Přepaly na obrazovce

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

greenovo
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přepaly na obrazovce

Příspěvekod greenovo » 08 úno 2023 20:56

Dobrý den,
v prosinci jsem koupil NTB Asus ProArt StudioBook H5600QM, trochu jsem se plácl přes kapsu, dělám fotky ve Photoshopu apod.... Teď zjišťuji, že nvětšinou při sledování videí z internetu, ale i stáhnutých filmů (horší kvality většinou) se mi objevují v obraze různobarevné přepaly... Abych to vysvětlil - stejně jako na lepším foťáku se vám zobrazí na displeji místa kde je příliš mnoho světla a kde už nejsou žádné detaily, ale pouze bílá barva a ty začnou třeba blikat, aby vás na to foťák upozornil, mně se objevují různobarevné mapy podle množství světla v tom daném místě. Vypadá to trochu jako záznam z termokamery pro představu... Na kůži to je většinou od zelené po růžovou, na objektech od tmavě modré až po žlutou. Asi to souvisí s barvou podkladu... Otázka zní kde je chyba? Jediné nastavení jasu, které jsem našel je ve Windows 11 Start/nastavení/obrazovka/jas, ale to na to nemá vliv. Ani přepnutí do teplých barev (noční režim) ani vypnutí HDR.... Nemůže být chyba někde v nastavení a správě barevných profilů v grafické kartě? A jak se do takového nastavení dostanu? Nebo grafika odešla? A ještě jedna zajímavost. Chtěl jsem udělat printscreen obrazovky, abych měl důkaz, ale šeredně jsem se spletl... Na obrázku ten barevný přepal vidět není... Je to prostě jenom bílá barva... jako na fotce... Nebo je chyba v nastavení monitoru?, kalibraci? Netuším... Díky za rady, jak z toho ven....
Radek

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepaly na obrazovce

Příspěvekod petr22 » 08 úno 2023 21:05

Pokud to neni na screenshotu, ani to neni videt na externim monitoru, tak je to vada LCD panelu notebooku.

To co je videt na LCD panelu vzdy souhlasi s tim, co jde z graficke karty, zadne zobrazeni prepalu jako funkci
to mit nemuze.

Predpokladam ze k tomu pocitaci je od HP on site NBD servis, tak bych zavolal HP at reknou co s tim, kdyztak
to prijede technik vyresit, obvykle do 48 hodin.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů