Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

RadovanMm
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB)

Příspěvekod RadovanMm » 23 bře 2023 20:48

Dobrý den,

Děje se mi hodně zvláštní věc na mém PC, z ničeho nic se vypnul a po opětovném zapnutí mi nešel obraz a klávesnice (myš svítila a všechny led komponenty včetně větráčku, ram i vodního chlazení) ani po několika restartech se to nepovedlo znova nahodit, tak jsem vypojil konektory a zase je zapojil z grafické karty a najednou to najelo ale po nějaké době to spadlo a tato situace se opakovala tak jsem vyměnil zdroj za Evga 750W a všechno bylo v pořádku asi 8 hodin ale teď se ta situace stala znova. Četl jsem po různých forech že to může prakticky cokoliv ale nejvíce se přikláním k základní desce protože je zvláštní že neběží klávesnice. Grafika po opětovném nahození když jsem povypojoval a zase pozapojoval konektory neměla problém s Benchmarky a ani procesor je neměl vytahnul jsem baterku a měřil napětí jsou tam 3V. Pokud někdo tuší co by to mohlo být tak prosím jakoukoliv radu a bohužel nemam speaker na základní desce.

Můj PC:
GPU: RTX 3080
CPU: Amd Ryzen 7 5800x
Ram: 8 x 4 Kingston Fury 3200Mhz
Základní deska: B550M DS3H
Zdroj: EVGA 750W

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB)

Příspěvekod petr22 » 23 bře 2023 20:53

Vodni chlazeni funguje ? AiO chlazeni je krome toho ze je drahe a hlucne take poruchove.

Jde otevrit BIOS a koukat se na teplotu, jestli se rychle neblizi ke 100 stupnum ?

Pokud je jakykoliv problem s vodnim chlazenim - napr. se zastavi cerpadlo - PC se okamzite prehreje a vypne.

Kvalitni vzduchovy chladic nema problem uchladit jakykoliv procesor bez zateze pasivne, i kdyz se netoci ventilatory.

RadovanMm
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB)

Příspěvekod RadovanMm » 23 bře 2023 20:59

S pohledu lajka bych řekl že funguje je to od CoolMasteru točí se tomu větráčky a na procesoru svíti LED a nejde otevřít nic bohužel monitor hlasí No Input a naposledy se to nestalo samo od sebe jakoby. Spolubydlící omylem vykopnul prodlužovačku ven ze zásuvky a zhodil elektřinu a potom to opět dělalo. CPU při benchmarcích drželo teploty v pořádku

Dodatečně přidáno po 1 hodině 17 minutách 37 vteřinách:
UPDATE: Vyzkoušel jsem se jak se chová CMOS baterka a šel jsem do biosu a změnil jsem systemový čas a datum následně jsem to uložil a vypnul PC, vypojil ze sítě a 4 minuty čekal, zase jsem ho zapl vlezl jsem do Biosu a čas se přenastavil sám od sebe. Je možné že všechny mé problému zpusobuje právě CMOS baterka?

RadovanMm
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB) - UPDATE

Příspěvekod RadovanMm » 24 bře 2023 20:12

Koupil jsem nové CMOS baterky a vyměnil jsem je a teď to jede bez problému až na to že po prvním zapnutí s novou baterkou se nechytlo vodní chlazení a PC se vypnul kvůli přehřáti po druhém zapnutí zabublal a všechno projelo v pořádku. když jsem na 10 minut zapnul Kingdome Come: Deliverenc vše na střední detaily tak PC běžel v pořádku a teploty taky v pořádku zde je textový soubor který logoval GPU-Z: http://leteckaposta.cz/526534254

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB)

Příspěvekod petr22 » 24 bře 2023 20:17

CMOS baterie se vybiji obvykle tak po 10 a vice letech, kolikrat vydrzi i 15-20 roku.

Jak je stara ta deska - 2 roky ? Muze mit problem zpusobujici rychle vybijeni CMOS baterie.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB)

Příspěvekod pcmaker » 24 bře 2023 20:43

U některých nových základních desek jsem měl podvybité, nebo úplně vybité baterie. Z poslední doby ASUS B520M-TUF Gaming a z dávnější MSI B350 Krait. Ty po velmi krátké době vybily i novou baterii. Zřejmě osazená špatná hodnota některé součástky okolo (rezistor?). Poučen přeměřuji napětí baterie u každé nové MB.

RadovanMm
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB) - UPDATE

Příspěvekod RadovanMm » 25 bře 2023 11:59

Tak problém se zdárně nevyřešil a nacházím další symptomy a je to fakt zvláštní a to třeba že jakmile se mi povede boot do biosu tak se nezapne vodní chlazení a když se potom normálně dostanu do windows tak taky ne ale když se restartuje PC tak už zase běží bez problému ale těch výpadku jsem se nakonec nezbavil ale teď to háže modrou smrt že to má problém s tímto souborem: mnvlddmkm.sys. Jdu updatovat windows na 11 a přeinstalovat komplet ovladače taky jsem našel že pomáhá v MSI afterburnur vypnout možnost: Enable low-level IO driver ale to mi nepomohlo ale našel jsem že taky pomáhá podtaktování grafické karty pokud má někdo nějakou radu budu moc moc vděčný

přikládám log: z včerejších dvou výpadku kdy jsem hral 4 hodiny Kingdome Come: deliverence výpadky nastaly v čase 22:43:05 a v čase 00:35:55 (http://leteckaposta.cz/483638897)

Co bych asi měl dodat používám na přijímaní internetu USB-N13 protože se ke kabelu nemám jak dostat a v Event wievru se vyskytují takovéto warningy:
http://leteckaposta.cz/293353471

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde obraz a klávesnice (pravděpodobně MB)

Příspěvekod pcmaker » 25 bře 2023 23:05

Teploty grafiky vypadají dobře. Je tam Hotspot max. 68 st. Celsia. Těch žlutých upozornění v Prohlížeči událostí si nevšímej, je to normální. Zajímají tě hlavně výstrahy v oddíle "System" a bývají zobrazeny červeně. Vypadá to na MB, ale zkusil bych ještě flešnout nejnovější BIOS, dokud to nějak funguje. Nastavit výchozí hodnoty BIOSu. Preventivně bych nechal jen 2 paměti. Taky bych zkusil "přesadit" CPU a několikrát otevřel a zavřel páčkou socket. Bývá tam někdy špatný kontakt a u některých kombinací MB+CPU mi to pomohlo. No a pak taková klasika, jako dotlačení všech konektorů nadoraz (včetně konektorů na kabelu z PC do monitoru), kontrola nadbytečných kovových sloupků pod MB, zkraty/ohnuté kontakty v USB konektorech, zapojení na jiný napájecí okruh 230V v bytě s jinou vícezásuvkou.
p.s. kam máš přesně zapojené konektory od pumpy a ventilátorů AiO, předpokládám nějaký ten Master Liquid?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pravděpodobně vada procesoru
    od RadovanMm » 08 úno 2024 10:14 » v Problémy s hardwarem
    9
    1151
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 18:42
  • Nejde obraz
    od zik9 » 28 úno 2024 20:38 » v Problémy s hardwarem
    8
    1816
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 14:55
  • Zmrzlý obraz
    od hymunek » 13 říj 2023 16:44 » v Problémy s hardwarem
    2
    861
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 22:30
  • PC nezobrazí obraz s jinou GPU
    od Lebedil » 04 lis 2023 16:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    1110
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 12:26
  • Nové PC - nefunguje obraz
    od petrdvorak41 » 02 lis 2023 15:50 » v Problémy s hardwarem
    1
    871
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 19:22

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 25 hostů