Odlepení folie z bočnice

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dav98786
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: březen 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Odlepení folie z bočnice

Příspěvekod Dav98786 » 23 dub 2023 19:54

Dobrý den chci se zeptat ohledně PC po zapojení všech komponent do počítačové skříně jsem při zapnutém PC stahoval fólii z temperovaného skla bočnice byla otevřená a jak jsem stahoval fólii došlo mi že tam vzniká antistatický náboj dotkl jsem se rohu bočnice rukou kde byl namontovaný kovový plíšek a citil jsem ze folie mě nebaila a dostal jsem malou ránu ale celá bočnice byla z temperovaného skla a plastu a v druhém rohu byl také kovový plíšek chci se zeptat ten kovový plíšek kterého jsem se dotknul z předního rohu bočnice mohl projít antistaticky náboj do protějšiho Plíšku bočnice ? jelikož je na celé bočnici temperované sklo a pryžové pásky a dle fyziky je sklo a pryž nevodivá tak by se nemělo nic stát píší to správně ?
Toto jsem si uvědomil v půlce stahování folie a vše jsem ihned vypl vybil se o topení a opatrně vše sloupl vím že na tyto úkony se používá antistaticky náramek.

V pc vše bezi . Bočnici jsem vyfotil . Děkuji vám za relevantní informace preji hezky den
Přílohy
CCEDB508-8DC6-4A76-9350-1716F37F32CC.jpeg
Bočnice

Reklama
meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odlepení folie z bočnice

Příspěvekod meda2016 » 23 dub 2023 23:26

V pohodě. Pokud jsou části počítače smontované, tedy pospojované vodiče, nic se nestalo. Pomůže navlhčit stahovanou fólii mokrým hadříkem, náboj se přes vlhkost vybíjí.

Dav98786
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: březen 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Odlepení folie z bočnice

Příspěvekod Dav98786 » 24 dub 2023 07:41

Děkuji moc. Ano, komponenty byly již kompletně smontované. Jen bych doplnil že když jsem fólii odlepoval tak nejprve jen horní část se zavřeno bočnici (bočnice byla opřena o kabely pcle z grafické karty což by tedy mělo byt v pohodě ?)poté jsem bocnici otevřel a vše jsem udělal výše z uvedeného textu co jsem psal.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 71 hostů