Oprava zrcadlovky Nikon

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Oprava zrcadlovky Nikon

Příspěvekod Zakk » 16 led 2023 18:23

Ahoj, podařilo se mi za pár korun získat rozbitou zrcadlovku Nikon D610, tak by mě zajímalo jak by bylo možné ho opravit/ kolik by stála oprava..
Fotoaparát vyhazuje chybovou hlášku ERR.
d610-2.JPG


Jde zapnou, jde projíždět menu, ale hodně položek je "proškrtlých -- ". Když zkusím zaostřit, tak se pole v hledáčku sice zbarví červeně ale nic se nezaostří (zkoušel jsem s více objektivy). Nejde ani změnit ostřící bod nebo cokoliv nastavit.. Když vložím SD kartu, tak jí to taky nenačte.
d610-4.PNG



Podle předchozího majitele údajně jednou po výměně objektivu vyskočilo chybové hlášení, které už nezmizelo (fotopartát nespadl nebo tak něco..) a domnívá se, že by mohla být špatná závěrka (já bych očekával, že ta se bude projevovat jinak, ale nevyznám se v tom..). je pravda, že když zkusím spoušť domáčknout, tak foťák "cvakne", ale jen tak lehce (potichu) o dost míň než jsem zvyklý z jiných zrcadlovek..

Budu rád za každý tip.

Věřím, že je tady minimálně jeden člověk, který bude vědět :D


Pokud je třeba cokoliv vyzkoušet/nafotit pro lepší "diagnostiku" stačí říct..

Díky

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oprava zrcadlovky Nikon

Příspěvekod petr22 » 16 led 2023 18:45

Vubec netusim, kdo by mohl neco vedet :-)

Obavam se ze tech zavad tam bude povicero.

Nefunkcni zaverka se projevuje tak, ze fotak udela ERR pri expozici a musi se vypnout a zapnout aby slo exponovat znovu,
jinak vsechno ostatni funguje. Kdyz das cisteni snimace, je zaverka otevrena nebo ne ? To same dlouha expozice.

Ostreni - prepinac dole pod objektivem, nemas ho nahodou na M? Tim vypnes ostreni primo na fotaku.

Vyber ostricich bodu - namacknes spoust, kolecko na zadni stene - nic ?

Karta - nejde ani SLOT1 ani SLOT 2? Format karty nejde?

Oprava - zaverka stoji na AliExpressu komplet cela i s motorem 2000 Kc. Hlavni trik je rozebrani fotaku a vymena.....
presneji receno ta cast, kdy to musis slozit tak aby to a> fungovalo b> nic nezbylo c> nic nechybelo.

D610 vypada v peknem stavu, neobouchana, neodrena, jako nova.

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oprava zrcadlovky Nikon

Příspěvekod Zakk » 16 led 2023 19:22

Nenechá se ani nastavit expozice, vůbec nic..
Ostření mám na AF (i na těle i na objektivu).
Přijde mi, že se to ani "nenamáčkne" když chci namáčknout (jen problikne červeně hledáček jinak se nic nestane..)
A ostřící bod by měl jít posouvat normálně šipkama (tak to alespoň jde u d7000/d7100..), ani L nemám na lock, a nejde to posunout ani v menu (přes tlačítko info).
Karty jsem zkoušel dvě různé v obou slotech a když zkusím zmáčnknout spoušť tak mi to napíše "tuto kartu nelze použít, může být poškozena" nebo něco podobného.. každopádně i bez karty by měla jít fotka uložit alespoň do náhledu (tak to alespoň jde u d7000/d7100..)

"Kdyz das cisteni snimace, je zaverka otevrena nebo ne ?"
Jak to poznám ?
Ale když zmáčknu "vyčistit" tak mi to napíše "tato možnost není při aktuálním nastavení možná" můžu jen nastavit čistění při zapnutí, ale nepřijde mi, že by se při zapnutí něco dělo..

Chtěl jsem obnovit tovární nastavení.. zkoušel jsem držet ty dva čudlíky se zeleným puntíkem (+/- expozice a -lupa) přes půl minuty a nic..

Mně to přijde tak, že ten foťák je nějak jakoby softwarově zablokovanej (a proto nejdou žádné funkce..) jako "mám tady error, nebudu se s tebou bavit" :D

Tak jsem přemýšlel, jestli nemůže být nějak vadná třeba základní deska ? Kdyby byla špatná (jen) závěrka, tak se to asi takhle nechová ne ?

Jo, vypadá krásně, není ani moc osahanej a byl prakticky zadarmo:) tak bych byl rád kdyby se ho povedlo opravit..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oprava zrcadlovky Nikon

Příspěvekod petr22 » 16 led 2023 19:43

Format karty jde ?

Live View jde ? To musi otevrit zaverku.

Za 1800 Kc ma cinsky soudruh zakladni desky. Uz jsem jich par kupoval, kdyz nerozhodily politi slanou vodou.

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oprava zrcadlovky Nikon

Příspěvekod Zakk » 16 led 2023 19:56

Formátování karty "úspěšně proběhlo" ale ničemu nepomohlo pořád stejná chybová hláška "tuto kartu nelze použít, může být poškozena" když zmáčknu spoušť. A když jsem jí vrazil do PC, tak se z ní nic nesmazalo..

Na zmáčknutí Live View nereaguje (ono to nereaguje prakticky na nic..).

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oprava zrcadlovky Nikon

Příspěvekod petr22 » 16 led 2023 21:45

Odmontuj spodni a zadni kryt a over, ze to nekde neni polite vodou.

Nefunguje toho ponekud moc, primo to pripomina chovani fotaku politeho vodou.

Podobne chovani bych ocekaval u fotaku, kde napr. nejde napajeni do nekterych casti.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc s výběrem objektivu k zrcadlovce Nikon Příloha(y)
    od Zakk » 28 lis 2023 20:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    21
    4361
    od Zakk Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 22:25
  • Oprava TV Blaupunkt B50A148TC Příloha(y)
    od Tvrbar » 17 pro 2023 19:37 » v Problémy s hardwarem
    6
    773
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 19:40
  • Oprava telefonu, co vše bude potřeba - Xiaomi Redmi Note 11
    od HelFix » 05 úno 2024 07:55 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    1190
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 02:35

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 25 hostů