stiahnuť, niekde uložiť, potom dať aktualizovať ovládač a vybrať ten stiahnutý.
Mimochodom - tých Vivobook S15 je niekoľko druhov a modelov - takže musíš zadať ten presný. To isté, ak sa pýtaš, zadávaj aj nám presne údaje - inak len hádame.

A posledná vec (hádam aj najdôležitejšia) - v OS pri WU ZAKÁŽ, aby M$ cez WU aktualizoval ovládače tretích strán (teda od výrobcov NB, komponentov, periférii - M$ má tú nepríjemnú vlastnosť, že pokiaľ sa to nezakáže, má tendenciu nasilu - a to len podľa prvého označenia VID komponentu - "aktualizovať" cudzie ovládače - funkčne, za svoje - často nefunkčné, nekompatibilné a potom sú problémy).

MrVoltz
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Příspěvekod MrVoltz » 16 říj 2022 20:41

Pokud není vidět ve Správci zařízení, je to na 90 % ten zlomený kabel v pantu. Ovladač na to nemůže mít vliv.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Příspěvekod Karrex » 17 říj 2022 12:31

kecalek píše:1) Do W11 nejaký ESET nepatrí! W11 má svoj integrovaný AV program.


With the security capability of Microsoft Defender combined with the hardware security requirements of Windows 11, you get the most secure Windows ever.

However, despite its grandeur, Microsoft Defender does not protect you against lesser malware such as adware, and its real-time protection is known to flag clean programs and files falsely. It also does not offer significant protection against ransomware, which can have severe consequences.

As such, if you want to be wholly protected against malware, it would be better to use third-party antivirus software and combine it with the security features of Windows Security. There are many great antivirus programs for Windows 11 that you can choose from, such as Bitdefender, Avast, AVG, and Kaspersky.

Tyto informace máš na každém druhém webu.
Jedna věc je, jak PC používáš ty, ale druhá je doporučovat Defender komukoliv je špatně, když nevíš, co na PC dělá. Mě se na PC střídají aplikace, které potřebují kontrolu a tam tomu fakt nevěřím a ani věřit nelze.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Příspěvekod pcmaker » 17 říj 2022 13:31

Nedávno jsem přeinstalovával kolegovi PC. Stáhl si do PC ransomware a MS produkt ani nepípl.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nefunkční kamera po aktualizaci na WIN 11

Příspěvekod petr22 » 17 říj 2022 14:28

"W11 má svoj integrovaný AV program."

Windows maji integrovane neco, co jako antivir na prvni pohled vypada, ale nefunguje to tak.
Vsichni co mi donesli pocitac se zasifrovanym diskem meli Defender a falesny pocit bezpeci.
Antivir, kteremu nevadi ze malware sifruje obsah disku u me neni funkcni antivir. I Comodo
ktere je zadarmo to zastavi hned na zacatku. Taktez vypnout Defender je az prilis snadne,
staci jednoduchy bat soubor. Ze by antivir blokoval kameru jsem nicmene jeste nevidel.

Jelikoz kamera funguje nahodne, tak bych jako prvni hledal pricinu v kabelu co vede od kamery do
zakladni desky. Coz bohuzel znamena notebook rozebrat a kabel vymenit.

Rychle reseni je USB externi kamera.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • IP kamera z ali Příloha(y)
    od BigSandy » 23 črc 2023 08:29 » v Administrace sítě
    10
    2916
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 10:05
  • Kamera do meetingovky
    od nighthunter » 29 zář 2023 10:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    1638
    od nighthunter Zobrazit poslední příspěvek
    29 zář 2023 10:22
  • IP kamera + Síťový rekordér - NVR Příloha(y)
    od amirinda » 16 zář 2023 11:22 » v Sítě - hardware
    0
    2418
    od amirinda Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 11:22
  • Kamera s nočným videním.
    od Misso » 02 bře 2024 09:56 » v Sítě - hardware
    1
    690
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    02 bře 2024 11:14
  • Činska kamera přes wifi
    od BigSandy » 07 črc 2023 15:15 » v Sítě - hardware
    1
    1736
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    07 črc 2023 15:37

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů